Petice odsuzující Zemana s požadavkem jeho odstoupení z funkce!

Petice odsuzující chování prezidenta České republiky Miloše Zemana, s požadavkem jeho odstoupení z funkce!

František Palacký: „Kdykoli jsme vítězili, dálo se to pokaždé více převahou ducha, nežli mocí fyzickou a kdykoli jsme podléhali, že tím vinen vždy býval nedostatek duchovní činnosti, mravní statečnosti a odvahy.“ 

Nedělejme si už více žádné iluze o současném prezidentovi České republiky. Stal se hanbou a ostudou naší země, stejně jako mnozí z jeho blízkých spolupracovníků. Tedy hanbou i všech slušných obyvatel naší republiky, stejně  jako prezident Václav Klaus. Naše země se stala světu pro smích, přestává být vyspělými zeměmi brána vážně a respektována. Velkou „zásluhu“ na tom má prezident Miloš Zeman. V sídle českých králů se veřejně, bezostyšně a nestydatě dopouští politické korupce a zneužívání moci. Jan Němec (vrátil státní vyznamenání): „Je třeba říci naplno, obnovuje se diktátorská moc a když jí budeš sloužit, budeš odměněn.“ Udělování vyznamenání ke 28.říjnu 2014 bylo neuvěřitelnou fraškou. S majestátem české státnosti to nemělo nic společného.

Prezidentovo myšlení a způsoby už daleko překročily všechna myslitelná pochybení na tomto nejvyšším ústavním postu země. Jsou zcela neslučitelné s dobrými mravy a úlohou, kterou má plnit a zastávat. Nelze vůbec vyloučit, že se u něho už možná projevují známky postupné ztráty kontroly nad svým chováním v důsledku jeho nezřízené životosprávy, nemluvě o možném a stále reálnějším ohrožení jeho fyzického, psychického a duševního stavu? 

Lze důvodně předpokládat, že se prezident republiky dopouští opětovně i možné velezrady, ve spojení s cizí mocností, pokusem ohrozit a ovládnout demokratický systém země. Zejména jeho osobní, veřejnou podporou politiky komunistické Číny a Ruska, které se k bývalému komunistickému režimu přibližuje stále více. Senát by měl opět zvážit důvodné podání žaloby pro velezradu presidenta země, stejně jako tomu bylo u prezidenta Václava Klause. Jednání obou bylo a je odsouzeníhodné i z hlediska členství naší země v EU. Jejich vstřícné, nekritické a nedůstojné chování vůči Rusku, nese znaky úslužnosti až kolaborace.

Občany a zemi urážející prezidentovo neetické chování, neustálé nemravné excesy, nemusí být posledními. Může být ještě vystupňováno, bude-li reagováno jen kritickými články, bez odpovídající reakce a činů odpovědných osob a institucí. Potom už to nebude jen o Miloši Zemanovi. Bude to i o nás, na které a naši zemi, díky jejich nečinnosti, tato ostuda také právem dopadne se zaslouženými a možná až nevratnými následky. 

V současnosti 80% obyvatelstva jednání svého nejvyššího představitele odsuzuje. Věřím, že dostatečné množství podpisů pod touto peticí bude jedním z potřebných argumentů a impulsů, aby odpovědní politici konali.

Připomínám, že nositel výše popsaných způsobů je i vrchním velitelem Armády ČR v době, kdy mezinárodní situace je velmi napjatá a může eskalovat velmi rychle a neočekávaně! Vrchní velitel armády se tak může stát snadno i největším ohrožením země. Pokud by to tak daleko mělo dojít, bude to především odpovědností nejen politiků, ale i občanů. Věřím proto, že v tomto alarmujícím a mobilizujícím smyslu, bude tato petice chápána a podporována napříč spektrem celé společnosti. 

Níže připojuji čtyři odkazy k tématu. Prosím o všemožné šíření a podporu této petice. Děkuji Vám!

