Petice proti přejmenování letiště Ruzyně na letiště V. Havla.

martin473

#576 Re:

2011-12-28 01:44

#2: - Souhlasím, tragický důsledek všech revolucí v ČR, má z 80% za vinu přejmenovávání ulic, divadel nádraží a bůhví čeho ještě místo řešení konkrétních problémů. Platí to od roku 1918 a vždz se najde nějaký chytrolín co staví pomníky minulosti, které velkou měrou sám přisluhoval.

 


Nepřihlášený uživatel

#577

2011-12-28 01:47

Nezabudnime na humanitarne bombardovanie srbska,alebo podpora na vyvrazdovanie libijskych civilistov usa naletmi

Nepřihlášený uživatel

#578

2011-12-28 01:55

Václav Havel má zcela jistě v historii své místo, ale nesouhlasím s přejmenováním letiště Ruzyně na letiště V. Havla

Nepřihlášený uživatel

#579

2011-12-28 01:57

Letiště Praha - Ruzyně by mělo zůstat pod tímto názvem i nadále. Desítky milionů lidí z celého světa se setkalo s tímto jménem za dobu více než 80 let jeho existence,a proto je vysoce nežádoucí ho měnit. Pod tímto názvem dosáhlo i vysokých ocenění od cestující veřejnosti i dle hodnocení světových letišť agenturami.
Jsem již stár a z letiště jsem odlétal asi 200 krát do různých zemí. Stejněkrát jsem se vždy velice rád na toto letiště vracel. Při letech s ČSA navíc za dojímavé hudby ze Smetanovy "Mé vlasti". Rád bych proto popřál štastné návraty svým potomkům i všem dobrým lidem.


Nepřihlášený uživatel

#580 Re: absolutní nenávist komunismu !!

2011-12-28 02:05

#15: komunismus je zvěrstvo !! - absolutní nenávist komunismu !!

Václav Havel by byl na Váš kulturní projev bezpochyby pyšný...

 

kiimi

#581 Lidské hodnoty

2011-12-28 02:10

Měli bychom si vážit lidí pro to a jací byli. Měli bychom jim to dávat najevo bez zbytečného odkládání. Měli bychom si vážit jejich hodnot a být díky nim lepší. A ne s křížkem po funuse (doslova). A rozhodně ne to všechno zamést pod stůl a vyřešit vše tak, že se přejmenuje letiště - a hotovo!

Nepřihlášený uživatel

#582

2011-12-28 02:37

NECHCI TU KRAVINU S PŘEJMENOVANYM LETIŠTĚM " VEDLE BARÁKU "!!!!!!
NORMALNI CLOVEK

#583 letel cert okolo sveta a mel sebou ruksak plny

2011-12-28 02:40

tschuraku...nahle se mu ten pytel rozsypal...cert kouknul dolu a rika...taaak a tady bude havlovo...DEKUJI ZA TO ZE SE NASEL NEKDO KDO STVORIL TUHLE PETICI-BUDU SIRIT KDE TO JDE

Nepřihlášený uživatel

#584

2011-12-28 02:41

Jsem proti názvu letiště na jméno HAVEL. Žádám další petici a vysvětlení, proč  ho rodiče ( Havla  ) nechali chovat na klíně od pohlavárů  II. Světové války. Jeden z mála příkladů proč jsme proti.


Nepřihlášený uživatel

#585 Re:

2011-12-28 03:05

#584: - Protoze to byli kolaboranti,tak proto.A z toho duvodu se jim nas pan president disident i omlouval.Nebo ze by to byla rodina?

 


Nepřihlášený uživatel

#586

2011-12-28 03:31

Přejmenovávací manýry mám spojené s minulým režimem.

Nepřihlášený uživatel

#587

2011-12-28 03:32

Tak lidi, mejte rozum, nehadejte se mezi sebou kvuli Havlovi. To je snad uplne hloupe, ne? Ruzyn at zustane Ruzyni a basta.

Josef Bek

#588 Pojmenování letiště po Havlovi je v národním zájmu ČR

2011-12-28 04:04

#1: -

Letiště je křižovatkou cest, prolínání a potkávání se národů, symbolem svobodného pohybu lidí i myšlenek. Pro Čechy bylo a je bránou ke svobodě, pro cizince prvním místem přes které se do naši země vstupují.

