Pomozte zachovat ZOO v Táboře na Větrovech


Nepřihlášený uživatel

#1

2013-02-01 10:19

Nepreji si, aby tato Zoo byla zavrena!

Nepřihlášený uživatel

#2

2013-02-01 10:41

Můj manžel pochází z Tábora, protože už tam nikoho nemá, tam jsme tam přestali jezdit. Začali jsme Tábor opět navštěvovat kvůli ZOO.

Nepřihlášený uživatel

#3

2013-02-01 11:10

Zahrada je v moc hezkém místě - jestli pak si na toto území nebrousí zuby nějaký nový zbohatlík a :-(

Nepřihlášený uživatel

#4

2013-02-01 11:25

Neměli by se zde podepisovat lidé z Větrov a okolních obcí a Tábora? Ty lidé, kteří vedle ZOO žijí a ne návštěvník z Prahy, který zde byl jednou.
Olga Hollerová

#5 Re:

2013-02-01 12:11

#4: - Toto je petice která se přidá k podpisovým listinám o konání referenda. Podpisové listiny může podepsat pouze občan Tábora a jeho příměstských částí. Spousta lidí, kteří nás navštívili, se sem rádi vrací a chtějí nám vyjádřit podporu. Proto také vznikla tato on-line petice. Ale opravdu o konání referenda v Táboře může rozhodují pouze občané Tábora a příměstských částí. Pro občany Tábora je podpisová listina umístěna na www.zootabor-vetrovy.cz. Budeme rádi za každou podporu.

Alena Smetanová

#6 Re:

2013-02-01 12:59

#4: -

Nemyslím si, že je to věc pouze Tábora a okolí ... Ale všech lidí z oboru, příznivců zahrad, lidí majících rádi zvířata a v neposlední řadě hlavně spravedlnosti. Když už ani jedno by se někomu nezdálo, tak je to alespoň otázka principu - bourat něco, co už je dávno rozjeté? Nejen provoz, ale veškeré chovy a záchovné programy a tak dále. Jde o ta zvířata a o ty lidi je milující a starající se o ně. Protože každý ošetřovatel by pro své "dětičky" dýchal a položil život ...


Nepřihlášený uživatel

#7

2013-02-01 13:53

Nezdá se mi, aby se zrovna Zoo házely klacky pod nohy. Vždyť dnešní děti si myslí že se vajíčka snad někde pečou !!

Nepřihlášený uživatel

#8

2013-02-01 13:58

Nějak nechápu proč místním zoo tolik vadí. Zvlášť v dnešní době, kdy je problém sehnat práci, tak v zoo je cca 35 zaměstnanců. Navíc návštěvníci zoo přinesou jistě peníze i ostatním provozovatelům služeb v Táboře.

Nepřihlášený uživatel

#9

2013-02-01 14:02

Likvidací této ZOO by vznikla veliká ujma pro všechny, kdo by se do této krásné ZOO nepodíval. Byli jsme tam s celou rodinou a i přes ošklivé počasí se nám velmi líbila. O zvířata je zjevně výborně postaráno a způsob jakým si může návštěvník expozici prohlédnout je úžasná. Stojím za názorem NERUŠIT-ZACHRÁNIT!!!!!!!

Nepřihlášený uživatel

#10 Re:

2013-02-01 14:28

#4: -  

 Myslím, že jste na omylu, je to věc všech, může se to samé stát kdekoliv, a zvířata kdekoliv potřebují zastání. Třeba projkt záchrany goril v Africe. Asi se tam v životě nedostanu a přesto přispívám


Nepřihlášený uživatel

#11

2013-02-01 14:31

Větrovy - je krásná ZOO umístěná v nádherném prostředí a rozhodně si zaslouží být zachována !!!

Nepřihlášený uživatel

#12

2013-02-01 14:37

V Táboře již nebydlím,ale s vnučkou do ZOO občes zajedu.Takže jsem proti zrušení.

Nepřihlášený uživatel

#13 Re: Re:

2013-02-01 14:40

#6: Alena Smetanová - Re:

Nic proti Zoo v Táboře nemám, přijde mi ale hloupé, že se tady VŮBEC nikdo nepozastavil nad tím, jak je možné, že zoo už dávno stojí i když územní plán nebyl schválen? Kdyby to takhle udělal každý, to by to tu za chvíli vypadalo zoo nezoo.. A kdo ví, jak je to s ostatními věcmi okolo zoo (povolení apod.)...

Alena Smetanová

#14 Re: Re: Re:

2013-02-01 14:43

#13: - Re: Re:

Bohužel, "pláčete nad nesprávným hrobem" ... Asi víte vše, nebudu Vám to vyvracet ...

ZOO Tábor - Větrovy, a. s.

