Nesouhlasíme s trestním oznámením, které poškozuje záchranářku paní Veroniku Brožovou

My, níže podepsaní, nesouhlasíme s trestním oznámením, které podala paní hejtmanka Pokorná Jermanová. Vyzýváme ji, aby již nikdy více nezneužívala trestního řádu k šikaně a zastrašování svých zaměstnanců. 

Záchranářka Veronika Brožová napsala 17. března paní hejtmance otevřený dopis, ve kterém upozornila na nedostatek ochranných pomůcek pro záchrannou službu na boj s COVID-19. Jsme přesvědčeni, že nešlo o šíření poplašné zprávy, jak se uvádí v trestním oznámení, ale o důležité upozornění na nedostatek ochranných pomůcek. Tento nedostatek potvrdila i sama hejtmanka 16. 3. výzvou na svém facebookovém účtu, ve které poptává roušky a respirátory.
https://www.facebook.com/jarkajermanova/posts/2779069575505175?comment_id=2785290021549797&notif_id=1590512490761226&notif_t=feedback_reaction_generic&ref=notif

Řada středočeského zdravotního personálu potvrdila, že ochranné pomůcky k dispozici nebyly nebo jich byl značný nedostatek, ale báli se o tom mluvit veřejně. Podáním trestního oznámení vytváří paní hejtmanka veřejný nátlak, aby tito lidé mlčeli dál. Požadujeme, aby vedení Středočeského kraje přestalo lhát, vyhrožovat a šířit polopravdy, a postavilo se pravdě čelem. 

Současně tato petice vyjadřuje podporu paní Veronice Brožové, která je trestním oznámením vystavena dehonestační a lživé kampani paní hejtmanky. Trestní řád by se neměl zneužívat k šikaně zaměstnanců kraje.


Simona Luftová, Jiří Snížek

Text otevřeného dopisu - paní V. Brožové
https://nasregion.cz/stredocesky-kraj/kraj-vedeny-hejtmankou-z-ano-jermanovou-selhal-rikaji-stredocesti-zachranari-s-jednim-respiratorem-na-stanovisti/?fbclid=IwAR0bxrEnMpN3R3edgBJfPtG0MXFFfnE_8o-n2Fe5ZegvcRH8TmrLDIuyN-E


edit. aktualizovali jsme nadpis petice 


Simona Luftova    Kontaktujte autora petice

Podepsat tuto petici

Svým podpisem akceptuji, že Simona Luftova bude moci vidět všechny informace, které v tomto formuláři uvedu.

Vaši e-mailovou adresu nebudeme veřejně zobrazovat online.

Vaši e-mailovou adresu nebudeme veřejně zobrazovat online.


Souhlasím se zpracováním informací, které jsem poskytl/a v tomto formuláři, a to pro následující účely:
Placená propagace

Tuto petici nabídneme 3000 lidí.

Zjistit více...