Dosud jeho název Ruzyně evokuje především známou pražskou věznici.

Jméno Václava Havla tak bude i deklaraci hodnot, ke kterým se hlásíme.

I v jiných zemí světa nesou letiště hlavních měst jména po lidech, kteří významně ovlivnili svoji vlast: Letiště J. F. Kennedyho v New Yorku nebo Letiště Charles de Gaulla v Paříži, atd.

Myslíme si, že Václav Havel by to také vnímal nejen jako přihlášení se k jeho odkazu, ale především jako důkaz, že ochranu vybojované svobody a demokracie chceme mít denně na očích.

 

virgo119
Nepřihlášený uživatel

#589

2011-12-28 04:04

Plně souhlasím s peticí a rozhodně nesouhlasím s přejmenováním letiště podle V.Havla.Nepovažuji V.Havla jako člověka ani politika hodna k přejmenování čehokoliv.

Josef Bek

#590 Re: Demokratické země také přejmenovávají letiště

2011-12-28 04:07

#586: -

ulice, náměstí atd.

 

Není to, ač Vás zklamu, exklusivně "manýr spojený s minulým režimem" (komunistické ČSR a ČSSR)

 

Takže musíte zlusit něco jiného, třeba "bude to stát miliardy" atd.

Josef Bek

#591 Re: Smetanova Vltava je OK v harmonii s Havel Airport

2011-12-28 04:13

#579: -

Ruzyně byla, pro demokratické Čechy, po dlouhá destiletí symbolem vězení a jen vyvolení měli Ruzyň spojenou s cestováním, zejména do lido.demo spřátelených Zlatých písků nebo do Soči či Moskvy.

 

Otevřením se světu, za což Havel oproti 99,99 procentům spoluobčanů více osobně a po desetiletí bojoval, svět má problém s výslovností Ruzyně, navíc Havel Airport, jako JFK Airport, Charles de Gaulle Airport or Reagan Airport, jde nejen snáze vyslovit ale hlavně evokuje to jméno významných prodemokratických politiků.

 

Takže je to celkem jasné.


Nepřihlášený uživatel

#592

2011-12-28 04:40

ono proc prejmenovavat letiste akorat to bude stat penize a kdyz zas nekdo umre tak se to bude prejmenovavat znova nebo co a kolik lidi jenom zemrelo a jeste zemre a nic se podle nich nejmenuje
T:G:M
Nepřihlášený uživatel

#593

2011-12-28 04:54

to vlezprdelkovství do řiti amíku je neuvěřitelné.... Fenič ve své petici napsal "vždyť i ve světě jsou letiště jako Kenedyovo nebo v Evropě de Golovo (Fr). Tak za prvé amíci maj co na jedno město to minimalně jedno letiště(mi máme ještě letiště v Brně a to moc mezinárodně nefunguje myslím)a Kenedy ten, který byl poslední slušný americký prezident zastřelený jen pro to, že chtěl zákonem zrušit FED(soukromá banka patřící iluminatním zmetkům typu Rokeferel), která tiskne americké dolary... to je uražka. Za druhé de Golovo no to je vtip (ten se musí otáčet v hrobě) člověk co dostal nácky z francie je přirovnávan k člověku jehož rodina napomáhala v československu nackům likvidovat židy(i když sami jsou židé)....lidi proberte se....(někdo by mohl argumentovat, že za to V.Havel nemůže že si nevybíráme kde se narodíme), ale Havel večný ožrala se sklony k homosexualitě slouha VB a USA (podpora války v Iráku, Afganistánu, Lybii!!!!)Havlův výrok o humanitarním bombardování Yugoslavie potažmo Kosova. Kontakty na oba Bushe, Rokeferela (stal se členem lože)atd. jeho pochybná restituce(ke které se nikdy pořádně nevyjadřil, asi ví proč!!) s tím souvisí prolomení Benešových dekretů (to je vlastizrada!!! pouze pro svuj osobní prospěch a poškození zajmů v té době ještě československé federativní republiky) člověk, který dal zavdavek k tomu, aby se ČSFR později ČSR rozpadla (1993). Jediné co je možné mu neupírat je jeho charisma a umění manipulavat z davy, žeee hmmm že hmmm. Bojovník za lásku a pravdu asi stějně pokřiveně zní tento výrok z jeho úst jako, kdyby vlk říkal, že je vegetarian. Bohužel nenacházím na Havlovy nic dobrého, jeho přínosem pro ČSFR,ČSR,ČR je pouze ten, že se stal figurkou, která ať už vědomě nebo nevědomě (podle mě vědomě) napomahala stavu dnešních věcí v Našem státě. Největším pošlapaním symbolu republiky považuji jeho státní pohřeb stejný jako měl T.G.MASARYK. Jinak samozřejmě jako člověka je mi líto, že zemřel, ale takhle můžu soucítit z každým bezdomovcem...který nenapachal tolik škody jako on svým pezpáteřním jednaním pod vlajkou pseudodemokracie a vazalství na již zmíněně lidi a státy.