#15

2013-02-01 15:11

Považuji za nutné uvést několik základních faktů:

1) Zoologická zahrada Tábor - Větrovy, a.s. žádala tehdy jako RANČ VĚTROVY, a. s. o udělení licence pro provozování zoologické zahrady Ministerstvo životního prostředí dne 29. 09. 2010!
2) Licence k provozování zoologické zahrady jí byla udělena 23. 07. 2011! Tedy jednoduchým výpočtem lze dospět k tomu, že licenční řízení trvalo téměř jeden rok (deset měsíců).
3) §4 odst. 7 zákona č. 162/2003 Sb. (zákon o zoologických zahradách) - (7) Účastníkem řízení je též obec a kraj, na jejichž území má být zoologická zahrada provozována.Jinými slovy účastníkem řízení o povolení provozování zoologické zahrady (získání licence) bylo i Město Tábor. Jelikož jsem sám byl účasten licenčnímu řízení, mohu zodpovědně potvrdit, že se nikdy na toto řízení nikdo ze zástupců Města Tábor nedostavil a to přesto, že na tato jednání bylo několikrát Ministerstvem životního prostředí písemně pozváno! Jestliže teď chce někdo tvrdit, že o vzniku zahrady nic nevěděl, nebo, že se nemohl licenčního řízení účastnit a vyjádřit se ke vzniku zoologické zahrady na jeho samém počátku, pak zjevně nemluví pravdu.
4) Někteří táborští zastupitelé zejména z řad KSČM a ODS, kteří se snaží zoologickou zahradu zlikvidovat, dále tvrdí, že je zahrada provozována v rozporu se zákony. Toto tvrzení lze jednoduše vyvrátit pouhým pohledem na webové stránky Ministerstva životního prostředí, kde v sekci zoologické zahrady jsou uvedeny všechny licencované a legálně provozované zoologické zahrady v České republice. Mezi nimi je i Zoologická zahrada Tábor - Větrovy, a.s.

Mnohokrát děkujeme všem podporovatelům naší petice a prosíme je, aby na ni posílali odkazy svým přátelům a známým. Vaší podpory si nesmírně vážíme a v současné době ji opravdu potřebujeme!

S přáním všeho dobrého

Mgr. Libor Hrubý, Dipl.Mgmt.
předseda představenstva Zoologické zahrady Tábor - Větrovy, a. s.

Nepřihlášený uživatel

#16

2013-02-01 15:40

Ti co rozhodli pro NE (myslím z městs.zastupitelstva) vzkazuji:Na jakém základě tak rozhodli?Ono je jednoduché říct NE,ale zdůvodnit to-mnohem těžší,ale myslím,že je to hlavně obyčejná lidská závist,že by se mohlo někomu dařit lépe,než těm v zastupitelstvu,že?Já jako občan Tábora a máma 3 dětí jsem hodně pyšná na to,že máme ZOO!

Nepřihlášený uživatel

#18

2013-02-01 16:05

Nepochopitelné,jak dnešní zastupitelé uvažují,kam dneska mají rodiče vodit své děti?Je to krásné místo a dětem se na Větrově moc líbí

Nepřihlášený uživatel

#19 Re:

2013-02-01 16:10

#15: ZOO Tábor - Větrovy, a. s. -

A jak vysvětlíte ty stavby postavené bez stavebního povolení?

E. Knotková

#20 Re:

2013-02-01 16:12

#4: -

Já z Tábora pocházím a jsem tam dost často. To, že mám u svého jména uvedeno Praha, neznamená, že jsem Pražák, který ZOO na Větrovech navštívil jen jednou...;-)

Tento příspěvek byl odstraněn jeho autorem (Zobrazit podrobnosti)

2013-02-01 16:18


Tento příspěvek byl odstraněn jeho autorem (Zobrazit podrobnosti)

2013-02-01 16:23



Nepřihlášený uživatel

#23

2013-02-01 16:57

Nerada bych aby Zoo Větrovy zavřeli.Chodíme tam během roku několikrát s naší 2 a půl letou dcerou.Je to taková rodinná zoo.Blíž ke zvířatům než normálně.Jsem určitě proti zavření.....

Tento příspěvek byl odstraněn jeho autorem (Zobrazit podrobnosti)

2013-02-01 17:02



Nepřihlášený uživatel

#25

2013-02-01 17:06

Dobrý den,
pochopil jsem to správně, že některé budovy ZOO jsou postaveny na pozemcích, které jsou v územním plánu vedeny jako trvalý travní porost a ne jako stavební parcely? ZOO tedy požaduje po městu změnu územního plánu, aby byly stavby dodatečně povoleny a to město odmítá?

Děkuji za odpověď