Jsme pro samostatnost DDM Vážka Mimoň

Nezávislý pozorovatel

/ #19 Re: Re: Sloučení omezí Vážku?

2013-09-26 12:51

#17: Další pozorovatel - Re: Sloučení omezí Vážku?

Jediné, co zanikne (můj názor) je samostatnost Vážky. To je pravda. A potažmo název. Už to nebude DDM Vážka, ale DDM Vážka při ZŠ Mírová, jestli to chápu správně.

Ale jako rodič se ptám: Co to pro mne bude znamenat? Co se tím pro mne změní? Vždyť moje děti tam budou mít možnost chodit dál a podle mého názoru se skladba programu (kroužky, tábory, výlety apod.) přece vůbec měnit nemusí?

O zrušení Vážky nikdo nemluví. Mluví se o zrušení samostatnosti Vážky. A to jsou podle mne dva naprosto odlišné pojmy.

  • Zrušení Vážky = Ukončení činnosti, dál prostě nepokračujeme. Konec. Hledejte si jinou zábavu a vyžití
  • Zrušení samostatnosti Vážky = jedeme dál, jen pod hlavičkou ZŠ Mírová

Takže já, jakožto rodič v tom nevidím problém.

A proč to chce město? Neumím odpovědět. Jen mám pocit, že tyto (nebo podobné snahy) "něco" s Vážkou udělat už tady jsou delší dobu. Viz např. vypsaný konkurz na ředitelku tuším v loňském roce. Letos zase pokus o sloučení, čili vlastně odstranění ředitelky, což se de facto rovná pokusu číslo jedna s názvem konkurz.

Z toho si mohu jen vyvodit nějaký svůj názor, třeba ve smyslu, že někomu z města paní ředitelka leží v žaludku. Nevím proč, to už je asi mezi ní a městem. Každopádně mě, jako rodiče se to nijak nedotýká. Alespoň takto to čtu v důvodové zprávě.