Zámek Buštěhrad

Kontaktujte autora petice

Téma diskuze bylo automaticky vytvořeno Zámek Buštěhrad


Nepřihlášený uživatel

#1

2012-06-19 20:08

Jde o záchranu památky.

Nepřihlášený uživatel

#2

2012-06-19 20:27

Doufám,že hlavy pomazané-naše vláda a krajské orgány, budou respektovat to, že zámek není - jen investice Kraje ,ale též ochrana vzácné kulturní a historické památky.Takže je ji nutno zachránit i přes to ,že p.....špatně hospodařil s penězi na její záchranu.!!!!!!

Nepřihlášený uživatel

#3

2012-06-19 21:44

Plně souhlasím s touto petici.Je podivné jak český stát se staví k těmto památkám.Na druhé stramě se rozhazují miliony - až miliardy viz. armáda ČR apod.

Nepřihlášený uživatel

#4

2012-06-20 00:11

Byla by to velká škoda, kdyby středočeský kraj nedokončil to co začal.

 


Nepřihlášený uživatel

#5

2012-06-20 09:15

Kladenské divadlo tunelováno léta a chystaná rekonstrukce za 170 milionů je jen dotunelováním soudruhů z ODS...

Nepřihlášený uživatel

#6

2012-06-20 10:49

každá památka by se měla zachránit.Kam se poděly peníze co zabrali p.Rathovi? Však to by byla injekce.Peníze zmizí a nebude nic.Hodně nás obyčejných pomáhá.A co ti,co záhadně přišli k penězůmod revoluce? Asi nemají svědomí a naše kulturní památky je nezajímají.Oni tak raději rezidence u moře.A mi máme být ti barbaři?

Nepřihlášený uživatel

#7

2012-06-20 12:49

Bez komentáře
Kročehlavský patriot

#8

2012-06-20 17:22

Jako Kladeňák a Kročehlavák mám blízko k Buštěhradu a mám rád historii své země. Proto bych byl nerad, aby se nedodělala tak užitečná věc, jako je rekonstrukce zámku v Buštěhradu. Jistě by zámek sloužil nejen pro místní ale i pro kulturní akce celého regionu. Nenechte se prosím zvyklat současnou kauzou pana hejtmana. Hejtman bude každou chvíli jiný, ale zámek tu může stát jistě pár století navíc. dejme mu tuto šanci! Zanedbávání si užil dost a dost. Ostatně, vzdát to by bylo mrháním prostředky které již do něj byly investovány.

Nepřihlášený uživatel

#9

2012-06-21 13:17

Ano, potvrzuji svůj podpis.

Nepřihlášený uživatel

#10

2012-06-21 17:37

Zámek Buštěhrad není jen místní atrakcí, ale je regionální památkou s velmi zajímavou historií (viz např.: http://www.mestobustehrad.cz/meu/zamek/) a dokonce ani Kladno dnes nemá podobnou nemovitost, která by mohla sloužit občanům tak, jak bylo projektováno právě v Buštěhradě. Věřím, že se prohlášení nového vedení kraje o zastavení podpory této památky nebylo zlým úmyslem a že se z něj nestane jakýsi trestní postih za úsilí i práci zapálených lidí, a to nejen z Buštěhradu, ale i z celého mikroregionu a regionu.

Nepřihlášený uživatel

#11 Re:

2012-06-21 18:41

Opravdu. Kladensko nemá společenské prostory odpovídající velikosti a noblesy (když pomineme kulturák na Sítné...;)). Záměr vybudovat společenské a kulturní centrum v buštěhradském zámku je dobrý, projekt je hotový,  proč takový záměr zastavovat jen z averze k panu Rathovi?


Nepřihlášený uživatel

#12

2012-06-22 09:52

Jde o dobrou věc, věřím, že se připojí další lidé. Jana Č
km

#13

2012-06-24 15:43

Kraj se snaží z korupční kauzy vyvléknout tím nejsnažším způsobem a chce se jednoduše zbavit odpovědnosti. To je ale nejhorší přístup. Doufám, že nakonec na kraji pochopí, že zámek nemůže za to, co udělal Rath a památku opraví.

