NOVÝ BAZÉN V CHEBU O 600 METRŮ DÁL - JSME PRO

My, níže podepsaní občané, nesouhlasíme s výstavbou nového plaveckého bazénu a dalších sportovišť v chebské zahrádkářské kolonii Mírový sad.

Pouhých 600 metrů od Mírového sadu leží dvakrát větší nezastavěná parcela č. 1953 Státního pozemkového úřadu, určená v územním plánu pro stavbu sportovišť. Lze ji snadno napojit na MHD a pěší komunikace. Požadujeme, aby město Cheb usilovalo o odkoupení této parcely a nová sportoviště plánovalo v této lokalitě.

Mírový sad leží na jižním okraji města. Současný plavecký bazén v centru. Pět ze šesti základních škol v Chebu to má do Mírového sadu výrazně dál, než do současného bazénu. Jedna základní škola dokonce přes celé město. Stejně jako by většina žactva a „maminek s kočárky“ jela autobusy MHD nebo osobními auty do Mírového sadu, pojedou i o 600 metrů dál na parcelu č. 1953. Jízda autobusem delší o 600 metrů nemůže být rozumným argumentem pro zničení Mírového sadu.

Mírový sad je součástí obytné čtvrti. Je urbanisticky velmi cennou lokalitou pro bytovou výstavbu. Bytové domy lze v budoucnu citlivě zasadit i do mírových zahrad a podstatnou část jich zachovat. Objemné sportovní haly a jejich staveniště naopak znamenají zánik všech zahrad. Čtvrtina výjimečné plochy bude znehodnocena na parkovací místa. Žádný z těchto negativních jevů však nebude rušivý na parcele č. 1953.

Státní pozemkový úřad (SPÚ) podle zákona zdarma převádí obcím zemědělské pozemky, pokud mají být zastavěny veřejně prospěšnou stavbou. Parcela č. 1953 v majetku SPÚ sice není zemědělský pozemek, ale leží mezi poli. Protože by byla poptávána městem Cheb pro sportoviště – veřejně prospěšné a veřejně provozované stavby – SPÚ by ji nepochybně převedl za výrazně výhodnějších podmínek, než za jakých městu nabídnul škvárové hřiště Lokomotiva v obytné čtvrti, jehož jediným využitím může být výnosný prodej developerům.

Mírový sad má jedinečnou tradici. Na jeho zahradách hospodařily tisíce lidí, pro které by možnost zahradničit byla jinak nedostupná. Někteří lidé zde hospodaří přes padesát let. Desítkám lidí by jejich věk a zbývající síly již nedovolily začít jinde. Skončili by zavření ve svých bytech. Společenské a ekologické služby, jaké Mírový sad poskytuje obyčejným lidem v místě jejich bydliště, jsou nenahraditelné. Potvrzují to jak všechna dosavadní zastupitelstva, která Mírový sad chránila před developery, tak pandemie koronaviru, během které zahradničení udržovalo fyzické a psychické zdraví lidí, zatímco sportoviště musela být zavřená.

Plánování výstavby sportovišť v Mírovém sadu považujeme za krajně necitlivé a neopodstatněné. Požadujeme, aby město Cheb ponechalo Mírový sad sloužit současnému účelu a plánování sportovišť přesunulo na parcelu č. 1953, kam podle územního plánu patří, nebo do jiné vhodné lokality.


Michal Tancoš Jr. / Cheb.SrdceUnie.cz    Kontaktujte autora petice

Podepsat tuto petici

Svým podpisem uděluji Michal Tancoš Jr. / Cheb.SrdceUnie.cz svůj souhlas s předáním informací, které uvádím v tomto formuláři, těm, kdo mají v této záležitosti moc.


NEBO

Obdržíte e-mail s odkazem na potvrzení podpisu. Abyste si byli jisti, že budete e-maily dostávat, přidejte si prosím info@petice.com do vašich kontaktů nebo seznamu bezpečných odesilatelů.

Vezměte prosím na vědomí, že svůj podpis nemůžete potvrdit odpovědí na tuto zprávu.
Placená propagace

Tuto petici nabídneme 3000 lidí.

Zjistit více...

Script executed with success this is not html: Array ( [type] => 2 [message] => Trying to access array offset on value of type null [file] => /home/petitions/public_html/sign_petition.php [line] => 31 )