Petice proti změně zimního času na letní

Kontaktujte autora petice

Téma diskuze bylo automaticky vytvořeno Petice proti změně zimního času na letní


Nepřihlášený uživatel

#201 Re:

2013-08-05 13:02

#135: Věra -

S Vámi, paní Věrko souhlasím!!!!!!


Nepřihlášený uživatel

#202

2013-08-05 13:40

Patřím k těm, kdo přechod ze SEČ na letní čas odnášejí únavou a nervozitou způsobovanou disharmonií mezi biologickými hodinami a úředně nařízeným posunem času v rozporu s kosmickým řádem. Mírním to - pokud možno - dodržováním SEČ ve svém osobním programu. Alespoň jedny hodinky držím v neposunutém čase.

Nepřihlášený uživatel

#203

2013-08-05 14:03

Letní čas je přežitkem, pokud je nutno šetřit, začněte u poslanců a jejich kmotrů

Nepřihlášený uživatel

#204

2013-08-05 16:40

Do práce dojíždím ještě před zavedením změny času,tak že jsem musela před čtvrtou hodinou raní.V práci se svítilo ještě před začátkem směny celý den. Svítí se v každém obchodě,restauracích,u holiče,pouliční světla svítí pokud je šero, je jedno jestli je zimní či letní čas.Chtěla bych tedy vědět kde se co změnou času ušetří?Podle mě někdo vymyslel nějakou blbost a my ji se museli honem zrealizovat.Zda to za něco stojí či ne je jedno.Že to má vliv na lidi i zvířata je dávno prokázáno.Jsem pro aby čas zůstal tak jak byl a neměnil se -(tedy zimní).

Nepřihlášený uživatel

#205

2013-08-05 20:11

Toto nesmyslné posunování času mi připomíná heslo - Poručíme větru, dešti. To se nezdařilo, tak alespoň - poručíme času?
Lituji matky malých dětí, které musí za tmy tahat z postýlek a večer vysvětlovat, proč musí jít spát, když je ještě světlo.Nemůžeme se totiž řídit sluncem jako za starých časů, ale hodinami.
lucky

#206 Re:

2013-08-05 20:33

to bude lepsie ked bude v lete skorej tma  a skorej svetlo rano, ja chcem stale letny cas

lucky

#207 Re: Zachovejte letní čas!

2013-08-05 20:43

Venda II

#208

2013-08-06 07:37

Už roky slyším,že tato změna nic nepřináší v energetice,v jiných oblastech jen zmatek a daší negativa.Proč v tom pokračujeme?Kdo z toho má přínos a v čem?,,

Nepřihlášený uživatel

#209

2013-08-06 08:21

Konečně se něco děje

Nepřihlášený uživatel

#210

2013-08-06 09:07

Moc si přeji, aby se tento nesmysl konečně zrušil Moje tělo které na tuto změnu negativně reaguje to velmi uvítá

Nepřihlášený uživatel

#211

2013-08-06 09:44

Jsem zásadně proti změně zimního času.Těch důvodů je samozřejmě povíce.Ale základním je---že toto jednání posunem času,zapříčiňuje veliké psychické,fyzické a duševní poruchy lidí s citlivějším vnímáním a také zapříčiňuje újmu na duševním zdraví v ohledu depreseviních stavů,bolení hlavy,špatného soustředění se,poruchy bdění a spánku a zátěž co se týká celého hormonálního a imunitního systému.Lékař má léčit a politik má zohledňovat zákony ve prospěch obyvatelstva.S pozdravem---Jana H"OGRROVÁ-POLÁKOVÁ,BRNO.

Nepřihlášený uživatel

#212

2013-08-06 11:14

Letní čas nevede k žádným úsporám (naopak na začátku a konci letního času zaměstnanci s prac.dobou od 6:00 příachází za tmy a musí na pracovištích rozsvěcovat světla). A především zavedení letního času je příklad povyšování se člověka nad Boha a zákony astronomie, poledne a půlnoc jsou právě a jen ve 12:00 skutečného času.

Nepřihlášený uživatel

#213 Re: čas " Č "

2013-08-06 12:36

#18: - čas " Č " 

 Ano, ti zloději nám nám kradou i naše zdraví prostřednictvím změn času. Platí staré dobré: Proč něco, co funguje, měnit. Jeden čas, odvozený od pohybu slunce, by měl stačit. Na ten druhý prostě nemáme ani čas :), ani zdroje.


Nepřihlášený uživatel

#214 Re:

2013-08-06 12:40

#212: -  

 Navíc tam hodinu hekají a vaří kafe, což je jim ospalým managementem tolerováno. Tedy tam, co se nemusí opravdu zařezávat. V takových profesích je to pak ale o život, nebo alespoň o zdraví.


