STOP týrání pejsků v Dobranovském útulku!!!!!

Jarka

/ #24 Re:

2015-08-25 06:50

#6: Standa -  

 Ahoj Stando,taky bych byla našvaná,kdyby mě v noci obtěžovalo neustálé psí štěkání,mám s tím vlastní zkušenost,tak vím jaké to je se nevyspat.Ovšem nadruhou stranu si řekněme narovinu,být to pes Vašeho souseda,tak půjdete za ním a požádáe ho,aby s tím něco udělal,psí štěkání má vždy nějaký důvod.Pes,zrovna tak jako člověk se může bát-buď zaleze a strach v sobě dusí nebo štěká případně vyje,zrovna tak jako člověk buď se klepe někde v koutku napůl mrtvej strachy nebo křičí o pomoc.Vždy je poznat kdy pes hlídá tj.varovné štěkání,které netrvá dlouho.Když se Vám bude někdo dobývat např.do auta,tak na něj taky zařvete ať kouká vypadnout.Zvířecí vyjařování je stejné jako lidské,člověk mluví,pes štěká,kočka mňouká atd.A teď Vám položím otázku : budete hlídat známým děcko a ono bude kňourat a plakat co uděláte?

      1)      začnete na něj řvát at drží hubu,že ho nemíníte poslouchat

      2)     seřežete ho,ať má proč řvát

      3)     pohladíte ho,půjde se si s ním hrát,dělat s ním blbinky aby jste ho rozveselil

Teď si říkáte,že mi hráblo srovnávat dítě a psa,ale pozor stále se jedná o živého tvora,který cítí.Zrova tak jako dítě má strach,stýzká se mu nebo se chce přitulit a pomazlit,tak totéž ctí zvíře,je jen na nás na lidech nechovat se nadřazeně a brát je jako parťáky potom nebude třeba útulků plných smutných zvířat v klecích,čekajících na lidské kámoše,se kterýrmi prožijou krásný zvířecí život.

     A co závěrem?Mohu říci z vlastní zkušenosti jen tolik,život bez zvířat si spousta z nás neumí život představit dávají nám radost,jsou tu vždy když člověk potřebuje pomoct třeba jen tím,že trpělivě vyslechnou co ná s trápí a my bezpečně víme,že to nikomu nevykecaj  :-)  

    A co za to? Nic tak nemožného,jen PROŽÍT KRÁSNÝ ZVÍŘECÍ ŽIVOT S ČLOVĚKEM,KTERÝ HO MÁ RÁD A MÁ RUKU VŽDY PŘIPRAVENOU K POHLAZENÍ