Petícia proti pestovaniu GM cukrovej repy v Slovenskej republike


Nepřihlášený uživatel

#1

2013-02-05 20:41

Beriem to ako povinnosť podporiť túto petíciu a tak zabrániť šíreniu GM potravín v našej krajine nech sú to akékoľvek suroviny. GMO je nebezpečné ako pre človeka tak pre zvery a svet okolo nás.

Nepřihlášený uživatel

#2

2013-02-05 21:07

Treba prijať zákon na zákaz pestovania všetkých plodín GM na našom území.

Nepřihlášený uživatel

#3

2013-02-05 21:14

Toto je obzvlášť dôležité ...

Nepřihlášený uživatel

#4

2013-02-06 11:19

Zastavme GMO na slovensku!

Nepřihlášený uživatel

#5

2013-02-06 15:02

Zrušiť Monsato a ich šéfov zavrieť do basy za zločiny proti prírode a ľuďom.

evelyn

#6

2013-02-06 21:06

žiadne GM rastliny nepestovať! prvé negatívne zistenia vo svete už sú, ale nezverejňujú sa!...súhlasím s horeuvedenými komentármi...

Nepřihlášený uživatel

#7

2013-02-06 22:29

Vsetky GMO treba zakazat!

Nepřihlášený uživatel

#8

2013-02-06 23:33

Som za prírodu v jej prirodzenej forme
Peter

#9 Suhlas so zastavenim GMO

2013-02-06 23:57

Taktiez by som chcel poprosit ludi o pridanie sa k peticii za Celosvetovu Mierovu dohodu. Dakujem.
http://www.petice24.com/celosvetova_mirova_smlouva

Nepřihlášený uživatel

#10

2013-02-07 00:10

Treba spraviť poriadok v systéme a budeme opäť sebestačný aj bez takýchto umelín.
Dodo

#11

2013-02-07 03:36

Odporúčam pozrieť dokument
Food, inc. !!!
a potom nech ľudia zvazia či ten hnus chcú aj na Slovensku.
Určite vás prejde chuť aj na bravčové rizečky... :)))

Nepřihlášený uživatel

#12

2013-02-07 06:47

Je to jeden z dovodov preco sa stahujeme z Kanady na Slovensko. V Kanade je skoro 75% potravin GMO. Nedovolme, aby sa tato pliaga dostala aj na Slovensko!


Nepřihlášený uživatel

#13

2013-02-07 10:02

prosim zdielaje na FB

Nepřihlášený uživatel

#14

2013-02-07 11:12

Som zásadne proti všetkým GM rastlinám!
MR

#15 GMO

2013-02-07 12:42

Petícia by mala byť za zákaz všetkých GM Organizmov. Je to proti prírode.
GMO

#16 GMO

2013-02-07 15:21

Ja som ZA GMO potraviny, je to ovela lepsie ako jest potraviny nasiaknute herbicidm a pesticidmi. GMO potraviny sa samozrejme musia pripravit geneticky spravne a prislusne aj pouzit. MONSANTO toho nieje priklad im ide len o peniaze. GMO vsak maju vela pozitivnych vlastnosti ako je to okrem ineho napriklad pridavanie lieciv do kôz a takymto kozim mliekom krmia misionari africke deti. Alebo tzv. zlata ryza obsahujuca beta karoten kvoli ktoremu v nedostatku zomieraju miliony ludi rocne. no GMO je velka vyzva pre pre vedcov a ludstvo ale treba ju spravne a koordinovane vyuzit

Nepřihlášený uživatel

#17

2013-02-07 15:40

GMO tu nechceme!!!

Nepřihlášený uživatel

#18

2013-02-07 16:29

Myslím, že naozaj treba niečo robiť, hoci len podpísať petície. Možno sa politici budú musieť konečne zamyslieť nad tým, že majú aj nejakú zodpovednosť. Ľudia u nás iba nadávajú a nič sa tým nerieši. Jednoducho - treba, aby ľudia písali a pýtali odpovede....

