Omezení zbraní

Téměř každý týden se v médiích objeví případ zneužití legálně držené zbraně. Velmi často se ukazuje, že střelné zbraně vlastní lidé, kteří nejsou duševně, morálně ani eticky způsobilí vlastnit prostředek, jehož dopad je téměř vždy fatální a špatné rozhodnutí se nedá vzít zpět. Všimněte si též, jak často dochází ke kriminálním činům myslivců se svými zbraněmi. Když se podíváte mezi ně, nenarazíte na pokoru, respekt, opatrnost. Spíše najdete bohorovnost, aroganci, agresivitu a neschopnost úsudku. Patří střelné zbraně do ruky tak široké skupině?

Světová čísla, i když se je snaží lobbistické skupiny obchodníků se zbraněmi křivit a lžou, jako když tiskne, hovoří jasně. Tam, kde jsou volnější pravidla pro držení zbraní, tam je výrazně vyšší kriminalita v souvislosti se zbraněmi. A ta čísla sestavuje organizace Společenství národů, žádní lobbisti. Doporučuji přečíst a pro své přesvědčení ještě dohledat z vlastních zdrojů:

http://www.bbc.com/news/world-us-canada-20759139

Otázky pro nás a dneska jsou docela jednoduché:

- Chcete, aby osoby mentálně nevyrovnané ohrožovaly nás a naše děti na zdraví a životě?

- Chcete, aby hobby střelci ohrožovali nás a naše děti a domácí zvířata v přírodě? Nebo aby stříleli chráněná zvířata?

- Chcete, aby se opakovaly případy Uherský Brod, zastřelený turista, zastřelený pejsek, upytlačení rysové atd.?

 

Pokud jste alespoň jednou odpověděli "NE", budeme rádi, když podpoříte tuto petici, kterou předložíme našim zákonodárcům. A sdílejte, prosím, ve svém okolí!

Znění petice: "My, občané, žádáme Parlament ČR o velmi výrazné omezení držení střelných zbraní civilními obyvateli. Je evidentní, že není v silách Policie ČR ani kontrolních složek myslivosti a dalších předcházet hrůzným činům, které trvale znehodnocují životy slušných občanů. Bojíme se o zdraví, život, své blízké, přírodu. Prosím, jednejte ve smyslu Ústavy ČR. Děkujeme!"

 

Autor petice: Martin XAXAP Tomáš

PS: Toto je petice, nikoliv diskuse na Blesk.cz, pro agresivitu jsem musel vypnout možnost komentování. Ostatně stačí, když si povšimnete, co píší zastánci držby zbraní do podpisového archu. Krásná ukázka toho, že střelné zbraně je velmi nutné v naší zemi omezit. Do rukou jedinců neschopných respektu k odlišnému názoru, agresivním a bez schopnosti sebekontroly opravdu nepatří.


Martin Tomáš    Kontaktujte autora petice

Podepsat tuto petici

Podepsáním povoluji Martin Tomáš, aby předal/a můj podpis tomu, kdo v této věci pravomoci.


NEBO

Obdržíte e-mail s odkazem na potvrzení podpisu. Abyste si byli jisti, že budete e-maily dostávat, přidejte si prosím info@petice.com do vašich kontaktů nebo seznamu bezpečných odesilatelů.

Vezměte prosím na vědomí, že svůj podpis nemůžete potvrdit odpovědí na tuto zprávu.

Placená propagace

Tuto petici nabídneme 3000 lidí.

Zjistit více...