Petice proti nespravedlivému posuzování Lékařské posudkové služby


Nepřihlášený uživatel

#1

2013-04-07 14:38

Dobrý den,syn AS 10let.Loni v červenci 2012 jsem si žádala o zvýšení PNP ze druhého na třetí stupeň.Jsem samoživitelka,nezaměstnaná.Od listopadu 2012,jsem se každý měsíc chodila ptát,jak to vypadá a pokaždé mi paní úřednice s úsměvem sdělila,že toho mají moc,ať se nezlobím,že nestíhají a že snad do konce měsíce.V únoru 2013 mi došla trpělivost a po stejné odpovědi jsem kontaktovala NRZP.Ti se děsili,že to není možné a telefonicky na ně udělali bububu,načež jim úřednice slíbila,že to do konce měsíce bude hotové.Když jsem se šla v březnu zeptat jak to tedy je,paní se mi omluvila,že měla dovolenou,ale že už to má pro mě připravené k odeslání,že mi to tedy dá hned,když tam jsem.Dala mi do ruky posudek o zdravotním stavu,kde se píše,že nám nechávají druhý stupeň.U dítěte s AS neuznali komunikaci,výkon fyziologické potřeby(syn se počůrává a denně ho musím hlídat a upozonovat aby vykonal potřebu,jinak si vypěstuje zácpu,nebo se pokálí)a péči o zdraví.

Nepřihlášený uživatel

#2

2013-04-07 14:57

Svými nespravedlivými posudky dostávají lidi do bezvýchodných a zoufalých situací.Okamžitě se zabývat tímto stavem.

Nepřihlášený uživatel

#3

2013-04-07 16:27

Jako fyzioterapeut slyším tyhle příběhy až moc často, navíc jsem párkrát řízení komise viděl na vlastní oči a je mi z toho smutno.
Lenka Nováková
Autor této petice

#4 Re:

2013-04-07 17:22

#1: -

děkuji za koment, vše vytisknu a přepošlu, klidně zde pište Vaše zkušenosti :-)

 


Nepřihlášený uživatel

#5

2013-04-07 18:13

Posudkový lékař se specializací oční, ušní či gynekologie navíc v předdůchodovém věku není schopen objektivního posouzení zdravotního stavu posiženého. Je naprosto nutné aby se lékaři posudkáři dále vzdělávali, alestace atd. Skutečně to nemůžou mít jako "trafiku" před důchodem. Dělají otřesné chyby, které hluboce poškozují postižené občany.

Nepřihlášený uživatel

#6

2013-04-08 05:37

Prosím přidejte se, sdílejte a šiřte dááál! :)

Nepřihlášený uživatel

#7

2013-04-08 07:37

Dobrý den,tuto petici jsem podepsala,jelikož mám syna,který také ma autismus a navíc DMO čekací doba na posudek mě dost záraží a také mě mrzí,že si posudkáři nezvou rodiče k jednání.Je to velká starost a zárověn zátěž,čekat na jeden papír,který se vyřizuje pul roku ne-li více.Jsem sama nespokojena.Synovi je 9 let a na posudkovim jsme byli jednou a to byl ještě miminko.Vyjadřuju nesouhlas k tomuto jednání lidi,kteří jsou odkázáni na pomoc druhých.V tomto státě je velká nespravedlivost vuči celkových postižených lidiček.

Nepřihlášený uživatel

#8

2013-04-08 08:28

Bohužel, správně popisované negativni postupy platí pochopitelně i pro vady v postupu a přístupu PK v oblasti všech TP. Jsem presvedcen, ze existuje technicky i financne velmi jednoducha naprava, spocivajici v zavedeni moznosti prezkoumani posudku externi nezavislou autoritou, jako napr. znalecky posudek ci specializovane lekarske pracoviste. Je mi znamo, ze rada zadatelu by si byla ochotna takovy posudek i zaplatit.

