Petice proti vracení majetku církvím

Kontaktujte autora petice

Téma diskuze bylo automaticky vytvořeno Petice proti vracení majetku církvím

Řadový občan České republiky

#26 Nesouhlasím s navrácením majetku církvím

2012-02-06 20:08

Církve nejsou jen zájmovými organizacemi, jsou to i potenciální politické strany, které více či méně ovlivňují chod tohoto státu.
Církve získali svůj majetek nemorálním způsobem, oklamaným věřícím slibovaly za dary a děděné nemovitostí věčný život.
Po únoru 1948 byly církve okradeny konkurenční organizací, a to Komunistickou stranou Československa, nikoliv daňovými poplatníky téhle země, ať si církve satisfakci za majetkovou i nemajetkovou újmu soudně vymáhají na KSČM, která se považuje za nástupnickou organizaci KSČ a hrdě se k jejímu programu hlásí.
Laco

#27

2012-02-06 20:14

Miluj svého bližního,jak jen můžeš lízni ho!!

Nepřihlášený uživatel

#28 Re

2012-02-06 20:17

Laco

#29 Re:

2012-02-06 20:25

#8: -

To nebylo z milodarů.To se lehce umírajícímu při posledním pomazání podržela ruka s perem a poslední vůle byla často pozměněna v neprospěch rodiny.Proč asi při tom byl farář s umírajícím o samotě?


Nepřihlášený uživatel

#30 Re: Re: Církev měla majetek již 4 000 let před naším letopočtem,takse probeďte a začněte něco studov

2012-02-07 06:29

Bernard

#31 Co je církev ?

2012-02-07 07:12

DEFINICE: Církev je společenství Boha a věřících
---------------------------------------------------------------
Tedy i majetky podle tohoto nevyvratitelného statusu,které vlastní církev, jsou zde na Zemi
ve vlastnictví křesťanů-církevního společenství, tedy ne ve vlastnictví neznabohů.

To jen pro vysvětlení.

Co bylo ukradeno musí být vráceno !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Líbilo by se Vám, kdybych si dělal podloudnými, podvodnými a manipulačními pokusy nárok na Váš
soukromý majetek?
Nepodléhejte manipulaci,Ústavní soud vydal rozhodnutí, že v této záležitosti není 20 let dodržována ústava a právo.
Všechny slušné zdraví Bernard z Moravy

Jana - Morava
Nepřihlášený uživatel

#32

2012-02-07 23:16

Církev akorát oblbuje lidi !
Co by chtěla vrátit ?
To co nakradla? To co zabavila "kacířům" a všem, co jí byli nepohodlní ?


Nepřihlášený uživatel

#33

2012-02-08 01:11

jak může instituce, která v historických souvislostech napáchala nejvíce škod na lidech, v jejímž jméně se vedly a vedou války v celém světě proti imaginárnímu nepříteli, profitovala z dobývání území a utrpení lidí, káže vodu a sama chlastá víno, hlásá skromnost a sama si chodí ve zlatě, a přesto má drzost, pokud je shora uvedené pravda nárokovat si nějaký majetek. jsme jediný stát na světě, který provedl nějaké restituce. žádné zřízení, společnost ani stát na světě nikdy nic takového neudělal. proč některé současné šlechtické rody nevrátí majetek českým pánům zabavený po bílé hoře? nejen u nás ale i ve světě by bylo co vracet. že američani? australani.

Nepřihlášený uživatel

#34

2012-02-08 01:20

Jsem proti vzniku nadnárodního státu ve státě.

Nepřihlášený uživatel

#35 Re: Re: Re: Církev měla majetek již 4 000 let před naším letopočtem,takse probeďte a začněte něco st

2012-02-08 01:29

#30: - Re: Re: Církev měla majetek již 4 000 let před naším letopočtem,takse probeďte a začněte něco studov 