Nepřihlášený uživatel

#19

2013-02-07 17:57

Jednoducho ,nestačí že sme otrokmi eMúmie tak teraz budeme ešte aj pokusné potkany.
chaserpb

#20 Re: GMO

2013-02-07 20:56

Dobrý deň. Nesúhlasím s Vami. GMO mám dostatočne preskúmané a zatial nepriniesli ziadny osoh. Tá zlatá ryža je v skutocnsoti podvod. Ak by chceli prijat dostatok betakarotenu z nej, museli by jest kila denne, a to je pritom iba jedna zivina. Okrem toho do seba dostanu nebezpečne zvyšky bt toxinu alebo glyfosatu, co im sposobi neplodnost. A to je ciel GM potravin, depopulacia zaostalych krajin. Z niekoho pohladu to moze byt do bry napad, ale da sa to aj inak.

#16: GMO - GMO

 

ja

#21 blabol

2013-02-07 22:57

Ach jo, ľudia. Počuli Ste už niekedy o vedeckom hodnotení rizika? A viete ako funguje proces schvaľovania GMO? Bo vyjadrujú sa tu toľkí odborníci, že predpokladám, že všetko toto máte v malíčku.

Nepřihlášený uživatel

#22 Re: blabol

2013-02-08 12:18

#21: ja - blabol

Konkretne pri tejto repe riziko objektivne zhodnotene nebolo. Maju to uvedene aj v ziadosti. Vykonany bol iba test na akutnu toxicitu sondou. V principe nie som proti GMR, ale predtym ako ich zacneme skrmovat ludmi je podla mojho nazoru test na dlhodobu toxicitu vykonany nezavislym laboratoriom nevyhnutnou podmienkou. Predmetom skumania by mali byt samozrejme GMR rastliny, ktore dostali presne tolko davok herbicidu a v takych koncentraciach a casovych intervaloch ako je odporucane danou biotechnologickou firmou pre pestovanie tejto plodiny. Je trochu zarazajuce, ze tieto giganticke spolocnosti nie su schopne za dlhe roky zasponzorovat takuto nezavislu studiu, ktora by zmietla vsetky argumenty odporcov GMR raz a navzdy.

Ľuboš Molitoris

#23 Re: GMO

2013-02-08 14:43

#16: GMO - GMO

Ahojte

Neviem ci mnohi  viete, ale najvacsie riziko GMO, mozno ani nepredstavuje manipulacia s genmi ktore chceme vlozit ci odstranit, ale to ze na zavedenie cudzieho genu sa pouziva genova pistol, tento proces zavedenia genu je nesmierne nestabilny, ako transportery sa pouzivaju upravene virusy, je tu privelke riziko prenosu nahodneho genu z virusu do rastliny na ktory sa v pociatocnej faze nemusi ani prist. Co moze vzniknut ziadna vedecka studia nemoze preukazat, ako to bude ovplyvnovat zdravie cloveka ci ine organizmy a aky to bude mat konecny dosledok, pretoze vyskum je prilis kratky, napr.: novo vzniknuta rastlina moze produkovat fytotoxin ktory skodi pri dlhodobom posobeni 30 a viac rokov, taktiez moze vyvolat problemy iba u istej casti populacie, alebo kym sa v prirode rozsiri nejaky gen neziaduci moze to trvat aj niekolko generacii a prejavi sa to za mnoho desiatok rokov atd atd. Navyse neviem ci tomu dokazeme zabranit, pretoze GMO sa na Slovensku uz pestuje aj ked zatial iba v malom a potichu, aj ked si to iba myslim, dokaz nemam. Preco si to myslim lebo ved hocikto moze ist do USA na vylet kupit si sacok gmo semien a hotovo :)


Nepřihlášený uživatel

#24 Re: Re: GMO

2013-02-08 16:35

GMO sa už pestuje oficialne. Kukurica od Monsanta pri obci Borovce pri Piešťanoch, tam kde sa má pestovať aj cukrova repa

#23: Ľuboš Molitoris - Re: GMO

 


Nepřihlášený uživatel

#25 Re: blabol

2013-02-08 16:38

Geneticky modifikovane organizmy presli uz mnohymi testami. Tie negativne boli utajene (Arpad Pusztai a iní), tie pozitivne vynásane do nebies. GMO mám dostatočne zmapovane a zatial je to jeden velky biznis na ukor zdravia ludi, zvierat a prirody. Navyše, GMO nikdy nenapodobni potraviny z prirody, takze ani v budocnosti sa neda hovorit o zdravych potravinach, aj keď to ukaze cas co dokazu vytvorit. Napriek tomu, GMO nepotrebujeme na uzivenie, jedine na pripravu buducich pacientov

#21: ja - blabol