Nepřihlášený uživatel

#9

2013-04-08 08:55

plně souhlasím s obsahem petice

Nepřihlášený uživatel

#10

2013-04-08 11:55

Mam dlouhodobě nemocnou dcerku ma hydrocefalus a hyperaktivitu k tomu dalsi drobnosti jeste v cervnu minuleho roku jsme meli 2 stupen postizeni a nyni nam nedali nic jen proto ze chodi a snazi se mluvit ale ze skoro nic nezvlada sama to uz je nezajima.Posuzovat cloveka aniz by ho videli hnus.A to nas čekaji jeste perny leta!Vysetreni operace vymena shuntu atd meli by se nad sebou zamyslet tem co to nepotrebuji daji a ti co to potrebuji nejvice nedostanou nic.Veronika

Nepřihlášený uživatel

#11

2013-04-08 15:03

Mám mentálně postižené dítě (dolní hranice SMR), žádala jsem o příspěvek na auto, staré auto dosluhuje a jsem samoživitelka. Dcerku vozím každý den do města do Spec. školy a zase ji musím odvézt. V době, kdy mi přišlo oznámení, že mohu přijít nahlédnout do dokumentů k žádosti a vyjádřit se k nim, bylo již dávno rozhodnuto, že příspěvek nedostanu , a že mi byla žádost zamítnuta. Takže vyjadřování se nekonalo.

Nepřihlášený uživatel

#12

2013-04-08 19:13

Naprosto souhlasím! Někdy se mi zdá, že lékaři ani stav neposuzují, jen to smetou ze stolu a dítě je samostatné, plně soběstačné a vlastně ani pomoc nikoho nepotřebuje. A o délce vyřízení příspěvku ani nemluvě. V březnu 2012 jsem žádala příspěvek na péči, je duben 2013 a stále nevím, zda byl příspěvek přiznán, či nikoli.

Nepřihlášený uživatel

#13

2013-04-08 19:14

Mám syna s ADHD a bereme prvni stupen ,syn dostal cukrovku je na inzulinu ,zadala jsem o zvyseni prispevku v dobe kdy probihalo znovu posuzovani zdr.stavu a zádost o zvyseni me byla zamitnuta.Jsem se synem doma do skoly chodi pouze na dve hodiny denne 2x tydne a to v mem doprovodu.Mereni cukru,pichani inzulinu vazeni a chystani jidla vse je na me .Do toho ADHD a podle lekaru je syn dostatecne sobestacny jak v sebeobsluhovani u ADHD a i u diabetu coz nrni pravdou.Chtela jsem se odvolat ale soc.pracovnice me rekla ze je to zbytecne a tak jsem byla nucena podat novou zadost na zvyseni pripevku na peci a je me jasne ze zase budeme rok cekat:((

Nepřihlášený uživatel

#14

2013-04-09 18:39

Dobrý den.Chtěl bych říci,že je to všechno jedna pakáž.Jsem po amputaci nohy ve stehně.Po 4 letech mi vzali pruvodce.Nyní mám ZTP a jěště mi neuznali příspěvek na auto.Přál bych všem těm co toto odsouhlasili aby dopadli taky tak jako my postižený.Já jsem si to vlastní vinou nezapříčinil a tak proč máme trpět.Doufám,že se jim taky něco přihodí aby věděli jakej je to život.S pozdravem Pavel.

Nepřihlášený uživatel

#15

2013-04-09 19:24

Peníze se dávají tam, kde nemají být...:-(
Petra

#16

2013-04-10 07:39

Prosím poradíte mi jak se tam mužu podepsat. Děkuji

Nepřihlášený uživatel

#17 Re:

2013-04-10 07:47

#16: Petra - pod peticí je obdélníček "Podepsat tuto petici"  - tam zadáš údaje a pak podpis potvrdíš z mailu, který jsi uvedla ... A je hotovo ... ;-)

 


Nepřihlášený uživatel

#18 Re:

2013-04-10 08:21

#15: -  

 Ano, souhlasím, že vláda a její přisluhovači si rozdělují statisíce a na postižené, kteří jsou skutečně odkázáni na pomoc druhých jim nezbývá, přehlížejí je a nezajímá je nic než jejich prebendy. Je to moc špatné.