 

a jaká to byla církev? pokud jsem dobře pochopil nový zákon, tak vznik křesťanství jako učení se datuje tak kolem roku 20 n. l. až když ježíš kázal slovo boží. tak jaká církev? a jestli to nějaké církve bylo , tak určitě ne římskokatolické a určitě v té době nebyla u nás, kde byli podle křesťanů barbarské kmeny se svými mnohobožstvy. nepopírám existenci něčeho božského, ale určitě se nemůžu ztotožnit s vírou, kde mesiáš hlásá, že se nezrodil pro nastolení klidu a míru, ale že postaví bratra proti bratru a syna proti otci. kdy vyzývá učedníky aby šířili jeho slovo a víru v jediného boha ve všech stranách světa. tak v čem je církev, nebo katolická víra jiná než islám nebo jiné církve. nemyslím si že by bohu vadilo zástupnictví jiného oslovení i třeba v podobách mnohobožstev jiných vír. kdo tuto víru přijímá ať si za ni platí komu chce. já v křesťanský výklad nevěřím a přesto se považuji za věřícího. věřím prostě v něco. a nikdo mi to nevezme a nikomu za to nebudu platit. proto nesouhlasím s navracením majetku někomu komu beztak nepatří.

Nepřihlášený uživatel

#36 Re: Re: Církev měla majetek již 4 000 let před naším letopočtem,takse probeďte a začněte něco studov

2012-02-08 01:40

#7: - Re: Církev měla majetek již 4 000 let před naším letopočtem,takse probeďte a začněte něco studovat 

 

a k čemu jim ten majetek bude, když má být konec světa a ti co věří a žili ve víře a v souladu s ní, tak vejdou do království nebeského a tam si ho neponesou. jinak podle nového zákona, dřív projde velbloud uchem jehly než bohatý do ráje. to by žádnej farář, natož papež do nebe nepřišel, tak komu a proč vlastně slouží? že by přeci jen pro majetek?

Nepřihlášený uživatel

#37

2012-02-08 01:41

...řekl bych, že není již více co komentovat, stačilo mi ke konečnému úsudku shlédnou "Události ČT24 7.2.2012" kde paní ministryně kultůry plně deklarovala nejen svou nekopmpetentnost a hlupost, ale zároveň mne ujistila o tom, jak celá záležitost probíhá a že ona je poze loutkou v něčí prospěch!!! Takto prováděná restituce je spíše podobná loupeži za bílého dne organizována vládou!!!

Nepřihlášený uživatel

#38

2012-02-08 03:51

Před dvěma dny jsem viděla, jak panu Schwarzenbegovi hrozí, že na jaře přijde o majetek v hodnotě 40 miliard, protože kvůli zákonu z roku 1947 se mu nepodařilo naplnit podmínku závěti po adoptivním otci, a to navrácení veškerého majetku. A po dnešním trapasu ministryně kultury v tv, kdy z ní byla jen loutka jsem se začala zajímat, co to ty restituce vlastně jsou. A shrnuto: nabyla jsem dojmu, že nejde o spravedlnost a řešení rozpočtu v současné krizi, ale o jiné zájmy. A že "loutka" i největší tlak na restituce - vše vede k TOP 09, zvláštní! Dalo by se to vysvětlit, kdyby šlo o hlasy voličů, ale v našem snad nejvíce ateistickém státě, v Evropě to nepřipadá v úvahu. A proč v tom ČSSD vidí hrozbu až porušení Benešových dekretů? O co jde? Tak jsem hledala info a dostala se až na tyto stránky,dosud jsem o nějaké Procházkové vůbec nevěděla. A tady souhlasím, ano, něco "shnilého je ve státě dánském".
Levita

#39 Re: Re: Re: Re: Církev měla majetek již 4 000 let před naším letopočtem,takse probeďte a začněte něc

2012-02-08 04:02

#35: - Re: Re: Re: Církev měla majetek již 4 000 let před naším letopočtem,takse probeďte a začněte něco st

Také jsem věřící a kostely k tomu nepotřebuji a jestli dnešní duchovní opravdu tolik lpí na majetku z let minulých, tak v nadsázce pro to mám jediný výraz: "Kristus se musí v Nebi obracet"! Ale tady o víru jde až v poslední řadě!


Nepřihlášený uživatel

#40 Re:

2012-02-08 10:13

#1: -  

 


Nepřihlášený uživatel

#41

2012-02-08 10:31

Katolická církev během dvoutisíciletí napáchala toikk zla že by se jen stěží všechno mohlo vyjmenovat-celý "ajetek" o který se snaží dostat zpět do svých spárů není nic jiného než nakradený od lidí během staletí,ostatně,podle mého úsudku,katolická církev nije ništa drugo,nego jadna mafijánská,zločinecká organizace která pod rouškou hesla "dělejme dobro" jenom páchá zlo!

