Petice proti přejmenování letiště Ruzyně na letiště V. Havla.

Jirka

#3526 Michal Malý

2012-01-13 01:37

Má pravdu o Havlovi

Blbnou všichni, včera v 18,00 zhasl Kaufland světla avyhlásil pro lidi apokladny minutu ticha, která ale trvala 3 minuty .
A zase nám media vymývají mozky a nedá mi, abych se neozval! zdroj www.idnes.cz

Media jsou plna úmrtí Václava Havla, označují jej za největšího Čecha 20 století.
Zdůrazňují zásluhy Václava Havla, ale nějak je opomenula konkretně specifikovat.
Každá smrt je neodvratná a je zármutkem pro blízké.
Zcela upřímně, je mi líto smrti Václava Havla stejně upřímně, jako když hlasatelka místního rozhlasu v naší obci rozezní přes ampliony umíráček a oznámí smrt souseda.
Nechtěl jsem se k tomuto citlivému tematu vyjadřovat, ale poslední článek na idnes.cz mne doslova nakopl, že jsem své rozhodnutí změnil.

Chce mi snad někdo namluvit, že je to dílko komunistické mládeže? Proč media překrucují fakta o oblibě V. Havla v naší společnosti a tvrdí, že 90 % tohoto národa truchlí, když je to 90 % národa jedno?
Proč media vytahují z klobouku nesmyslné prezidentské kandidátytypu paná Švejnara neboOkamury?
Byl jsem voličem Václava Havla a měl jsem k jeho práci blíže než veřejnost.
Ctím přísloví, že o zemřelých jen dobré, ale stávající mediální hysterie, která dělá z V. Havla modlu a otce"sametové revboluce" je doslova nechutná.

Studenti a demonstranti z Národní mají zásluhu a nikoli V. Havel, kterého neexistující"revoluce"za cenu ekonomických dohod vynesla na politický vrchol.Václav Havel nebyl otcem sametové revoluce, protože sametová revoluce nikdy neexistovala.
Šlo pouze o poklidné předání politické moci komunistů za dohodu, že jim zůstane moc ekonomická.
O tomto faktu svědčí i to, komu nakonec připadly klíčové firmy, komu banky, kdo co vytuneloval, kdo získal klíčové státní i nestání zakázky, kdo byl omilostněn, proti komu se nenašly důkazy.

Zapoměli jsem snad na první volbu V. Havla prezidentem a klamací, zorganizovanouJUDr. Čalfou, který se stal od té doby prakticky rodinným přítelem V.Havla?
Zapoměli jsme na odpor V. Havla vůči zákonu o StB, o zrušení KSČ a zmrazení jejího majetku? Zapoměli jsem na plošné amnestie V. Havla a to i "kamarádkám", které podle pravomocného rozhodnutí soudu páchaly restituční podvody?
Není snad pravdou, že V. Havel prohlásil že nic restituovat nechce a nakonec restituoval co se dalo a
pak prodal Lucernu tomu, komu ji prodal?
Není pravdou, že prohlásil, že bude prezidentem pouze do prvních svobodných voleb a pak jím byl 4 x a to i za cenu zadržení pana Sládka?
Není snad pravdou, že k V.Havlovi měla velmi blízko ODA, odpovědná za Fond národního majetku a lze snad ignorovat fakta, jak tento fond včetně zmizení stovek miliard dopadl?

K tomu zda a jak se stýkal s D. Veškrnovou v době, kdy paní Olga umírala se nebudu vyjadřovat, rovněž tak ke knize on jejich manželství či alkoholických úletech.
Jen je mi divné, že tato tvrzení rodina V Havla nikdy úspěšně nezažalovala.

Není snad pravdou, že V. Havel byl proti zákonu o StB proti zrušení KSČ a zmrazení jejího majetku (proč asi?), že dával milosti pracomocně odsouzeným kamarádkám za restituční podvody, že podporoval humanitární bombardování bývalé Jugoslávie, podporoval války v Iráku a Afghánistánu .
Není snad pravdou, že vyhlásil hromadnou amnestii v roce 1991,kdy z 31.000 osob ve výkonu trestu byly propuštěny dvě třetiny odsouzených kteří se defakto obratem začali dopouštět další trestné činnosti?
Václava Havla vynesly na vrchol události, které jsou mylně považovány za revoluci a stejně tak je V. Havel mylně považován za člověka, který má na těchto událostech (vyjma dohod o ředání moci) zásluhy.
Když jsem na tato fakta ve svém vystoupení z bakonu Melantichu v létě 1992 upozorňoval, rval mne s alkoholovým odérem pan Landovský od mikrofunů a paní Moučková za mými zády křičela, ať je vypnou.
Paní Kubišová se zase ptala M. Kocába, co to mezi ně přivedl za hyenu.

