Petice za osvobození politického vězně Davida Ratha


Nepřihlášený uživatel

#201 Pravicový ozbrojený puč. I to řekl básník ke kauze Davida Ratha

2012-06-12 13:35

Český básník, nakladatel a bývalý europoslanec KSČM Daniel Strož, který emigroval po roce 1968 do Německa, míní, že kauza Rath může být jak oprávněným odhalením korupce, tak i politickým procesem a nástrojem politického boje, nebo kombinací obojího. Každopádně řada nesrovnalostí existuje a policejní přítomnost v parlamentu mu připomněla pravicový puč chilského generála Augusta Pinocheta z roku 1973.

http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/Pravicovy-ozbrojeny-puc-I-to-rekl-basnik-ke-kauze-Davida-Ratha-235630

Nepřihlášený uživatel

#202

2012-06-12 14:04

Můj podpis se netýká jen D.Ratha,ale i ostatních podezřelých. O čistotě p.Kotta a pí.dr.Pancové,ale i dr.Ratha nejsem přesvědčen,ale jde mi o selektivní tzv. spravedlnost. Jsem přesvědčen,že se jedná primárně o politickou likvidaci největšího a nejschopnějšího opozičního rétora a také odklonění pozornosti lidové masy od církevních restitucí... Chci Vás poprosit,ať uděláme společně nějaké rychlé akce za propuštění těch lidí z vazby,než je zlomí,což je cílem této vazby a také vzhledem k rodinám těchto vězněných lidí.Děkuji. Smolík
nemárath

#203

2012-06-12 15:53

jen ať zhnije v kriminále svině jedna arogantní, i kdyby v tomhle prsty neměl, což určitě má, tak stejně není čistej, nikdo z papalášů není...

Nepřihlášený uživatel

#204 jalen

2012-06-12 17:19

zadnej dukaz nemaj tohle je jen podvrh a on je nevinnej vsechno to na nej bylo hrany protoze se poustel do opozice trochu vic nez ostatni tak se ho vlada rozhodla zlikvidovat a nakazala mediim aby nam Ratha co nejvic zhnusili!!!!
Savonarola

#205 Re: Pět věcí, které mi na případu Davida Ratha nejvíc vadí

2012-06-13 19:37

#5: nsv - Pět věcí, které mi na případu Davida Ratha nejvíc vadí

že vám spíš nevadí politik, který krade, lže, zneužívá své volené funkce. A ty vaše blbé řeči " mediální hvězda".

Takhle to dopadá, když laik řeční o právu.

Jonáš

#206 Re:

2012-06-13 19:38

#202: -

A co třeba Babinskej? To byl nevinný chlapík. 


Nepřihlášený uživatel

#207 Re:

2012-06-13 19:39

#176: Igor Petrov -

Igor versus rozum.


Nepřihlášený uživatel

#208 Tomáš Haas

2012-06-13 20:35

Těch zveřejněných odposlechů v kauze Rath je nápadně mnoho.

Rozumím, čemu se ve světě říká "investigativní žurnalistika".
To co vidíme v případě Rath ale investigativní žurnalistika není.
Nové a ještě novější úniky z nahrávek pana Ratha a jeho skupiny otiskuje kde kdo, dokonce už i Právo.
Více a více je zřejmé, že se jedná o mediální manipulaci.

http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/tomas-haas.php?itemid=16656

Tento příspěvek byl odstraněn autorem petice (Zobrazit podrobnosti)

2012-06-15 13:18



Nepřihlášený uživatel

#210 Hnus! Fašistickej plátek lynčuje bezbranného starce!

2012-06-16 00:02

Tony

#211 Re: Pět věcí, které mi na případu Davida Ratha nejvíc vadí

2012-06-16 00:05

#5: nsv - Pět věcí, které mi na případu Davida Ratha nejvíc vadí

JJ spravně řečeno,

1 poslanec ktery byl ve vazbě byl Sládek-potřebovali ho uklidit protože jinač by Havel nebyl prezidentem,vyhral o 1 hlas

2 poslanec Rath -ODS prohrava na cele čaře a bliži se volby,musel se někdo najit ,ať uklidni národ a kdo lepši by byl než Rath ? největší kritik ve sněmovně?

proto můj osobní názor- ne Petice za osvobození politického vězně Davida Ratha ale Petice David Rath na hrad  za prezidenta .

