Petice bojující za právo na sebeobranu!


Nepřihlášený uživatel

#1

2012-09-01 23:20

Dobrý to nápad

Nepřihlášený uživatel

#2 Souhlasím

2012-09-01 23:28

Jednoznačně podporuji tuhle novelu zákona
Michal

#3 100% souhlas ;-)

2012-09-02 00:04

Jednoznačně souhlasím! Je smutné, když jsou zločinci právně lépe chráněni, než poškození... Každý má právo na obranu života, zdraví a majetku a nedotknutelnost svého domova a soukromí. Ovšem legálními prostředky, zásadně nesouhlasím s nedovoleným ozbrojováním apod., ale proč se nesmět legálně a beztrestně bránit v případě jasného ohrožení?!
franta vopršálek

#4 co to?

2012-09-02 02:18

Přečetl jsem si, co to podepisuji a podepsal jsem. Jenže je tu ale. Tato petice požaduje sice změnu ale není zde napsáno jakou požaduje změnu. Když sepisuji petici tak chci něco změnit z něčeho na něco, co by mělo být tím hlavním předmětem petice. Já tu nevidím nikde, co tato petice kromě nějaké změny chce. Tudíž změna by mohla být jakákoliv a tudíž petici můžu brát jako bezpředmětnou. Ale zajímavý pokus.
siva01

#5 Nesouhlas

2012-09-02 13:32

Současný stav je vyhovující.. V žádném případě nechci dovolit, aby kdejaký magor se zbraní střílel kluky, kteří mu utrhnou jablko ze stromu..

Nepřihlášený uživatel

#6 Souhlasim ale

2012-09-02 13:41

Rozhodne ten co tuto petici vytvořil by mel určit jakou zmenu vlastne žada je to tu napsano moc obrazne..
Je

#7 Re: co to?

2012-09-02 15:34

#4: franta vopršálek - co to? 

 

ale je zde napsáno o jakou zmenu, pokud si přečtete zakon, toto tam není. Je na našich zakonodarcich, aby vytvořili funkci zakon.
Jt

#8 Re: co to?

2012-09-02 15:39

#4: franta vopršálek - co to? 

 

to přece není pravda, ze by petice měla konkretne vyřešit trestní rad. Tato petice ukazuje politikům, ze si žádáme zmenu a posun legislativy k cílům, které chceme.
Georgus Johanes

#9 souhlasím, ale...

2012-09-02 17:06

s takovouto peticí jistě není možné nesouhlasit. Zejména s ohledem na neustále narůstající agresivitu pachatelů TČ, se otázka "nutné obrany" dostává stále víc do popředí. Hranice mezi tím, co ještě lze považovat na nutnou obranu a co již její hranice překračuje, je velice tenká a tak se obávám, že ochota zabývat se touto otázkou, příliš velká nebude. I když se máme kde učit odkud převzít zkušenosti. Inspiraci je možná najít i v anglo-saském právu.
Maxicek

#10

2012-09-02 17:43

Po utoku v Tanvaldu 1.1.2012 romy na slusneho cloveka je to opravdu zapotrebi!

Nepřihlášený uživatel

#11 Re: Re: co to?

2012-09-02 19:37

#7: Je - Re: co to?

No nevím jak vy ale není tu napsáno, co chtějí změnit. Žádá se tu pouze "změna" a ta může být jakákoliv. Když napíšu, že chci změnit daně tak napíši jakou změnu bych požadoval. tato petice jen o něco žádá. Změna může být jakákoliv i jen optická. Tudíž ku příkladu můžete na utočníka vytáhnout né jeden nůž ale dva. Jste tím ve výhodě? Jste. Je to změna? Je. A k čemu vám to je? K ničemu. Když chci změnu tak jakou změnu mám na mysli. A ne, že mám na mysli změnu. To by se pak mohli psát petice o čemkoliv.

JT

#12 Re: Re: Re: co to?

2012-09-02 20:15

#11: - Re: Re: co to?

Je to tam napsané zcela jasně. Je tam vypsáno co chceme a to by měl zákonodárce reflektovat při změně či novelizaci stávajícího zákona. Ty nesmysly o "optické změně" si nechte pro Vaši babičku. Ano, petice žádá o debatu nad zmíněným tématem v PS, která povede ke změnám.


Nepřihlášený uživatel

#13

2012-09-08 13:55

Každý má povinost,bránit rodinu sebe a majetek.V.
Forkronil

#14 Re: Re: Re: co to?

2012-11-14 00:04

#11: - Re: Re: co to?

Popravdě řečeno, ve chvíli kdy budu mít já i útočník v ruce nůž budou šance vyrovnané, možná vzhledem k určitým okolnostem budu v lehké výhodě. Dva nože už jsou znatelná výhoda, i když mít místo nože třeba mačetu, dlouhý lovecký nůž nebo jakoukoliv delší zbraň (tesák, šavle, meč...) by nebylo k zahození, pominu-li zbraně střelné. :D

Ovšem problém je ten, že pokud proženu útočníkovi v mém domě hlavou sekeru, šavli nebo mu nacpu do chřtánu nůž, je to bráno jako nepřiměřená sebeobrana, protože on chudák nemohl tušit že to myslím vážně a ani mě nezapíchnul jako první...


Nepřihlášený uživatel

#15

2013-05-20 15:55

souhlasím

Nepřihlášený uživatel

#16

2014-02-03 10:12

Mela by byt samozřejmost, branit svou rodinu, svůj život,svůj vlastní (kolikrát těžce vybudovany)majetek před parazity. I za cenu usmrceni pachatele
Zbyněk

#17 Přepadení

2014-03-01 14:23

V Praze na BUS zastávce Cernokostelecká mne náhle, aniž bych je k tomu nějak vyprovokoval (vůbec jsem si jich nevšímal), ve 20:05 přepadla banda asi 11 Ukrajinců (byli asi ve třech skupinkách, netušil jsem, že patří k sobě, neboť nebyli hned u sebe a v některých jsem hned Ukrajince nepoznal, protože byla tma). 3 z nich mne postupně obklíčili a údery rukami a kopanci mne zatlačili do rohu budky té zastávky, 4. vytáhl z rukávu mikiny bejsbolku a udeřil mne s ní 3x (2x do hlavy, 3. ránu jsem schytal do ruky, kterou jsem si jí začal instinktivně krýt). Pak jsem přiomráčený spadl na zem. Ukradli mi batoh a tašku (to byl jejich důvod; až zpětně jsem si uvědomil, jak na něj 1 koukal, když jsem ho pokládal na lavičku v té zastávce) a všichni utekli. Z hlavy mi tekla krev, dodnes na ní mám 2 asi 5 cm-ové jizvy od tržných ran způsobených tou dřevěnou bejsbolkou. Měl jsem též obrovské podlitiny na nohách a rukách od těch kopanců a pěstí. Na takové bandy volání o pomoc ani pepřák vážně nestačí!!!