Okamžité obnovení dětského hřiště v parku Dlážděnka, Kobylisy

Dobrý den,

pokusím se vám popsat problém, který netrápí jen mě, ale spoustu dalších maminek a tatínků z Prahy 8 Kobylis, Libně a Troji, kteří bydlí poblíž nedodělaného parku Dlážděnka. Měli jsme v něm perfektní zcela funkční a navíc celkem nové dětské hřiště, kde se scházely všechny děti s rodinami z okolí. V dochozí vzdálenosti žádné jiné není. Nejbližší je 20min odtud a rozhodně není vhodné pro děti do 4 let. V únoru 2022 se park začal rekonstruovat a v rámci rekonstrukce došlo k odstranění tamního hřiště, které se mělo do 4 měsíců obnovit, tzn. do června 2022. Dodnes ale nedošlo ani k započetí jeho stavby. Na místě je na hřiště vyhrazen prostor, který je částečně oplocen, ale po herních prvcích ani památky. Na četné dotazy, proč hřiště nestojí, pan starosta odpovídá arogantně a neurčitě. Na žádosti o časový plán či termín čehokoli, co by se týkalo dostavby hřiště, nebylo odpovězeno radši vůbec. Občané nejsou ze strany radnice o ničem informováni a naše děti si už druhým rokem nemají kde hrát.

Během posledního půl roku, kdy se jako aktivní občané -téměř až detektivové - snažíme dopátrat, kde se stala chyba, vyšlo najevo, že existuje správní žaloba, co na projekt a stavební povolení podali jedni sousedi parku. Problém je ale v tom, že soud nevydal žádný příkaz stavbu hřiště zastavit. Proč se k tomu tedy radnice uchýlila? Nehledě na podivnost samotné žaloby, kde je už od začátku jasné, že ji žalobce nemá šanci vyhrát.

Ale zpět k hřišti. Jak to, že je městské části Praha 8 jedno, že si její dětští občané nemají kde hrát?? Jak je možné, že jedni sousedi parku mohou beztrestně způsobit takovou škodu tolika lidem? A i kdyby byla pravda, že hřiště stojí kvůli žalobě, proč radnice nevymyslí alternativní řešení? Z řad občanů vzešla skupina lidí, která dala dohromady několik řešení, která jsou v souladu s právním rámcem - radnice si je ale nechce ani vyslechnout. Na fcb skupině Park Dlážděnka je dokonce fotka, jak se herní prvky, které byly tady na Dlážděnce, válí nepoužité za úřadem P8 na parkovišti!! Viz foto. A to se pan starosta Gros dušoval, jak budou použity na jiných hřištích na Praze 8.

Jsme opravdu nešťastní a bezradní.

Pro pana starostu Grose, který má celý projekt na starosti, je to asi příliš mediálně malý problém, na to, aby ho řešil. Tak my doufáme, že tato petice pomůže k větší medializaci a on pochopí, že je potřeba se tím už konečně zabývat. 

Čili co chceme?

1. Okamžitě vrátit dětem jejich dětské hřiště do parku Dlážděnka. Prozatím klidně i staré herní prvky, které tu byly již před rekonstrukcí.

2. Jasnou odpověď od patřičných odborů na oficiálních stránkách s možností sledovat jakékoliv změny, které se udělají - to se díky této petici již částečně děje. 🙏

3. Informativní ceduli před parkem, kde bude vysvětleno, co se právě děje, proč není dětské hřiště dostavěné, kvůli čemu a v jaké fázi se výstavba nachází včetně približného data, kdy se dětské hřiště dostaví.

4. Jestliže je druhý rok pozastavena rekonstrukce kvůli žalobě, musela se někde přeci stát chyba.. kdo je za ni zodpovědný, jaké to bude mít následky?

Potřebujeme sehnat minimálně 500 podpisů a toto téma se otevře i mediálně. Prosíme i o sdílení.

Screenshot_20230303_090558_Facebook1.jpgDěkuji za přečtení a podpis. Opravdu zoufale vás za všechny zdejší děti a rodiče prosím o pomoc.


Lucie Čeloudová    Kontaktujte autora petice

Podepsat tuto petici

Svým podpisem uděluji Lucie Čeloudová svůj souhlas s předáním informací, které uvádím v tomto formuláři, těm, kdo mají v této záležitosti moc.


NEBO

Vaši e-mailovou adresu nebudeme veřejně zobrazovat online.

Vaši e-mailovou adresu nebudeme veřejně zobrazovat online.Placená propagace

Tuto petici nabídneme 3000 lidí.

Zjistit více...