T:G:M

#594 Re:

2011-12-28 04:57

#25: -

no podle toho jak to u nás posledních 22 let vypada tak skoro jo

T:G:M

#595 Re: Re: Smetanova Vltava je OK v harmonii s Havel Airport

2011-12-28 04:59

#591: Josef Bek - Re: Smetanova Vltava je OK v harmonii s Havel Airport

ty bejku a co jako?!? ať se naučí česky!!!!!!!! a píšeš spravně !symbolem!, který je teď zneužíván. myslýš si, že někdo třeba v Rusku, Číně, USA, FR, VB, Japonsku bude něco přejmenovávat pro lepší vyslovnost :-)))))) To jen čechačci si nechaj nabulíkovat zhovadilosti a vubec Havel Airport to zní jak uhelny (mostecký) doly !!! jediný kdo byl prodemokrat (opravdu byl Kennedy a de Gol)

T:G:M

#596 Re:

2011-12-28 05:10

#587: -

ano u nás na Ruzyni u věznice je hospoda Na Bastile.... Ruzyň bude ruzyně a basta  (i letiště)


Nepřihlášený uživatel

#597

2011-12-28 05:20

to je totální blbost
T:G:M

#598 Re: absolutní nenávist komunismu !!

2011-12-28 05:30

#15: komunismus je zvěrstvo !! - absolutní nenávist komunismu !!

ty idiote jel jsem teď  nedávno tramvají a velmi polohlasně jsem se z kamaradem bavil o havlovi byl jsem pouze faktický ne sprostý a najednou mi ze zadu přilítla facka a nějakej strejda tak 45 mi dal facku a začal mi nadavat do komoušu mě je 28 tak jsem vstal odvětil jsem pěsti mezi oči a vystoupil ( s toho plyne že ten člověk nebyl moc vychovaný asi jako ty, neboť mě učili rodiče doma, že cizí rozhovory se neposlouchají) si mu udělejte mausoelum vy kapitalisticka lůzo (když budu používat retoriku jako ty vole.... kolik ti je?!?)  Václav Havel když převzal moc ( a to jen to co mu povolili) 89 tak skladal přísahu na komunistickou ústavu, že potapěl a udaval své přatele nechával je trpět i když sám měl víc než dost(při praci jako disident podporovaný vladami ze západu škudlící si v šuplíčku valuty....zkus si něco přečíst a přemýšlej hlavou a ne prdelí kam ti asi ten mozek vlezl s toho jak sereš na svoji historie, nebo se osdstěhuj do ameriky tam na tebe čekaj

je mi z vás zle Václav Havel byl někdo a takový zvířata jako ste vy nemají právo se k němu po jeho smrdi vyjadřovat
(no smrdí už prdí do kytek)

čti si co píšeš, pak třeba budeš myslet bez emocí....   

tento tvůj výrok ale z demokracíi a svobodou slova, kterou (asi podle tebe) zastaval Havel moc nesouvisí co ty nenavidím komunismus!!!!!

T:G:M

#599 Re:

2011-12-28 05:37

#8: -

yes the bills , but it is a commonplace ! respect for each person ! ! but these are the accolades and you havel i think deserve and that he would be against the cult of personality formation

T:G:M

#600 Re: Havel!!

2011-12-28 05:50

#26: Petr - Havel!!

Ano paní Olga na jako Veškrnka, která tedˇ ma prachy děvka :-)))