Pardubická sportovní výzva

PARDUBICKÁ SPORTOVNÍ VÝZVA:

„Nejsme sportovci druhé kategorie“

„Ruku v ruce zachraňme společné prostředky pro pardubický sport“

Já, Mgr. Jindřich Petruška, jsem se po přečtení podmínek podpory mladých hokejistů ze strany části politické „elity“ rozhodl zveřejnit následující výzvu.

Vyzývám všechny sportovní organizace, trenéry rodiče i sportovce, podpořte svým podpisem naši snahu o nastavení rovných podmínek podpory sportu, ze strany politiků zastupitelstva města Pardubice.

Naše děti, naši mladí sportovci nejsou DRUHOŘADÍ občané našeho města! Mají stejná práva jako dnes bezprecedentně preferovaní hokejisté. Po dobu 15.let bude město podporovat mladé hokejisty 17.100.000 CZK ročně. To je přímá dotace dnes již soukromému klubu na mládež!

Ne na energie, nájem, či výstroj, to si platí rodiče sami, ale na blíže nespecifikovanou mládež.

Ostatní subvence ve výši nejméně 30.000.000. CZK jsou šokující vzhledem k ubohé podpoře ostatních sportovců, ale toto zatím není naší prioritou.

Co je ovšem naší prioritou a důvodem k sepsání této výzvy je závazek investic do jakési rozcvičovny, 3. ledové plochy a dalších superluxusních prostředků pro hokej a to v odhadované výši cca 390.000.000 CZK v nejbližších 5.letech. To vše v době nejasné ekonomické budoucnosti městských zdrojů v době po koronavirové krizi.

Vážení fotbalisté , basketbalisté, stolní tenisté, judisté, karatisté, plavci, veslaři, kanoisté, florbalisté, hokejbalisté, tenisté, cyklisté, lyžaři, atleti, sofballisté, baseballisté, jachtaři, motokrosaři, plochodrážníci krasobruslaři, lukostřelci, střelci, vodní turisté a všichni ostatní, kteří většinou ZADARMO A VE SVÉM VOLNÉM ČASE vychováváte mladé sportovce, reprezentanty, medailisty z MČR, Evropy či světa, nenechte se sebou zametat 24. politiky a jedním miliardářem!

Tak obrovská suma peněz bude znamenat ponížení nebo zastavení veškerých dotací pro naši mládež, ať už investičních nebo neinvestičních.

Jedině společným postupem můžeme ochránit naše sportující děti a mládež proti bezostyšné aroganci a chamtivosti části zastupitelů našeho města.

Taková bezprecedentní podpora jednoho odvětví sportu části námi volených zastupitelů může mít různé důvody. Ani ti nejnaivnější z nás si nemohou o činnosti těchto politiků myslet ni dobrého.

Nenechme ze sebe udělat několika mocipány sportovce a občany druhé kategorie.

Společně zachraňme prostředky nás všech.

Nejsme sportovci a lidé druhé kategorie.

Nenechme ze sebe dělat stádo hloupých ovcí.


Jindřich Petruška    Kontaktujte autora petice

Podepsat tuto petici

Podepsáním povoluji Jindřich Petruška, aby předal/a můj podpis tomu, kdo v této věci pravomoci.


NEBO

Obdržíte e-mail s odkazem na potvrzení podpisu. Abyste si byli jisti, že budete e-maily dostávat, přidejte si prosím info@petice.com do vašich kontaktů nebo seznamu bezpečných odesilatelů.

Vezměte prosím na vědomí, že svůj podpis nemůžete potvrdit odpovědí na tuto zprávu.

Placená propagace

Tuto petici nabídneme 3000 lidí.

Zjistit více...