My Sobotku nedáme

1. Česká strana sociálně demokratická, naše partaj, je svébytná levicová strana a členka evropského a světového socialistického a sociálně demokratického hnutí. Navazujeme na tradice boje za rovné příležitosti, slušné životní podmínky pracujících a sociální pomoc těm, kteří pracovat nemohou.

2. ČSSD vyhrála volby do Poslanecké sněmovny. Výsledek je jistě zklamáním. Rýsuje se ale možnost vedoucí účasti ve vládě, a tedy nápravy asociálních opatření pravicové vlády, která se zdiskreditovala a podporu voličů jasně ztratila.

3. Důvody našeho slabého výsledku je třeba hledat u nás samých. Nepochybně jedním z nich je neschopnost řady našich funkcionářů semknout se za naším lídrem a předsedou Bohuslavem Sobotkou. Není třeba být Einstein, aby člověk pochopil, že za tímto rozvratným úsilím stojí Miloš Zeman a jeho pohrobci a přisluhovači uvnitř naší strany. Miloš Zeman sice pro stranu v minulosti mnohé udělal, získal podporu většiny voličů pro své zvolení, ale v nynějších volbách jeho podpora, resp. jeho podivného fanklubu, klesla na 1,5 %. To nám v této situaci budiž ponaučením.

4. Místo toho, aby tito funkcionáři ČSSD po volbách posílili předsedu Sobotku ve vyjednáváních o stabilní a funkční vládě vedené naší stranou, která dokáže v rámci koaličních dohod prosadit náš program, neváhají za jeho zády pletichařit a snažit se zbavit se ho. Těchto funkcionářů je 20 v předsednictvu naší strany, jejich jména jsou známá.

5. Předseda Sobotka prokazuje v této vypjaté atmosféře a osudové chvíli mimořádnou odvahu a integritu. Odmítl odstoupit, protože chce a bude skládat účty ze svého působení nám členům na příštím sjezdu.

6. Podpisem této petice členek a členů ČSSD "My Sobotku nedáme! - Nejsme Zemanovy ovce" prokazuji svou odvahu a integritu i já, řadový člen či řadová členka ČSSD. Vyjadřuji svou podporu předsedovi ČSSD Bohuslavu Sobotkovi a vyzývám 20 členů předsednictva strany, kteří ho vybídli k rezignaci, aby se sami okamžitě vzdali veškerých funkcí, které díky ČSSD získali.


Jiří Hladík    Kontaktujte autora petice