Nechceme zatopit opravený lovecký zámek Tři Trubky v chráněné krajinné oblasti Brdy

Na stránce mapy.cz se letos objevila "uvažovaná vodní nádrž Amerika" v chráněné krajinné oblasti Brdy. Uprostřed území, které by nová přehrada zatopila, stojí opravený lovecký zámek Tři Trubky. Zámek byl sice postaven až v letech 1888-1890, ale jeho projektantem je slavný vídeňský architekt Camillo Sitte, který projektoval také kostely pro tehdejší města Mariánské Hory a Přívoz (dnes v Ostravě) a podílel se na úpravě olomoucké radnice. Se zničením zámku nesouhlasíme, protože zámek stojí uprostřed plánované přehrady, žádáme, aby pro stavbu přehrady bylo vybráno vhodnější místo, kde nedojde k ničení památek. Nápad stavět přehradu v chráněné krajinné oblasti, která existuje necelé čtyři roky, považujeme sám o sobě za absurdní. Pokud chce stát ničit i přírodu v oblasti, kde vyhlásil, že garantuje její ochranu, lze tomu vůbec rozumět?

https://cs.wikipedia.org/wiki/T%C5%99i_Trubky

https://mapy.cz/fotografie?x=13.7924217&y=49.7050840&z=14&source=base&id=2258077


Robert Keprt    Kontaktujte autora petice

Podepsat tuto petici

Svým podpisem uděluji Robert Keprt svůj souhlas s předáním informací, které uvádím v tomto formuláři, těm, kdo mají v této záležitosti moc.


NEBO

Obdržíte e-mail s odkazem na potvrzení podpisu. Abyste si byli jisti, že budete e-maily dostávat, přidejte si prosím info@petice.com do vašich kontaktů nebo seznamu bezpečných odesilatelů.

Vezměte prosím na vědomí, že svůj podpis nemůžete potvrdit odpovědí na tuto zprávu.
Placená propagace

Tuto petici nabídneme 3000 lidí.

Zjistit více...