Milost pro Petra Bendu, hrdinu z Chomutova

My, níže podepsaní občané, žádáme prezidenta ČR Miloše Zemana, aby omilostnil Petra Bendu, popřípadě aby zcela zastavil jeho soudní proces.

Dne 27. května 2017 začal jeden z Romů v Chomutově najíždět autem do okolních zaparkovaných aut i do lidí na chodníku. Tento čin byl svým provedením srovnatelný s teroristickými útoky v západní Evropě, při kterých je auto také často používáno jako zbraň. Místní občan Petr Benda tento útok uviděl z okna a rozhodl se jej zastavit. Útočníka zatřelil svojí legálně drženou zbraní, čímž zřejmě zachránil životy lidí stojících na chodníku.

Namísto uznání a ocenění za tento hrdinský čin se však v našem režimu dočkal trestního stíhání - aktuální rozsudek zní 12,5 roku za mřížemi. Tento precedens může vést i k tomu, že se lidé začnou bát chránit své blízké při podobných útocích a raději je nechají zemřít, než aby jim hrozila desetiletí za mřížemi za zneškodnění útočníka.

Pane prezidente Zemane, ve svých projevech často kritizujete terorismus a hlásáte nutnost jeho řešení. Dokažte proto, že svá slova myslíte vážně, a nedovolte, aby zneškodnění podobných agresorů bylo kriminalizováno. Využijte svého práva a udělte Petru Bendovi milost, popřípadě zcela zastavte soudní proces s jeho osobou, bude-li tento proces pokračovat.

Autoři petice:

Adam B. Bartoš, předseda Národní demokracie
Bc. Jan Sedláček, místopředseda Národní demokracie

 


Národní demokracie    Kontaktujte autora petice