Jen si vzpoměňme skoro každy prezident byl v base tak proč by nemohl byt i Rath,myslim že by je pak dokazal pěkně provětrat.Stači nam jako občanům jen 50 000 podpisů


Nepřihlášený uživatel

#212 Rath-gate 1: Časová souslednost

2012-06-16 00:06

regio

#213 Skvadra prasat

2012-06-16 00:10


Nepřihlášený uživatel

#214 Rathovi obhájci považují stíhání za nepodložené

2012-06-16 00:17

"Důvodů je víc, ale stěžejní je nedostatečné vymezení skutku, absence zákonných znaků trestného činu přijetí úplatku, nedostatečně podložený závěr o tom, že byl spáchán právě tento trestný čin," řekl serveru Aktuálně.cz Rathův advokát Roman Jelínek.

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Rathovi-obhajci-povazuji-stihani-za-nepodlozene-236203

Nepřihlášený uživatel

#215 List z vězení: Vláda lidem krade 140 miliard

2012-06-16 00:58

Sedím za mřížemi za to, že jsem měl mít 7 mil. v krabici vína. Vláda teď před zraky všech chce, aby všichni občané ze svého dali povinně 56 miliard plus úroky (80 miliard) církvím. Respektive hlavně církvi katolické. Navíc ještě majetek za dalších 70 mld. Nečaso - Kalouskova vláda ukradne všem lidem nějakých 140 miliard. Neuvěřitelných 140 mld. v době, kdy většině klesá životní úroveň a republika chudne. Necháme si i toto líbit. Je čas jít do ulic, možná i na barikády.


http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/david-rath.php?itemid=16672

Tento příspěvek byl odstraněn autorem petice (Zobrazit podrobnosti)

2012-06-18 14:38


Tento příspěvek byl odstraněn autorem petice (Zobrazit podrobnosti)

2012-06-18 14:40



Nepřihlášený uživatel

#219 Senátor: Nahnat socany ke zdi a postřílet. Tak vypadá kauza Rath

2012-06-20 20:30

Podle nestranického senátora ze středních Čech Pavla Lebedy, zvoleného za ČSSD, mnohé nasvědčuje tomu, že kauza Rath je zinscenovanou mstou mocných výraznému politikovi ČSSD. Považuje věc za hon na čarodějnice. S Rathem se podle něho zachází hůře než s masovým vrahem a má pocit, že je zde snaha nahnat „socany“ ke zdi a za úsvitu zastřelit.

Vy jste uvedl, že je třeba vyčkat, do jaké míry je kauza Rath zinscenovanou mstou mocných a do jaké míry je to tunel či korupce. Vy si myslíte, že to je msta Rathovi jako výraznému politikovi ČSSD?

Leckteré indicie o tom napovídají. To vidí každý včetně laické veřejnosti. Je to deja vu. To už jsme tu jednou viděli v kompletní podobě. Mizérie vládnoucí pravice, klesající preference, skandál stíhá skandál a pak deus ex machina úder jménem Kubice a v tu ránu je všechno jinak. Preference ČSSD pak letí dolů. Před tím jsme zažili Kubiceho zprávu.

Obrovské nasazení policistů a policejní techniky, nákladné prostorové odposlechy i to načasování, teď ho teda chytíme s tou krabicí, ta režie, i to jeho teatrální potupné odhalení a zatčení formou policejních manévrů, ta ozbrojená eskorta ve sněmovně, jako by to byl nějaký masový vrah, či alespoň Adolf Eichmann, to nemá obdoby. V tom je to podezřelé. Záleží na tom, jestli je tam racionální jádro ve formě korupce, předražování, tunelování a podobně.

....

http://www.parlamentnilisty.cz/rss/zpravy/Senator-Nahnat-socany-ke-zdi-a-postrilet-Tak-vypada-kauza-Rath-236735

Nepřihlášený uživatel

#220 Re: Další náměty k úvahám

2012-06-20 23:39

#27: nsv - Další náměty k úvahám 

 Střední Čechy

je mi velmi líto, jaká je nespravedlnost  a nehorazný bordel v našem "STÁTĚ". Je hrozné, že si lidé mezi sebou nepřejí!!! A ještě horší je, že přejí jiným, např. tomu kdo je úspěšný zlo. Pana Davida se musím veřejně zastat, bydlím ve Středních Čechách již několik let a za ním je kus práce vidět!!!!!! Měla jsem příležitost jej i osobně poznat. Všichni kdo o něm rozhodují, ať si sáhnou do svědomí !!!!!! a rozhlédnou se kolem sebe!!!!!!!!! Co kauza  o nákupu letadel?/ Kdo zaplatí škodu a újmu,co ostatní politici?/ Takhle se obchody skutečně nedělají!!!!

