Nesouhlasíme se způsobem jakým je prováděn zákaz předjíždění kamionů na dálničních úsecích v ČR

Touto peticí chceme vyjádřit náš nesouhlas s daným zákazem předjíždění pro nákladní vozidla na dálnicích v ČR. Nejde tak o samotný rozsah zákazu předjíždění, ale o to v jaké formě je veden. Na dálnicích jsou značky které zakazují předjíždění kamionu od 6h do 22h v daných úsecích, ale když na dálnici bude minimální provoz v tento čas, jaký je důvod tohoto zákazu? Proč se raději nevolí proměnné značení, které dle daného provozu předjíždění pro kamiony buď zakáže a nebo naopak umožní předjíždění? Tuto alternativu vidíme běžně v okolních státech a dle výsledků jiných zemí je to také daleko efektivnější pro všechny strany.

Touto petici žádáme, aby ministerstvo dopravy zvolilo místo pevných zákazu v daném čase, raději variantu elektronickou, která bude proměnná dle dané dopravní situace na dálnici. 

Tímto by stát mohl plně využívat i kamerový systém, který byl na dálnici již vybudován a našlo by se pro něj i tímto plnohodnotné využití.

 

V případě, že by nedošlo k vyslyšení našich požadavků, jsou řidiči připraveni zahájit blokádu na dálničních úsecíc20161115043817504.jpgh. 


Ondřej Follprecht    Kontaktujte autora petice

Podepsat tuto petici

Svým podpisem uděluji Ondřej Follprecht svůj souhlas s předáním informací, které uvádím v tomto formuláři, těm, kdo mají v této záležitosti moc.

Vaši e-mailovou adresu nebudeme veřejně zobrazovat online.

Vaši e-mailovou adresu nebudeme veřejně zobrazovat online.Placená propagace

Tuto petici nabídneme 3000 lidí.

Zjistit více...