Proti střílení petard po silvestru !!!


Nepřihlášený uživatel

#1

2014-01-05 14:08

Jinak já si ale myslím, že by tato orientální "zábava" neměla být přístupna veřejnosti ani o silvestru. Plně stačí jeden ohňostroj uspořádaný městem - tedy pokud ho neorganizují tací debilové, jako v r. 2012 v Praze, kdy odpalovali petardy z pontonů na hladině Vltavy a zapříčinili smrt mnoha labutí (to jsou ty viditelné ztráty). Této pokleslé zábavě se věnuje zejména sídlištní lumpenproletariát a primitivní zbohatlíci - ujetí pyromani.
Kolik asi sociálních dávek vylítá do vzduchu? Kolik stojí zdravotní pojišťovny léčení úrazů od pyrotechniky? Kolik stojí úklid ulic v městech a pohotovost zdravotníků, policistů?
V podstatě není úniku, protože i na venkov tato zvrhlá zábava pronikla, nejen mezi místní, ale importují ji tam i lufťáci. Inu někdo jezdí do přírody za klidem a pozorovat ji, jiný dělat v ní bordel.
Každopádně platí nepřímá úměra: Čím méně rozumu, tím více petard.

Tento příspěvek byl odstraněn jeho autorem (Zobrazit podrobnosti)

2014-01-06 10:54



Nepřihlášený uživatel

#3 Re:

2014-01-06 11:02

#1: -

100% souhlas


Nepřihlášený uživatel

#4 Re: Re:

2014-01-06 11:03

#3: - Re:

Nesouhlasím s petardami ani na Silvestra.Pro zvířata jsou velmi stresující a mohou poškodit i sluch u lidí.


Nepřihlášený uživatel

#5

2014-01-25 23:18

Mám tři psi,a co vytrpí při jakékoliv oslavě při které se odpalují petardy se nedá ani popsat,nedají se ani po dvou či více hodinách utišit,ovšem i mě osobně to vadí a cpát si kvůli tomu do uší nic nehodlám.Měli by ty petardy úplně zakázat už kvůli tomu co je též úrazů.
Jakub

#6 Nesouhlas ?

2014-09-16 15:22

Tento názor je velmi jednostranný. S petardami také příliš nesouhlasím, ale ohňostroje jsou pěkné. Dále se domnívám, že pejskaři (zvláště ti, kteří po svých miláčcích neuklízí) by to 24 hodin (za celý rok !) mohli překousnout bez takovýchto nějakých peticí... (Těch labutí je mi také líto.) 


Nepřihlášený uživatel

#7

2015-12-23 11:57

Je hrozně skličující pozorovat, jak se psi mučí těmi naprosto zbytečnými produkcemi. A proč už od Štědrého večera až přes Silvestra. Děti sice mají radost, rodiče a výrostci poraněné ruce, ale bum, pořád to střílí. E.J.

Nepřihlášený uživatel

#8

2016-01-06 09:28

Kdyby jenom pár dní před a po Silvestru. V Praze začínalo práskání dokonce už před Mikulášem! To zákon zakazuje, ale policie jeho dodržování vůbec nekontroluje, raději zbaběle legitimovala mě, když jsem krmil jablky koně..V současné době se všechno slaví blbským práskáním, např. i vánoce. Jedině úplný a kontrolovaný zákaz nejen používání, ale i prodeje petard by měl smysl.Jestli si někdo chce mermomocí utrhnout prsty nebo palici, ať to udělá svépomocí: vlatní výrobou a ať svým blbstvím neotravuje jiné.Můj kocour vždy zalézá za křeslo a musím ho moc hladit a konejšit, aby vylezl po čase ven. Práskání ale vadí i mnoha lidem, kteří, jako i já, mají citlivější sluch.
V. Hála
Evina

#9 Re:

2016-12-13 07:52

 

Sledovala jsem to, hned 1. prosince se začala pyrotechnika prodávat. Zakázat prodej v obchodech, když si budou  ji doma vyrábět , tak riskují, co se může stát. Vůbec mi není líto, jak na nový rok ukazují utržené prsty, ruky, dobře jim tak. Máme doma pejska, který je tak stresovaný ze střílení, nechce chodit ven, tuší, co už bude následovat. Střílení na našem sídlišti končí někdy v únoru, ale i během roku nějaký blbec si zastřílí. Četla jsem na internetu, že některá města vydala zákaz střílení a povolila jen střílet na Silvestra a Nový rok. Pochybuji, že když se to nebude dodržovat, že Policie něco s tím udělá. Radči pokutují, když nějaký řidič nestojí předepsané metry od značek, to dokonce přeměřují.

Božena

#10 Re: Re:

2016-12-19 05:55

#9: Evina - Re:  

 Ano, souhlasím s vámi, neprodávat v obchodech. Stačí velký ohňostroj na Silvestra. V některých městech je již zákaz střílení, ale vůbec to měst. polici nezajímá.

Evina

#11 Re: Nesouhlas ?

2016-12-22 12:44

#6: Jakub - Nesouhlas ? 

 Ano máte pravdu, klidně bychom to my pejskaři s pejskama na silvestra vydrželi, ale ono se začíná milý pane střílet již od listopadu, a ještě i v únoru.

Fil

#12 Re: Re: Re:

2017-03-17 08:35

Fil

#13 Re: Re: Re: Re:

2017-03-17 08:36

#12: Fil - Re: Re: Re:  

 Tak jo jdu nakupovat ještě silnější pyrotechniku