Petice pro odstoupení Bohuslava Sobotky

Tomáš Vališ

/ #13 S postojem pana Sobotky a celé vlády nesouhlasím, její slabošské činy však pro mě nejsou překvapením

2016-03-28 10:15

Islám měl dost času, aby ukázal, že jde především o nebezpečnou totalitní ideologii, až potom teprve víru, za niž se schovává. Ono kdyby se nechal nacismu větší prostor, časem by se také vyvinul v náboženství a byl by tedy chráněn svobodou vyznání. U nacismu se tak naštěstí nestalo, islám však vznikal v době, kdy nic nebránilo jeho expanzi a proto dnes zotročuje třetinu světa. V tomhle světle mi tedy přijde jako zcela racionální požadavek, že by měla být propagace islámu (stejně jako tomu je u nacismu) postavena mimo zákon, jelikož jde o netolerantní náboženskou doktrínu, která je ve svém učení v přímém rozporu právě s Listinou základních práv a svobod, kterou se všichni jeho pseudohumanističtí ochránci tak rádi zaštiťují.

Co se pana premiéra týče, zklamal mě jeho názorový veletoč, kdy se nejprve sveřepě bránil povinným kvótám, až nakonec prohlásil, že naše země přijme dobrovolně ještě více uprchlíků, než kolik nám tyto kvóty nařizovaly. Stejně tak když byl blok nesouhlasných zemí přehlasován kvalifikovanou většinou, místo aby podpořil pana Fica v jeho žalobě a netrhal Visegradskou názorovou pospolitost (Fico, Orbán, Polsko od doby, kdy nastoupila k moci Szydlová), svým eurohujerským patolízalstvím se vymyká. Bohužel si však nemyslím, že by jeho odvolání cokoliv změnilo, jelikož by na jeho místo ČSSD dosadila jinou ohebnou figurku, sklánějící se před zájmy Bruselu voličům na vzdor. V případě předčasných voleb by se stal premiérem Babiš a to je ještě mnohem větší názorová korouhvička. Česku prostě chybí pevný, názorově konzistentní politik, který by bránil naše národní zájmy a stál si za svými názory stůj co stůj.