 

S pozdravem 

Jan Šinágl

předseda

Sodales Solonis o.s.

www.sinagl.cz

 

V Žebráku dne 30. října 2014

* * *

 

* * *

Martin Komárek 12. října 2013: Duševně nemocní

Prezident republiky se samolibým úsměvem krade pero. Jiný prezident republiky se klátí nad korunovačními klenoty. Významný poslanec levice je chycen se sedmi miliony korun v krabici od vína. Milenka, kterou si vydržoval pravicový premiér, prý dobrý katolík, za státní peníze, je odváděna v poutech, protože nařizovala generálům rozvědky. Prý konzervativní politik opilecký blábolí a svádí to na únavu. Tohle jsou symboly české politiky. Žádná novinářská zkratka, tohle se všechno stalo. Proč? Kdyby se stala jedna z těch věcí, ba dvě, nebo tři, nebylo by to sice normální, ale snad ještě přijatelné. Jenže se staly všechny. Co je spojuje? Snad ani ne ziskuchtivost, nebo papalášství. To, co je spojuje, je psychopatologie. … Nikdy nebudeme mít blanické ry­tíře ani Rychlé šípy. Ale nezaslouží­me si aspoň politiky, kteří jsou du­ševně zdraví?

P.S.

Hláška na FB a Archivu 5+2: „Smyčka při přesměrování. Server přesměrovává požadavky na tuto adresu sám na sebe, a to takovým způsobem, který zabraňuje jejich dokončení.“ ZDE naleznete celý článek.

* * *

Vladimír Kroupa 31.10.2013:  Otevřený dopis prezidentu republiky, Miloši Zemanovi

… Vždy jsem pokládal za jakousi nutnost, snad povinnost, být na svou rodnou zem hrdý. O hrdosti jsem si až donedávna myslel, že je to něco, co mi také nikdo nikdy nemůže vzít. Jak jsem ale zjistil, tak může, dokonce mě může někdo donutit, abych se za svou rodnou zem styděl. … Za necelý rok vašeho prezidentování jste stihl naši zem ponížit v očích celého světa … stihl jste pozurážet snad každého, kdo se k vám nezachoval servilně, a postavil proti vašemu názoru názor svůj. Vnímám vaše působení na politické scéně jako destruktivní, škodolibé, a jen a pouze zasévající svár. … Pane Zemane, nejste dobrým prezidentem, a děláte naší zemi ostudu. Svou činností v úřadu prezidenta republiky boříte vše, co jste snad pro tuto naši zem kdy v minulosti vykonal. Za sebe si vám dovoluji napsat, že v mých očích nemáte právo zastávat svůj úřad a přebývat na krásném a hrdém místě našich králů. … Nevím, zda budete tento můj text číst, i kdyby však náhodou ano, nedělám si iluze, že by vás názor nějakého Kroupy z paneláku zajímal. A víte, co to znamená? Že mám pravdu, že nejste dobrý prezident...

* * *

Jan Urban 25.10.2014: Smutek Sira Wintona

Mučedník Josef Toufar dostal medaili za zásluhy stejně jako Renč, který natočil Zemanovi předvolební spot a Sedláček (přišel v mikině !!!), jenž o něm natočil dokument - to je hrůza! Řád bíleho lva dostal sir Winton, sir Churchill - a bolševik Fico - to je k poblití! Jan Antonín Baťa zachránil životy 2000 Židů, neobdržel nic – to je donebevolající! Pán Hradu se nám dočista pominul, v tom lepším případě…

* * *

ČT Události komentáře 29.10.2014

Hosty moderátora Lukáše Dolanského na téma Kritizovaný prezident byli mj.: režisér Jan Němec, bývalý ruský disident Viktor Fajnberg, syn vyznamenané Natalie Gorbaněvské, politolog Alexandr Tomský, bývalý senátor Daniel Kroupa, za Hrad Hynek Kmoníček, jehož „argumentace“ stojí, resp. nestojí vůbec za poslech. 

