Petice pro zachování historického názvu náměstí Pod Kaštany

Poslední dobou se pražská čtvrť Bubeneč stává cílem, pravděpodobně zoufalých, politiků, kteří se snaží svou sestupující popularitu zvrátit realizací zbytečných a hloupých proti-ruských gest na jejím území. Předchozí obětí se stal pomník maršála Koněva, novou obětí má být náměstí Pod Kaštany.

My níže podepsaní jsme přesvědčeni, že Bubeneč a jeho místopis není politické pískoviště, na kterém komunální politici mají oprávnění dělat mezinárodní gesta, a trváme na zachování historického názvu náměstí Pod Kaštany.

Zároveň vyjadřujeme znepokojení nad způsobem, kterým se magistrát snaží změnu prosadit. Návrh byl oznámený na poslední chvíli (má být projednaný 24. února a realizovaný 28. února) a nebyl nikdy pořádně představený dotčené veřejnosti (tedy lidem, kteří v Bubenči bydlí). Dá se předpokládat, že jediným podkladem pro jeho realizaci je jakási komická petice, která za 4 roky své existence dokázala celorepublikově nasbírat směšných 4,5 tisíce hlasů. Navíc fakt, že místopisná komise tento návrh již dvakrát zavrhla, a znenadání zcela otočila na úplně opačné stanovisko, považujeme za krajně podezřelý.


Ondřej Stárek    Kontaktujte autora petice

Podepsat tuto petici

Svým podpisem akceptuji, že Ondřej Stárek bude moci vidět všechny informace, které v tomto formuláři uvedu.

Vaši e-mailovou adresu nebudeme veřejně zobrazovat online.

Vaši e-mailovou adresu nebudeme veřejně zobrazovat online.


Souhlasím se zpracováním informací, které jsem poskytl/a v tomto formuláři, a to pro následující účely:
Placená propagace

Tuto petici nabídneme 3000 lidí.

Zjistit více...