Nepřihlášený uživatel

#19

2013-04-10 09:00

Mám syna, Aspergerův syndrom, 8 let a vloni jsme prožili dost ošklivé období, protože začal chodit do běžné školy jako integrované dítě, jak jinak. Vyvstali velké problémy s jeho psychikou, kterou do té doby měl v rovnováze, začali deprese, sebepoškozování, sebevražedné úmysly...atd. Tak jsem si z 1.stupně zažádala o zvýšení a zamítnuto, odvolala jsem se a už nemáme ani 1. stupeň, protože syn neměl úraz, je zcela stejný jako zdravý jedinec. Ale vůbec nechápu, proč tedy má asistenta pedagoga,když má samé jedničky, proč musí mít osobního asistenta do družiny,jinak by tam nemohl chodit (vloni ho dokonce vyloučili z družiny pro jeho diagnózu)- má to takto i zdravý jedinec??? Díky loňskému roku, té náročné a mimořádné péči jsem nyní dostal výpověď ze zaměstnání a co nyní. Dítě je zázračně zdravé a vloni to byl jen "SEN". Proč tedy má prášky jako je antidepresivum, na pozornost, na zklidnění???Je také pořád nemocný, protože má i astma. Nemůže být sám, aby se mu náhodou něco nestalo. Třeba včera byla na silnici malá kostička LEGA a klidně si tam pro ni šel, i když jeho auto. A v posudku jsme upozorňováni na jeho naprůměrnou inteligenci, IQ 133 - tak proč to tedy dělá??? Proč selhává v tak jednoduchých věcech a encyklopedické znalosti umí??? Měli by se stydět, co nám jejich systém dělá za peklo v našem životě!!!Nerozumím tomu, že si to sami sobě děláme navzájem. Klidně bych jim dovolila, aby se mi dostali pod kůži, aby viděli, jak si z našich dětí schválně děláme psychopaty. Vadí mi a zároveň mě to mrzí, že jim je to lhostejné. Mají nám pomáhat a ne ještě více ztěžovat situace, abychom se potom dostali na dlažbu.

Nepřihlášený uživatel

#20 Re:

2013-04-10 11:05

#19: -

Moc pěkně napsané..


Nepřihlášený uživatel

#21 Re:

2013-04-10 11:10

#19: -

Bohužel,to se tady děje dnes a denně.Berou tyto děti jako zdravé a nikdo nevidí,nebo nechcou vidět...jak jsou na tom tyto děti špatně.Čím vyšší IQ mají,tím je to někdy horší,protože si svůj problém uvědomují a jsou na tom velmi psychicky špatně.Autistické děti jsou nesamostatné a v neustálém ohrožení.Potřebují 24 hod.péči a budoucnost je nejistá.


Nepřihlášený uživatel

#22 Re:

2013-04-10 11:12

#19: -

Oni vše soudí podle něčeho, ale přesto i když to dítě má vysoké IQ tak ty problémy kompletně prostě jsou a oni to nedokáží posoudit, potřebovali by mít takové dítě doma.


Nepřihlášený uživatel

#23

2013-04-10 14:24

Změny v této oblasti jsou tak časté, že situace se stala již nepřehlednou a komplikovanou. Možná by bylo načase vrátit se k původnímu stavu.
Lenka Nováková
Autor této petice

#24 Re: Re:

2013-04-10 14:29

#20: - Re:

děkuji za pochvalu :-)

Daniela

#25

2013-04-10 14:35

Dceři byl postupně snížen stupeň péče ze 3 až na 1. Odvolali jsme se, přestože nás všichni zrazovali, že to k ničemu nebude, a uspěli jsme .Dostala zpátky 3. stupeň a to zpětně.Takže nedejte se a bojujte.