Petice za udržení pouťových tradic v Lukách nad Jihlavou

Quoted post


Nepřihlášený uživatel

#8 Re: Re: petice

2013-08-26 16:54

#2: - Re: petice

Ano pane Novák napsal jste to moc hezky.Vždyť pouť v každé vesnici byla předností lidí,kteří si odpočinuli od práce a těšili se na pouť a zábavu.Lidé měli k sobě blíže,jenže teď je to o něčem jiném.Myslím si,že by  tradiční potě  se mělo zaměřit na skutečný sváte a radost.Popovídat si a být k sobě vždy slušný.Kdo je šikovný a něco umí a také chce prodat,tak by měl mít přednostní stánek.Lidé sami ohodnotí kvalitu zboží a koupí to co uznají za vhodné.

Odpovědi


Nepřihlášený uživatel

#9 Re: Re: Re: petice

2013-08-27 04:52:35

#8: - Re: Re: petice

Dobrý den, víte mě šlo spíš o to, že ta atmosféra, která na tom městečku byla, je pryč. Vím, že se to nevrátí, ale pamatuji, jak ženský pekly koláče, chodily do pekárny, kde se předváděly, která je má lepší atd. Přijeli příbuzní a v neděli se každý oblékl do svátečního, ženský si kupovaly nové věci, aby se předvedly, popovídalo se se známými a celkově to bylo o takové slavnostní náladě. Vůbec mi nejde o prodej levného, kýčovitého zboží. Je to věcí obecního úřadu, jaké nastaví pravidla prodeje a budu jen rád, když se bude na těchto akcích prodávat české řemeslně zpracované zboží. Opravdu mi jde o ztrátu atmosféry a tím i tradice.

Jaroslav Novák