 * * *

Aktualizováno: LN 2.11.2014:

… Hanba a ostuda naší země

V ten samý den vznikla i další petice - udělování státních vyznamenání přimělo kontroverzního občanského aktivistu Jana Šinágla k sepsání výzvy s požadavkem odstoupení Zemana z funkce. V ní mimo jiné označil slavnostní ceremonii, při níž hlava státu vyznamenala své sympatizanty, například režiséry Roberta Sedláčka, Filipa Renče nebo zpěvačku Lucii Bílou, za „neuvěřitelnou frašku“. S majestátem české státnosti to podle něj nemělo společného vůbec nic. „Nedělejme si už více žádné iluze o současném prezidentovi České republiky. Stal se hanbou a ostudou naší země, stejně jako mnozí z jeho blízkých spolupracovníků. Tedy hanbou i všech slušných obyvatel naší republiky, stejně jako prezident Václav Klaus. Naše země se stala světu pro smích, přestává být vyspělými zeměmi brána vážně a respektována,“ napsal v petici uveřejněné ve čtvrtek Šinágl. …

* * *

Aktualizováno: 3.11.2014

„Volte Zemana, alespoň bude legrace“, začíná z ní mrazit, zavání stále více mrazem – ruským!

„Když český prezident přirovnává své vulgarismy Schwarzenbergovým, proč by žáci nemohli přirovnávat své sprosťárny tomu, který visí za zkoprnělým učitelem ve třídě na zdi?! Je to jenom užvaněná drbna, která musí mít poslední slovo.“

Nejvyšší ústavní činitel země nemá zábran veřejně vyslovit výrazy „zkur…i“, „k..da“, „ho..o“. ZDE si můžete poslechnout originální záznam „Hovorů z Lán“ na ČRo 3.11.2014. Doporučuji od cca 32 minuty! Senát by měl nyní dokázat, že má své opodstatnění, nemá-li ostuda dopadnout i na něj, zemi a nás, pokud nebude urychleně konat. ...

* * *

Aktualizováno: 4.11.2014

MANIFESTAČNÍ PETICE JANA NĚMCE ZA ODSTOUPENÍ PREZIDENTA MILOŠE ZEMANA

My níže podepsaní nesouhlasíme s jednáním a vystupováním prezidenta Miloše Zemana a požadujeme jeho okamžitou abdikaci. A to zejména z těchto důvodů: 

1. Miloš Zeman nehájí zájmy České republiky a dělá jí špatné jméno doma i v zahraničí.

2. Jedná v rozporu s dobrými mravy a zásadami slušného chování.

3. Je špatným příkladem pro občany České republiky.

4. Není pokračovatelem Masarykovské tradice, i když se na něj často odvolává.

Plně v souladu s článkem 65 Ústavy České republiky si uvědomujeme, že jediným možným řešením této situace, je rezignace prezidenta. Miloš Zeman několikrát uvedl, že byl zvolen přímou volbou 2 717 405 hlasy a proto si může dělat v podstatě, co chce. Pokud se nám podaří získat více než 2 717 405 podpisů, třeba tento argument bude respektovat a sám odstoupí. Pokud ne, budeme alespoň vědět, že velká část národa si zachovala zdravý rozum.

4.11.2014 už 20.000 podpisů!

* * *

Aktualizováno: 9.11.2014

S listopadem Zeman padne, nebo budeme opět padlí na zemi i na hlavu?!

 … Nyní už nikdo nepochybuje o tom, že prezident Miloš Zeman poškodil a zostudil úřad prezidenta České republiky více, než kterýkoliv z jeho demokratických předchůdců. Je nutné si ale uvědomit míru oné hanby, kterou pan prezident Zeman způsobil. Netýká se to totiž jenom vulgarismů, které použil v přímém vysílání pro veřejnoprávní Český rozhlas v tak zvaných Hovorech z Lán. …


Jan Šinágl    Kontaktujte autora petice