Prosím, všichni se zamyslete, jaký příklad dáváte další generaci, kam se ztrácí úcta, etika, slušnost, odpovědnost, čestnost a hrdost??!!!!!!!!!

Pane Davide, přeji Vám pevné zdraví, velké štěstí a hlavně hodně sil, držím Vám pěsti, jste silný jedinec a Vy to psychicky zvládnete. Velmi si Vás vážím a pevně věřím, že se vše v dobré obrátí a že se budete moci vrátit k Vaší rodině co nejdříve. Musíte bojovat, máte rodinu a ta Vás moc potřebuje.

 

krabicák

#221 Sedm mega pro ochránce proletářů

2012-06-26 14:30

Koukám, že zde probíha vehementní odmítání reality v režii zhrzených duševních gigantů z řad voličů sociální demokracie. Jen pokračujte, skvěle se bavím.

Nepřihlášený uživatel

#222

2012-06-26 15:37

Ať se drží, vím co tam prožívá, máme něco podobného, přeji brzké propuštění a hlavně bych to přála všem co jsou tam nahoře, to co se děje teď ve sněmovně je to hrůza, nemyslejí na lidi, kteří jim daly hlasy. Lidi živoří a oni to nevidí.
INA

#223 Re: David Rath - Dopis z vězení

2012-06-27 12:26

#26: - David Rath -

VŠICHNI OSTATNÍ JSOU JEŠTĚ HORŠÍ A ZAVŘÍT JE VŠECHNY


Nepřihlášený uživatel

#224 Tomáš Pecina: Ústavní soud poprvé ke kause Rath

2012-06-28 11:39

Na NALUSu bylo zveřejněno první usnesení Ústavního soudu týkající se vazebně stíhaného poslance Davida Ratha. Ústavní soud se odmítl zabývat jeho námitkami proti usnesení o zahájení trestního stíhání, proti nepříslušnosti soudu a proti vzetí do vazby pro nevyčerpání řádných opravných prostředků, námitku proti domovním prohlídkám odmítl jako zjevně neopodstatněnou a námitkou odepření nahlížet do spisu se odmítl zabývat s odkazem na svou prejudikaturu, podle níž lze takové právo v přípravném řízení omezit, a to i v případě stíhání vedeného vazebně. Rovněž tak jako předčasnou posoudil Ústavní soud námitku omezení výkonu poslaneckého mandátu vazebním stíháním poslance.

http://paragraphos.pecina.cz/2012/06/ustavni-soud-poprve-ke-kause-rath.html


Nepřihlášený uživatel

#225 List z vězení III: Janoušek v Chorvatsku, Rath v kriminále

2012-06-28 11:41

Dočetl jsem se v novinách, že je pan Janoušek opět na dovolené v Chorvatsku. Před třemi měsíci měl nehodu v opilosti, během které srazil řidičku nabouraného auta. Člověk, který se posadí za volat s 2,2 promile alkoholu v krvi, naprosto bezohledně ohrožuje životy dalších lidí.

Navíc při tom přejel ženu a způsobil jí vážná zranění. Policistům ujížděl a následně i utíkal. Přesto ho policie nechala jít domů. Vliv drog mu neotestovala, ačkoli u sebe měla potřebné vybavení. Možné ovlivňování svědků zjevně také nikoho netrápilo. Stejně tak pokračování v trestné činnosti. Řidičák mu nesebrali, protože ho u sebe údajně neměl.
Já jsem na rozdíl od pana Janouška nikoho neohrožoval ani nezranil, stejně tak jsem nikam neutíkal. Přesto sedím už víc než měsíc ve vazbě. Díky tomuto faktu u mě jen roste pocit naprosté nespravedlnosti. Vůbec se u nás neměří stejným metrem…

http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/david-rath.php?itemid=16811