Otevření obchodů s dětským zbožím

Dle čl. 18 Listiny základních práv a svoboda zákona č. 85/1990 Sb. o právu petičním

My, níže podepsaní občané České republiky, prostřednictvím této petice žádáme pana ministra průmyslu a obchodu Karla Havlíčka, aby co nejdříve prosadil otevření obchodů s potřebami pro děti.

Stálé uzavření prodejen s dětským zbožím je dalším omezením zasahující velmi citlivou skupinu obyvatel - nastávající maminky a nejmenší děti. Za současné velmi vypjaté situace jim před příchodem potomka vyvstává další stres, protože neví, kdy a za jakých podmínek budou moci pořídit nezbytnou výbavu pro své miminko.

Argument, že vše lze pořídit online, je mylný. Mezi nejdůležitější produkty pro miminko totiž patří například autosedačka. Používání autosedaček při převážení dětí v autě nařizuje zákon. Maminky bez ní nemohou opustit porodnici. Prvorodičky (prvorodiče) nemají zkušenosti, jak by měla bezpečná autosedačka vypadat, co by měla splňovat. Její výběr vyžaduje odbornou konzultaci a přezkoušení v konkrétním autě. Tyto služby dokáže poskytnout pouze odborný prodejce.

Jako nastávající, ale i stávající rodiče, proto žádáme vládu, aby na nás nezapomínala. Aby se vžila do naší situace, kdy i během výjimečného stavu chceme zajistit našim dětem bezpečí a maximální péči, aby nám umožnila přístup ke kvalitnímu zboží, které bude chránit a pečovat o naše děti spolu s námi. K těmto produktům se dostaneme pouze, když nám otevřete specializované prodejny s dětským zbožím.

Bez hrnců a květin se obejdeme, bez bezpečné autosedačky nebo kočárku ne.

Děkujeme. 

Michaela Čejková

Váš podpis je nutné odsouhlasit přes odkaz v emailu.

 

Petici lze šířit pomocí tohoto odkazu: https://www.petice.com/oteveni_obchod_s_dtskym_zboim  


Michaela Čejková    Kontaktujte autora petice

Podepsat tuto petici

Podepsáním povoluji Michaela Čejková, aby předal/a můj podpis tomu, kdo v této věci pravomoci.


NEBO

Obdržíte e-mail s odkazem na potvrzení podpisu. Abyste si byli jisti, že budete e-maily dostávat, přidejte si prosím info@petice.com do vašich kontaktů nebo seznamu bezpečných odesilatelů.

Vezměte prosím na vědomí, že svůj podpis nemůžete potvrdit odpovědí na tuto zprávu.

Placená propagace

Tuto petici nabídneme 3000 lidí.

Zjistit více...