Nepřihlášený uživatel

#215

2013-08-06 15:55

Nikdy jsem nesouhlasila s tímto nesmyslem.Vždyť jdeme proti přírodě.Jestli si někdo myslí,že posune naše biologické hodiny,tak je to naivka.Tenkrát když a stím začali se měli první bouřit lékaři,proto-že věděli co je to za nesmysl.
Anna

Nepřihlášený uživatel

#216

2013-08-06 17:31

Domnívám se, že tzv. "Letní čas" vůbec nic neřeší. Aspoň co se uspoření el. energie týká. Jak nám to stále někdo tluče do hlav. Spíše je z nás národ silně pospávajících a dlouhodobě unavených lidí minimálně 1-2 měsíce než si organizmus zvykne. A zanedlouho se to opakuje. Nějaký chytrák vždycky něco vymyslí a my jako tupé stádo musíme tyto pokyny plnit. A tak je to ve všem, v celé naší republice a ve všech oblastech života lidí. Děkuji, že se do této bitvy někdo konečně pustil a doufám, že někdy v příští blízké, či daleké budoucnosti se čas vrátí tak, jak by měl být.
Fany

#217

2013-08-07 03:16

posun casu je celosvetovy,alespov v civilizovanem svete.V Severni Austrealii byli proti zmene casu farmari ,nebot tvrdili,ze jim kravy jinak doji.Bylo jim poradeno aby ve chlevech instalovali hodiny a cas na nich nemenili ha ha.Dalsi chytra Aus, hospodine tvrdila ,ze pri zmene casu se ji vice propaluji zaclony.Mno posudte samy uvahy mnohych o zmene casu.
Fany

#218 zmena casu u protinozcu

2013-08-07 03:19

oprava alespon, Australii

Nepřihlášený uživatel

#219 zmena casu

2013-08-07 03:31

Cas si si vymyslili lide,aby se vice mohli stresovat.Priroda,slunko ani zviratka se na hodinky nekouka jedna si po svem.Hospodari jsou si toho vedomi a musi je nakrmit v jejich case bez ohledu na hodiny.Zmena casu ma hospodarsky vyznam.Co se tyce obyvatel teto planet nekteryn to vyhovuje jinyn zase ne.

Nepřihlášený uživatel

#220

2013-08-07 10:50

Je dobré, že vznikla, přeji petici úspěch i v patrech EU.

Nepřihlášený uživatel

#221

2013-08-07 12:40

Komentář MĚ to vadí je sice pravda, ale je to žalostně málo.
Hlavní důvody v našem světě peněz, budou argumenty ekonomické. Krávy po změně času nadojí míň mléka, slepice snesou míň vajec, zdravotní pojišťovny vyplatí víc na lécích, produktivita HDP během měsíců posunu je nižší atd.
Z hlediska demokracie je pravda, že se lidi dělí na ty, kterým posun VADÍ, a na ty kterým je to JEDNO...!!! Jinými slovy: podpora proti zrušení SELČ není jen mezi odpůrci posouvání času, ale i mezi ostatními.
BTW: ne všechny státy Evropy užívají letní čas, jak nám tvrdí.

Nepřihlášený uživatel

#222 Pouze letní čas

2013-08-07 12:56

Jsem pouze pro jeden čas a to ten tzv. letní.
To však tato petice neřeší.

Nepřihlášený uživatel

#223 Re: Re:

2013-08-07 13:39

#7: Anna - Re:

Biologické hodiny člověka jsou v naší krajině po celý život nastaveny podle SEČ. Určitě se nejedná jen o hodinu spaní (jednou déle a podruhé méně), ale například při SELČ i o hodinu dříve začínáme pracovat, přijímat stravu.... A na to si musí naše tělo zvyknout. Než si zvykne, přejde půl roku a čas se mění znovu. Myslím si, že ani úspora za elektřinu není tak velká, a lidské zdraví je přednější. Proto s peticí souhlasím . Helena


Nepřihlášený uživatel

#224

2013-08-07 17:38

Jsem od začátku zavedení letního času proti.Je to nesmysl a podle mě nemá žádné opodstatnění.Dělá to problémy nejen dětem kvůli vstávání a ukládání k spánku,ale i dospělým,kteří pracují od 5hod ráno a dříve.Těm,co mají pracovní dobu na 7hod,na 8hod a pozdější(nebo nepracují vůbec),těm je to možná jedno.Byla bych šťastná,kdyby to už konečně zrušili!!!

Nepřihlášený uživatel

#225

2013-08-07 19:48

Tato změna času nikdy nikde nikomu nepomohla,jen ubližuje na zdraví!!!!nemluvím jen za sebe,prostě to byl odjakživa nesmyslný tah,prý se ušetří,ale nikdo neřekl kde a na čem?