Odmítáme roušky pro děti na základních školách

Prosím, zašlete svůj komentář k této situaci také na tyto poslanecké e-mailové adresy:
 
 
Petice bude mít největší vliv současně s oslovováním poslanců jednotlivými občany. Musíme vyjádřit nesouhlas se státem organizovaným poškozováním zdraví a psychiky našich dětí. O situaci se bude na půdě parlamentu velmi brzy jednat a je třeba být slyšet.
 
TEXT PETICE:
 
Důrazně nesouhlasím, aby děti musely mít povinně nasazenou roušku ve školních prostorách.
 
Dle vyjádření lékařů roušky vlhnou a rychle ztrácí účinnost. Ve vydechovaném vzduchu je 5% - 6,3 % vodní páry. Ve vlhké roušce dochází k množení bakterií (které se na ni dostanou z rukou) a plísní, které dítě následně vdechuje. Takovou roušku je potřeba ihned vyměnit. Nošení roušek má pro děti i další zdravotní rizika. Tato situace ve výsledku znamená nebezpečí onemocnění respiračními a jinými nemocemi a sníženou imunitu právě na podzim.
 
Dítě není reálně schopno se o svou roušku starat tak jako lékař a tak, aby pro něj nepředstavovala zdravotní riziko. Ani výměna roušky za jinou a umístění do igelitového pytlíku problém neřeší, v uzavřeném prostoru igelitového sáčku navíc rouška dále udržuje vlhkost.
 
Nejen při střídavém nasazování a sundávání roušky (během výuky, při stravování apod.) se dítě stále dotýká roušky rukou a více a více ji kontaminuje. Již mnohokrát byly tyto situace popsány lékaři a uvedeno, že představují zdravotní riziko pro nositele roušky.
 
Současně podle mnoha informací od lékařů a studií nepředstavuje onemocnění COVID-19 pro děti zvýšené riziko oproti jiným běžným onemocněním (je spíše nižší) a i jejich infekčnost je diskutabilní a nízká. Navíc děti se i tak setkávají i bez roušky při mimoškolních aktivitách, před školou atd.
 
Jsem přesvědčen, že za zdraví svého dítěte jsem zodpovědný v první řadě já jako rodič, ale svou zodpovědnost má i škola. Proto nesouhlasím s tím, aby ve školní budově bylo tímto způsobem poškozováno zdraví dětí.
 
Zodpovědní rodiče a občané

Martin Šimek    Kontaktujte autora petice

Podepsat tuto petici

Svým podpisem uděluji Martin Šimek svůj souhlas s předáním informací, které uvádím v tomto formuláři, těm, kdo mají v této záležitosti moc.


NEBO

Obdržíte e-mail s odkazem na potvrzení podpisu. Abyste si byli jisti, že budete e-maily dostávat, přidejte si prosím info@petice.com do vašich kontaktů nebo seznamu bezpečných odesilatelů.

Vezměte prosím na vědomí, že svůj podpis nemůžete potvrdit odpovědí na tuto zprávu.
Placená propagace

Tuto petici nabídneme 3000 lidí.

Zjistit více...

Script executed with success this is not html: Array ( [type] => 2 [message] => Trying to access array offset on value of type null [file] => /home/petitions/public_html/sign_petition.php [line] => 31 )