Nepřihlášený uživatel

#14

2012-06-25 11:58

Zámek je pýcha města, a kraj by se o něj měl postarat.

Nepřihlášený uživatel

#15

2012-06-26 01:18

Podepisuji to se skřípěním zubů, protože to je svým způsobem vydírání. Ale ať to opraví za tu původně vykalkulovanou cenu a ne za tu upravenou.

Michal Rudolf

Nepřihlášený uživatel

#16

2012-06-26 14:34

Na stránkách města jsou informace o rekonstrukci zámku jen do r. 2006. Chtělo by to aktualizaci. Sice jsem podepsala petici, protože o památky je nutno pečovat, ale aktuální stav neznám, ani aktuální cíle a předpokládané náklady.

J. Tománková

D. Javorčeková

#17

2012-06-28 10:52

Informace na stránkách města doplníme.
Jinak děkujeme všem, kteří zatím podepsali. I s podpisy na papírové formě petice máme zatím něco přes 1000 podpisů, včera jsme petici vezli paní hejtmance. Ujistila nás, že o zámku nyní rozhodovat nebudou a nechají to na nové krajské zastupitelstvo, které vzejde z podzimních voleb. Doufejme, že se do té doby situace trochu uklidní a podaří se nám přesvědčit nové zastupitele, že obnova zámku je věc důležitá.
Ještě k předchozímu příspěvku - petice není vydírání, ale zákonný prostředek pro vyjádření vůle občanů :)

Nepřihlášený uživatel

#18

2012-07-02 13:24

Držíme všichni palce, aby se tato akce povedla. Záměr p. Ratha byl dodrý, bohužel měla jeho i dalších účastníků této aféry, negativní vliv na tento projekt. Buštěhradský zámek si zaslouží být chloubou obce. Ponertová Mir. a kolektiv rest. Špejchar Velké Přílepy

Nepřihlášený uživatel

#19

2012-07-07 01:06

Buštěhradský zámek se mi vždy líbil, těšila jsem se, že bude opraven...
krakatau

#20 Bourat

2012-07-14 17:54

jsem pro zbourání tohoto zámku jakožto předmětu ráthovy korupce

Nepřihlášený uživatel

#21

2012-07-15 15:28

Historické památky by se neměly stát obětí vykonstruovaných politických procesů současné české vlády proti současné české opozici. Rozhodnutí opravit tuto památku z finančních prostředků EU bylo správné, bez ohledu na to kdo jej učinil.

Nepřihlášený uživatel

#22

2013-06-14 10:05

Účastním se této petice z vlastního přesvědčení. Tuto významnou památku jsem poznal již na vysoké škole, kde jsem zpracovával několik studií. Byla by velká škoda takovou to památku, na které se podílela řada významných architektů vč. Kyliána Ignáce Dienzenhofera, nechat bez povšimnutí další roky. Pevně doufám, že břemeno které na sebe vzal středočeský kraj ponese až do zdárného konce a nenechá se odradit nečestnými lidmi. Děkuji za založení této petice Ing. arch. Tomáš Hrdina.

Nepřihlášený uživatel

#23 Re: Bourat

2013-07-25 05:38

#20: krakatau - Bourat

Jste blázen a měl byste se léčit, pan Raht ten zámek v 17.století nepostavil, chcete snad říct, že by se měl zbourat pražský hrad a staré město, protože tam sídlí neše politická špička - nesmysl, že!!!!


Nepřihlášený uživatel

#24

2013-12-01 15:35

Buštěhrad je unikátní stavba ideálně položená blízko Prahy. V každé civilizované zemi by si této stavby vážili a snažili se ji co nejrychleji opravit a uvést zpět do života. To, že se v této zemi raději najdou peníze pro podporu různých lidí vyhýbajících se práci je ostuda této země.

Nepřihlášený uživatel

#25

2014-05-29 10:33

POTVRZUJI PODPIS PETICE