LAZARSKOU BEZ BARIÉR

ŽÁDÁME RADU HLAVNÍHO MĚSTA PRAHY, ABY NEPRODLENĚ UČINILA VŠECHNY KROKY POTŘEBNÉ K ODSTRANĚNÍ BARIÉR NA TRAMVAJOVÉ ZASTÁVCE LAZARSKÁ. Po mnoha marných jednáních prosíme o podporu tohoto požadavku širokou veřejnost.

Sliby vedení hlavního města a DP Praha, které zazněly před otevřením výtahu do stanice metra Národní třída v ulici M.D.Rettigové, zůstávají i po více než roce nenaplněny. Tramvajová zastávka Lazarská je vzdálená od výtahu pouhých několik desítek metrů, má však výstup přímo do vozovky. Cestující „vozíčkáři“ tak musí  při přestupu z metra absurdně putovat na sousední tramvajové zastávky, v Lazarské jim nejsou nic platné ani nízkopodlažní spoje. Další cestující s omezenou možností pohybu, jako jsou například někteří senioři a rodiny s malými dětmi v kočárku, musí krkolomně překonávat minimálně půlmetrový výškový rozdíl mezi vozovkou a úrovní tramvajové soupravy.

Ředitel DP Praha Martin Dvořák, Česká televize, pořad Klíč, vysíláno 12.4.2011:

„V současné době řešíme opravdu vážný problém na Národní třídě, kde bude instalován výtah do metra, ale bezbariérový přístup na nejbližší tramvajovou zastávku bude bohužel realizován až s několikaměsíčním skluzem. Nikoliv několikaletým, ale několikaměsíčním.“

Tramvajový mys nebo zastávka vídeňského typu učiní z Lazarské a Národní třídy jeden z mála bezbariérových přestupních uzlů veřejné dopravy v centru města. Z dosavadních vyjádření zástupců DP Praha, TSK a Magistrátu hlavního města Prahy je patrné, že se zpřístupnění Lazarské bude dál odsouvat. PŘÍSTUPNOST VEŘEJNÉ DOPRAVY MÁ POZITIVNÍ DOPADY NA KVALITU CESTOVÁNÍ VŠECH, PRO LIDI SE ZDRAVOTNÍM POSTIŽENÍM JE NEZBYTNOU PODMÍNKOU K MOŽNOSTI JI VYUŽÍVAT A PRAHA MÁ V TOMTO SMĚRU CO DOHÁNĚT...

Na bezbariérovou úpravu čeká několik dalších desítek tramvajových zastávek s výstupem do vozovky. V centru Prahy to jsou ještě například Újezd, Karlovy lázně, Právnická fakulta, Čechův most a Bruselská, současně se nedají využívat bariérové stanice metra Můstek, Karlovo náměstí, Náměstí Republiky, Anděl, Staroměstská, Malostranská, Hradčanská, Náměstí Míru, Jiřího z Poděbrad, I.P.Pavlova.

Blues pro Lazarskou bez bariér si nenechte ujít na tomto odkazu: http://youtu.be/Qfb6dC5b69A

Děkujeme za podporu. MÁ TO SMYSL!


ASISTENCE o.s. Erik Čipera    Kontaktujte autora petice