Petice ohledně příjímacích zkoušek na střední školy

Pan ministr školství Robert Plaga na tiskové konferenci dne 23. 3. 2020 oznámil, že příjímací zkoušky na střední školy proběhnou 14 dní po návratu do školy, sdělil také, že maturity se budou konat 21 dní po návratu do škol. Přestože ministr školství říká, že chce rodinám i žákům co nejvíce pomoci, a je si vědom pro ně náročné situace, svým rozhodnutím o vypsání pouze jednoho termínu státních přijímacích zkoušek zvyšuje nároky na žáky devátých tříd a dostává je do ještě náročnější situace.  Současní žáci devátých tříd se budou doma sami učit dle osnov ZŠ, zároveň se budou samostatně připravovat na přijímací zkoušky, což jsou výrazně náročnější podmínky, než měli žáci devátých tříd v minulých letech. Z rozhodnutí ministerstva školství plyne zjednodušení maturitních zkoušek, eventuelně zrušení maturitních zkoušek, a zohlednění tří posledních vysvědčení v případě, že se školy neotevřou do 1. června, tzn. usnadnění situace maturantům, oproti zvýšení nároků na žáky devátých tříd základních škol.

Žádáme proto o zachování i druhého termínu státních přijímacích zkoušek pro žáky devátých ročníků s ohledem na okolnosti vyplývající ze současné situace, která neumožňuje běžnou školní přípravu. 


Žáci devátých tříd ZŠ a jejich rodiče    Kontaktujte autora petice

Podepsat tuto petici

Podepsáním povoluji Žáci devátých tříd ZŠ a jejich rodiče, aby předal/a můj podpis tomu, kdo v této věci pravomoci.


NEBO

Obdržíte e-mail s odkazem na potvrzení podpisu. Abyste si byli jisti, že budete e-maily dostávat, přidejte si prosím info@petice.com do vašich kontaktů nebo seznamu bezpečných odesilatelů.

Vezměte prosím na vědomí, že svůj podpis nemůžete potvrdit odpovědí na tuto zprávu.

Placená propagace

Tuto petici nabídneme 3000 lidí.

Zjistit více...