Zachraňte krásné Podyjí před obrovskými větrníky


Nepřihlášený uživatel

#151

2014-01-28 05:18

Rakušanům stále leží v žaludku naše jaderná elektrárna.Mnoho zla nám již kvůli tomu nadělali.A sami se k nám a naší přírodě chovají zcela bezohledně

Nepřihlášený uživatel

#152

2014-01-28 06:06

Rodiče vlastní chatu na Vranovské přehradě, jako malý jsme s otcem projely daleké okolí včetně pohraničí. Větrníky by hyzdily pohled na krásnou přírodu.

Nepřihlášený uživatel

#153

2014-01-28 06:30

Jsem proti výstavbě větrných elektráren v této lokalitě. Plně se ztotožňuji s obsahem této petice a proto jsem připojila svůj podpis. Věřím, že zdravý rozum zvítězí a scenérie této krásné přírodní oblasti plné historických památek bude zachována tak, jak ji známe nyní i pro další generace. Smyslová Irena.

Nepřihlášený uživatel

#154

2014-01-28 07:34

Navstivili jsme tento kraj........krasa....relax .....nenicte to....,,,,

Nepřihlášený uživatel

#155

2014-01-28 08:44

Já i lidé z mého okolí jezdíme obdivovat krásu Podyjí i blízkého Rakouska. Takovéto plány se zrodí pouze v hlavách lidí, kterých máma moc citu nenaučila. A nejsou jen u vás. U nás jsou tito lidé ještě v komisi pro rozvoj cestovního ruchu...

Nepřihlášený uživatel

#156

2014-01-28 12:56

Není možné měnit stará, zažitá panoramata,například pohled na zámek Vranov nad Dyjí.
MUDr. Kacetl

Nepřihlášený uživatel

#157

2014-01-28 14:39

zachraňte krásné Podyjí!!!!

Nepřihlášený uživatel

#158

2014-01-28 15:12

Zdravím tímto všechny příznivce Podyjí!
Rád bych se připojil k petici nejen jako občan, ale také z titulu funkce předsedy spolku Clary se sídlem ve Vranově nad Dyjí, který zbudoval a několik let udržuje populární Claryho naučnou stezku vedoucí přes vyhlídku u Claryho kříže nad hrází vranovské přehrady. Při představě, že by při jinak malebném výhledu z tohoto místa na vranovský zámek, který je architektonickou perlou nejen moravské, ale zdůrazňuji, že i rakouské (!) barokní architektury, v jeho pozadí čněly desítky sloupů větrných elektráren s točícími se vrtulemi, mne opravdu jímá hrůza. Jednoznačně proto souhlasím s argumenty proti výstavbě elektráren snesenými ze strany organizátorů petice, kdy je nepochybné, že povolení výstavby většího počtu svými rozměry v řádu půl druhé stovky metrů výšky obřích elektráren krajinu Podyjí, kterou máme všichni zúčastnění upřímně rádi právě pro její mezinárodně ceněnou přírodu, kulturní památky, jakož i minimální civilizační narušenost a poklidný rekreační charakter, nenávratně a vážně poškodilo. V podstatě by šlo o popření veškerého úsilí zejména v období předchozích dvou desítek let po trvale udržitelném rozvoji jedinečně dochovaného životního prostředí této lokality. Ačkoliv nejsem příznivcem rozvoje energetického podnikání v Podyjí v jakékoliv podobě včetně fotovoltaiky (snad s výjimkou malých vodních elektráren), chtěl bych při této příležitosti v rámci příspěvku do diskuze podotknout, že ze strany zájmové skupiny našich rakouských sousedů mne překvapuje tlak na výstavbu právě klasických větrných elektráren, vyžadujících parametry, jež značně ovlivňují tvář krajiny zejména ve vertikální a dynamické rovině. V současné době se přitom již nabízí i jiné alternativy výroby větrné energie např. prostřednictvím tzv. větrných věží, které jsou statické a zdaleka nevyžadují takových obřích rozměrů jako "klasické vrtule", takže z horizontu krajiny nijak nevystupují a nepředstavují tak žádnou vizuální anomálii. Nedávno byla taková novinka představena veřejnosti americkou společností SheerWind, Inc a v současné době se chystá i testování tohoto zařízení, které má být dokonce ještě výkonnější než dosavadní vrtulové větrné elektrárny, i u nás v České republice (viz článek na http://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/na-strese-zemedelske-univerzity-ma-vyrust-novy-typ-vetrne-elektrarny). Pokud by tedy nebylo možné z nějakého důvodu tlaku na výstavbu větrných elektráren v daném případě účinně čelit prostřednictvím občanských iniciativ a vyjádření dotčených orgánů státní správy (a já jsem přesvědčen, že se to podaří), nechť je, podotýkám ovšem v krajním případě, alespoň zvolena technologie k Podyjí po všech stránkách šetrná. Taková, která by se jakýmkoliv způsobem negativně nedotkla jeho chráněných území, přírodních scenérií, kulturních krás, dosavadního života občanů, jakož i cestovního ruchu, který je tradičním ekonomickým odvětvím této oblasti. Aleš Klempa

Nepřihlášený uživatel

#159

2014-01-28 16:40

URČITĚ JSOU I JINÉ PLOCHY VĚTRNÉ AŽ MOC.

