Odsuzujeme výroky Radima Uzla v rozhovoru pro DVTV - "Chlap je od přírody zvíře, ženy by s tím měly počítat a zařídit se podle toho" a požadujeme veřejné vyjádření České lékařské komory.

Vážená Česká lékařská komoro,

Formou této petice Vás žádáme o veřejné vyjádření k výrokům Vašeho člena pana Mudr. Radima Uzla CSc. v rozhovoru s Martinem Veselovským pro DVTV zveřejněném dne 8. 12. 2020. Rozhovor nese titulek dle vyjádření pana Uzla: „Chlap je od přírody zvíře, ženy by s tím měly počítat a zařídit se podle toho“.

Rozhovor je možno shlédnout zde:  https://video.aktualne.cz/dvtv/uzel-chlap-je-od-prirody-zvire-zeny-by-s-tim-mely-pocitat-a/r~f837d6de38cc11eb842f0cc47ab5f122/

Odpovědi pana Radima Uzla oprávněně vyvolaly rozsáhlou bouři nesouhlasných komentářů a vzbudily vůči panu Uzlovi značný odpor jak mezi ženami tak muži. Považujeme vyjádření Radima Uzla za zcela nemístné, sexistické a především za velmi nebezpečné vzhledem k dalším možným sexuálním útokům. Zároveň jsou jeho výroky urážkou obětí znásilnění a sexuálního násilí jak v České republice, tak po celém světě.

Z odpovědí pana Radima Uzla napříč rozhovorem vyplývá, že je schopen znásilnění muže ženou omluvit vzhledem k síle mužských pudů. Lze také získat pocit, že pan Uzel svým způsobem ženami opovrhuje a že muž je, dle pana Uzla, ženám jakýmsi způsobem nadřazen a má vůči ženám právo na vše, co si bude přát. 

Jak je možné, že přední český sexuolog, gynekolog a uznávaná vědecká osobnost veřejně šíří myšlenky, které zlehčují problematiku sexuálního násilí páchaného na ženách?

 Jak je možné, že pan Radim Uzel tvrdí, že si ženy za znásilnění či sexuální zneužívání ve velké míře mohou samy?

 Je toto skutečně i stanovisko dalších předních českých sexuologů či Vaší komory, jímž je pan Uzel členem?

 Je správné, aby člověk s podobnými názory byl jednou z hlavních tváří české sexuologie a významným hlasem v médiích?

 

přikládáme i některé citace dalších výroků pana Uzla, které byly ve zmíněném rozhovoru citovány:

„Návštěvník kavárny se musí obrnit před hnusně potetovanou číšnicí, od které mu podaná káva nechutná, protože už pohled na ni je vlastně obtěžováním.“

„No, vážení, já za 50 roků své praxe v gynekologii a porodnictví, těch poplácaných sestřiččích zadků bylo možná i několik desítek, to by bylo na doživotí. Ale poznal jsem, pozor, poznal jsem asi dvě nebo tří sestřičky, kde už podle toho ksichtu, když se k nim přibližuji, vidím, kamaráde, tady nepoplácáš, tady ne.“

 

Jsme přesvědčeni, že výroky pana Radima Uzla nesmí (nejen) z Vaší strany zůstat bez odezvy.

 

    Děkujeme Vám za vyjádření.


David Ullrich    Kontaktujte autora petice

Podepsat tuto petici

Podepsáním povoluji David Ullrich, aby předal/a můj podpis tomu, kdo v této věci pravomoci.


NEBO

Obdržíte e-mail s odkazem na potvrzení podpisu. Abyste si byli jisti, že budete e-maily dostávat, přidejte si prosím info@petice.com do vašich kontaktů nebo seznamu bezpečných odesilatelů.

Vezměte prosím na vědomí, že svůj podpis nemůžete potvrdit odpovědí na tuto zprávu.
Placená propagace

Tuto petici nabídneme 3000 lidí.

Zjistit více...