Nepřihlášený uživatel

#42 Re:

2012-02-08 10:34

#38: -  

"něco snilého je ve státě Dánském"?Že ste měla pětku ze zeměpisu?Nespletla ste si stát? 


Nepřihlášený uživatel

#43 Re: Co je církev ?

2012-02-08 10:38

#31: Bernard - Co je církev ? 

 Ano,co bylo nakredeno,má být vráceno!!!Ale majetek na které si církev brousí zuby byl právě od lidu nakraden,tudíž má být vrácen právě lidu!

 


Nepřihlášený uživatel

#44 Re: Re: Církev měla majetek již 4 000 let před naším letopočtem,takse probeďte a začněte něco studov

2012-02-08 14:10

#7: - Re: Církev měla majetek již 4 000 let před naším letopočtem,takse probeďte a začněte něco studovat

Nikdo nezpochybňuje vracení majetku, pokud patřil církvi  a nebyl jí odňat zákonným způsopbem ( na př. Benešovy dekrety nesmí být prolomeny ), musí to být ale jednoznačně prokázáno.Majetek církve 4000 let před  n.l ná nezajímá.


Nepřihlášený uživatel

#45

2012-02-08 18:57

Pokud by se mělo něco vracet, tak pouze to, co bylo prokazatelně církve a co nebylo získáno zločinným způsobem (např. inkvizice, apod.). Také nebyla rovnoceně stanovena cena za pozemky, lesy, jako jiným restituentům v devadesátých letech. Došlo zřejmě k neoprávněnému mnohonásobnému nadhodnocení ve prospěch církve. Zcela souhlasím s postupem paní Procházkové.

Nepřihlášený uživatel

#46

2012-02-10 04:12

Verim v Boha ale ne ve Vatikan! Chudaci senilni dedci zrejme nemaji jeste dost nakradeno! Nedejz jim Buh vecnou slavu.
Habsburk

#47

2012-02-10 18:13

Círev pro svou bohulibou činnost,tedy pro šíření "Slova Božího" potřebuje kostel a pro administrativní činnost faru. Bydlení na farním úřadě je nadstandard. Je to vlastně služební byt.Učitel, lékař a podobné profese které slouží lidu již služební byty nedostávají tak proč jsou kněží vyjímkou.Dnes se musí každý postarat sám o sebe. Kristus také neměl arcibiskupský palác.
Takže vrátit to co je pro chod církve nutné, opravit zchátralé fary do 10 roků a hotovo. Církev pro svou činnost nepotřebuje paláce a pole a lesy. Toto potřebují spekulanti a lobisté, kteří cití šanci na vráceném majetku podnikat a kšeftovat.

Nepřihlášený uživatel

#48 Re: Re:

2012-02-10 19:29

#42: - Re:

Není to sice k tématu zdejších příspěvků, ale musím reagovat. Pětku ze zeměpisu jsem neměla, ale Vy jste asi nedával pozor v literatuře. Slova "něco shnilého je ve státě dánském" jsou v úvozovkách a to znamená, že je to citace. A jsou to slova Shakesperaova dánského prince Hamleta, kterými popsal špínu a intriky mocných kolem sebe. On se na to natolik nemohl dívat a cítil se tak bezmocný, že s lebkou v ruce pronesl i jinou klasickou větu "Být či nebýt, toť otázka". Trváte-li na tom, tak dobře, něco shnilého je ve státě českém. My jsme ale v jiné době a naštěstí už snad nemusíme být stejně bezmocní. Tato petice je toho důkazem a snad bude mít váhu.


Nepřihlášený uživatel

#49

2012-02-12 15:34

Na zbytečné dary náš stát nemá.

Nepřihlášený uživatel

#50

2012-02-20 23:46

Chystá se velezrada a vlastizrada, nebo „narovnání" ?!
http://www.jirivacek.cz/index.php?option=com_content&task=view&id=3887&Itemid=76

Církev nemá na restituce právní ani morální nárok
http://www.jirivacek.cz/index.php?option=com_content&task=view&id=3744&Itemid=76