Nepřihlášený uživatel

#160

2014-01-29 01:57

Navrhuji Vranovskym podnikum demonstrovat pravidelnou 'Cernou Hodinku'! Radeji setrit elektrinou, nez nicit krajinu pro vice jeji vyroby! Vsadim se, ze by se to vsem turistum libilo! ;-)
Jednou tydne svicky, ziva hudba a povidani u vinka....
Jiří Kacetl
Autor této petice

#161 Re:

2014-01-29 07:29

#143: -  

Netýká se to jen komentáře č. 143, ale i dalších. Byl bych velmi nerad, kdyby tato petice vyznívala jako konflikt občanů České republiky s občany Rakouské republiky. To v žádném případě není. Je to konflikt lidí, kteří si myslí, že každá obec má právo v ekonomickém zájmu postavit na svém území cokoli, proti lidem, kteří si myslí, že krajina je kolektivní vlastnictví, které nelze jednoduše zcizit, a to bez ohledu na jakékoli hranice. Podnětem k této petici byla obdobná petice na rakouské straně. I tam panuje vůči takovým industriálním monstrům ve venkovské krajině velký občanský odpor. Proto prosím sem netahejme žádné relikty minulosti v podobě válečných reparací a podobně. Rakušané jsou naši dobří sousedé, se kterými nás pojí staletí pozitivního historického vývoje.   

Jiří Kacetl
Autor této petice

#162 Nová webová stránka

2014-01-29 07:41

Byla spuštěna nová webová stránka se všemi informacemi k chystanému záměru i k průběhu občanského protestu a petice. Děkuji manželům Vrbovým a panu Ondřeji Bednaříkovi za jejich perfektní práci.

www.podyji-thayatal.eu



Nepřihlášený uživatel

#163

2014-01-29 07:44

Zapojit by se měla naše ministerstva životního prostředí a zahraničí...,
a co naši poslanci a senátoři? Na co je mám?!!
Jiří Kacetl
Autor této petice

#164 Větrníky u Vranova v hlavním ranním vysílacím čase

2014-01-29 08:43

Větrníky u Vranova v hlavním vysílacím čase České televize 29. 1. ráno
Telefonicky s moderátorem hovoří starosta Vranova nad Dyjí - Ing. L. Vedra.
http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani//1096902795-studio-6/214411010100129/
39. minuta



Palo

#165 Jeste jednou vetrniky ve Svate Helene

2014-01-29 14:34


Nepřihlášený uživatel

#166

2014-01-29 15:30

Jsem samozřejmě proti větrníkům, moc bych si přála, kdyby se to dalo zastavit. Snad zase nevyhrají peníze a my uhájíme naše Podyjí!! Díky všem ,kdo jsou ostražití vůči zeleni, jak ve městě Znojmě tak i v Podyjí. Kloudová Inge

Nepřihlášený uživatel

#167

2014-01-29 17:34

uvažování rakouské strany nám připadá jako nehorázné...

Nepřihlášený uživatel

#168

2014-01-29 18:01

Byl bych zvědav, kdy konečně skončí ničení a doslova prznění české krajiny větrnými elektrárnami, když už je všeobecně známa a diskutována jejich problematičnost

Nepřihlášený uživatel

#169

2014-01-29 18:17

Byl bych rád, kdyby tato petice ochránila nádherný kout Znojemska, plně ji podporuji, ale v tomto státě se nerespektují zákony ...
Nightbird

#170 Re: k číslu 7

2014-01-29 19:21

#7: -

Vážený pane, shodnu se s Vámi v tom, že se mi také nelíbí jak se protestuje proti jaderným i vodním elektrárnám a proti uložení jaderného odpadu (což vůbec není nic škodliveého a riskantního ačkoli je to takto veřejnosti podáváno), ale jsem také rozhodně proti zaplevelení krajiny větrníky a solárními panely! Klidně postavit ještě jeden Temelín, protože v našich podmínkách je to to nejlepší, co bychom mohli udělat. A je pikantní jak jsou rakouští a němečtí občané zblblí propagandou..


Nepřihlášený uživatel

#171 Re:

2014-01-29 19:25

#7: -

Vážený pane, shodnu se s Vámi v tom, že se mi také nelíbí jak se protestuje proti jaderným i vodním elektrárnám a proti uložení jaderného odpadu (což vůbec není nic škodliveého a riskantního ačkoli je to takto veřejnosti podáváno), ale jsem také rozhodně proti zaplevelení krajiny větrníky a solárními panely! Klidně postavit ještě jeden Temelín, protože v našich podmínkách je to to nejlepší, co bychom mohli udělat. A je pikantní jak jsou rakouští a němečtí občané zblblí propagandou..


Nepřihlášený uživatel

#172 Re:

2014-01-29 19:40


Nepřihlášený uživatel

#173 Re:

2014-01-29 19:40

#12: - Jiří Mach

 


Nepřihlášený uživatel

#174

2014-01-29 19:40

Mohu potvrdit ze Svitavska.

Nepřihlášený uživatel

#175

2014-01-29 20:53

Držíme palce, ať to dobře dopadne. Orlické hory se nám taky podařilo před větrníky zachránit. Bojujte, stojí to za to !



Placená propagace

Tuto petici nabídneme 3000 lidí.

Zjistit více...