Petice.com

Žádáme změnu hudební dramaturgie na stanici Český rozhlas Dvojka

Petice předána Radě ČRo!

Nepřihlášený uživatel#1 Apr 28, 2022, 08:21
Díky za vyvinutou aktivitu a petici, průběžné informování i posléze vystoupení a diskusi na radě. Zavoral asi lepší nebude, ale člověka potěší, že se ještě najde pár lidí, kterým vadí, když v rozhovoru o Plasticích nemohou zaznít jejich písně, pokud nejsou předem schválené v playlistu. Takže snaha o denormalizaci rozhlasu se počítá. S pozdravem Martin Šimsa
Nepřihlášený uživatel#2 Apr 28, 2022, 08:54
SKVĚLÁ PRÁCE! DÍKY! Zina H. Freundová
Nepřihlášený uživatel#3 Apr 28, 2022, 09:01

Díky za vaší organizaci našich hlasů.
Od nespokojenosti k petici a od petice na Radu je to přece jenom kus odvedené práce.

R. Kolliner

Nepřihlášený uživatel#4 Apr 28, 2022, 09:11
Takže úspěch, paráda, díky..👍
sf#5 Apr 28, 2022, 10:06

Názor občasného posluchače ČRo 2

Doporučuji poslechnout si audiozáznam ze schůze Rady ČRo, k petici se začíná mluvit v 51. minutě. Pro mě z debaty vyplývá, že vedení ČRo je autoritativní a prolhané. A že nebude snadné s tímto vedením nějaké pozitivní změny uskutečnit. Zatím na ČRo 2 (ale i na Radiožurnálu co do výběru hudby) vítězí koncepce podbízení se většinovému (ne)vkusu místo aktivního (výchovného?) působení na posluchače a (re)formování onoho (ne)vkusu či rozšiřování obzorů posluchačů o jinou než mainstreamovou hudbu. Osobně si nedělám iluze, že by k nějaké změně na ČRo 2 došlo. Budu rád, když se ukáže, že se mýlím. Jinak si ČRo 2 pouštíme většinou jen v autě a to proto, abychom se ujistili, že většina pořadů je parodií sebe sama (vrcholem našeho rodinného pobavení je Tobogán Aleše Cibulky), výjimkou jsou poměrně vkusné diskusní pořady Jana Čenského "My dva a čas" a Terezy Kostkové "Blízká setkání". I přesto dávám přednost Plusu a hudbu si pak pustím dle vlastního výběru třeba ze Spotify.

Anonymous#6 Apr 28, 2022, 11:52

Reakce na informaci pro petenty

Díky za informaci. Tak jak znám současné vedení ČRo, jsem s jejich přístupem trochu počítal, ale úspěch je, že vás vyslechli a bavili se s vámi. Přesto si myslím, že si to zase udělají podle svého, protože Radu mají na své straně. Je škoda, že její předseda kdysi Dvojku vedl a docela úspěšně a nyní se brání tomu, aby byla slyšet posluchačská veřejnost, za kterou oni vlastně v té Radě sedí.

A ještě jedna věc: Lenka Mahdalová je pro mě nová tvář, přiznám se, že naprosto v Českém rozhlase neznámá, nevím, kde ji vzali. Ale zaujalo mě to, že v Radě sedí i jakýsi Zdeněk Mahdal, který je dokonce místopředsedou Rady. Doufám, že to je pouze shoda příjmení, protože jinak to vidím, jako velký konflikt zájmů.

 

Marek Šváb

Nepřihlášený uživatel#7 Apr 28, 2022, 16:00
Dobrý den, mávám vám oběma z hor Jizerských a moc za vaši práci děkuju. s pozdravením Ivana Hujerová
Josef Svoboda#8 Apr 28, 2022, 17:05

Moc děkuji za Vaši činnost

Jste super, díky vám je šance na zlepšení!

Please comment on this petition

Please do not write personal information such as an address, phone number or email address in your comment. Do not write your own name or the name of any other person either.