Petice proti odstranění Chaloupky v modřínech v Lesích České zemědělské univerzity

Nesouhlasíme s odstraněním stavby "Chaloupka v modřínech", v lesích České zemědělské univerzity, v katastru Stříbrná Skalice. Chaloupka je součástí tamnější krajiny desítky let a její kouzelnost je nedílnou součástí našich procházek. Neomezuje lesní hospodářství, patří k mimoprodukčním funkcím lesa. 

 

Chaloupka se nachází se uprostřed lesa nad Stříbrnou Skalicí, bez elektriky a vody, na pozemku Lesů ČZU a jsem jejím vlastníkem. Postavil ji můj otec (1930-1988) v 60.let min.st.se souhlasem tehdejšího ředitele Školního lesního podniku ČZU. V roce 1968 byla vystavena i nájemní smlouva, která měla platnost do roku 1978. Bohužel na naše stálé výzvy nebyla nikdy prodloužena, ale ani vypovězena a nájem byl řádně placen do roku 2021, kdy mi byl najednou bez vysvětlení vrácen. Až potom přišla výzva k odstranění stavby. Chaloupka bohužel není zapsána v katastru, protože to tak dřív prostě bylo. A tak bojuji nejen za sebe, ale i za své předky, kteří bohužel vsadili jen na dobré vztahy. Byla využívána myslivci a kamarády. Já jsem tam žila 12 let celoročně a vychovala svou dceru. Bohužel ředitel Lesů ČZU má vůči mě animositu a likvidace chaloupky je pomstou z několika důvodů: jednak jsem měla pracovní úraz a chtěla řádné vypořádání, když mi nenabídl jinou práci, ačkoliv jsem si doplnila VŠ vzdělání - zrušil nám myslivecký spolek tři roky před vypršením smlouvy ze dne na den a já se ho snažila bránit - asi není nadšen z toho, že jako lesní dělník jsem už v posledním ročníku magisterského studia právě na ČZU. Likvidací chaloupky mi vyhrožoval když jsem právě žádala řádné vypořádání pracovního úrazu. Svého slibu dostál. Naopak, rektor ČZU svůj slib nesplnil. Při naší osobní schůzce mi řekl, že s chaloupkou problém nemá ani s novou smlouvou a není nitné to řešit u soudu. Momentálně sepisuju dovolání k soudu nejvyššímu. Chaloupka je pro mne srdeční záležitost spojena se vzpomínkami a přáním, aby sloužila dál nejen mě, ale všem dobrým lidem, kteří půjdou okolo. 

Děkuju!!! Moc Vám všem děkuju za Vaší podporu. Nečekala jsem, že se Vás najde tolik, co mě nejen že podpoří, ale skutečně text přečtou, ptají se na detaily a navrhují možnosti jak chaloupku zachránit. Opravdu jsem plakala když hlasy začaly naskakovat a dnes přesáhly hranici 1000! a pokračujeme dál!!! Obávám se, že panu řediteli to bude jedno. Ale mě to jedno není!!! Ještě jednou děkuji všem, co kolem chaloupky už šli (a překvapilo mě kolik vás je!!!) i těch, kteří ještě ne, ale chystají se (pospěšte si). Posílám všem pozdrav z lesa, z Chaloupky v modřínech chaloupka_zmenšená1.jpg


Kristýna Bürgerová    Kontaktujte autora petice

Podepsat tuto petici

Svým podpisem akceptuji, že Kristýna Bürgerová bude moci vidět všechny informace, které v tomto formuláři uvedu.

Vaši e-mailovou adresu nebudeme veřejně zobrazovat online.

Vaši e-mailovou adresu nebudeme veřejně zobrazovat online.


Souhlasím se zpracováním informací, které jsem poskytl/a v tomto formuláři, a to pro následující účely:
Placená propagace

Tuto petici nabídneme 3000 lidí.

Zjistit více...