Ale tohle se přece dělalo do listopadu 1989, jen si aktéři zřejmě nezvykli na novou dobu.

Ostatně, jak je možné že mi tehdy "Václavák" pod Melantrichem za tu kritiku V Havla tleskal a nevypískal mne, pokud bych neměl pravdu?

Je mi líto že Václav Havel zemřel.
Jen se musím ozvat proti tomu, jak jsou překrucována fakta a to včetně transparentního veřejného mínění nejen ventilovaného blogy. Rodině V. Havla vyjadřuji upřímnou soustrast.

Zároveň ale musím konstatovat, že nejsem člověk, kterému by media pod heslem "mámo říkali to v televizi, tak je to pravda!" vymyla mozek a myslím že nejsem sám.

To, jakým byl Václav Havel člověkem a prezidentem, to, do jaké míry se držel svého hesla o pravdě a lásce nám ukáže po letech až budoucnost a historici, ne dnešní mediální hysterie.

P.S.: prosím ty, kdo mají stejný názor, aby odkaz na tento článek předali svým přátelům, neb žiji stále ve vizi, že ne pravda a láska vítězí, ale že máme právo na svobodu projevu.

Michal Malý

Nepřihlášený uživatel

#3527

2012-01-13 01:41

Nechť zdravý rozum zvítězí nad zaslepeností!

Nepřihlášený uživatel

#3528

2012-01-13 02:21

Ruzyně je Ruzyně a největší čeští politici byli Karel IV a Jiří z Poděbrad. Největší vojevůdce Jan Žižka. Tak co vlastně chtějí leštikliky řešit. Přeji všem v tomto roce hlavně zdraví.
JardaP

#3529

2012-01-13 02:59

Lidi, budte radi, ze po nem nechteji prejmenovat mesto, nejlepe Prahu, jako to delali v Sojuzu.
jv

#3530 Hloupí lidé

2012-01-13 03:05

Je mně smutno, když vidím, že vás docela dost. Za našimi hranicemu dokážou osobnos a odkaz Václava Havla ocenit víc než český maloměšťák nšťastně profilující svoje nezvládnuté ego.
Kloss

#3531 Re: Hloupí lidé

2012-01-13 03:27

#3530: jv - Hloupí lidé

Za hranicemi neznají fakta.Nějaká CNN ani neví, kde ČR leží a ještě k tomu si vytváří fiktivní osobnosti..Není to zase tak dávno, kdy vlastně ze dvou politiků udělali jednoho - Klaus Topolánek. :) Řešit nějaké zahraničí vůbec nemá smysl, tam si plácají, co se jim hodí a nebo jen kopíruji řeči našich úžasných předních médií typu Blesk nebo TV Nova...Většina lidí tam Havla vůbec nezná a ani neodáží jeho jméno vyslovit..

A co se týče odkazu, tak myslíte jaký?Opilectví?Vraždění nevinných?Rozkrádání?Vlastizrada?By mne opravdu zajímalo..

A jestli mé tvrzení je jen ubohé kecání českého maloměšťáka ( mimochodem jste úplný Havel, ten taky nesnášel české občany a vše české ), tak Vám řeknu jedno..běžte ven a rozhlédněte se kolem sebe.Možná budete nemile překvapen, co Vám ten Havel tady zanechal..pokud jste Vašek Klausů, vysoce postavený politik či mafián, tak to neplatí  :)

Zaprodanec a zradce

#3532 Knihovna ponese jméno Václava Havla (v Parizi)

2012-01-13 04:16

jh

#3533 Nenavist a zloba

2012-01-13 04:19

Nechapal jsem kde se naslo tolik nenavisti a zloby proti Karlu Capkovi na konci jeho zivota.

Kdyz ctu reakce na tomto foru zacinam chapat...

Nepřihlášený uživatel

#3534

2012-01-13 05:02

Uz tech vladnich komedii bylo dost. Neni nutno neustale neco prejmenovavat a konkretne po Vaclavu Havlovi??? At Ruzyne zustane Ruzyni. Dekuji.

Nepřihlášený uživatel

#3535 Re: Michal Malý

2012-01-13 05:12

#3526: Jirka - Michal Malý

A Havlovy vztahy s Mr. Rockefellerem  to je totalni a neomluvitelna vlastizrada.       Jaroslav Kokstain Montreal Kanada

jarda

#3536 Rozhodně jsem proti....

2012-01-13 05:44

K ilustraci osobnosti Václava Havla vřele doporučuji prostudovat toto:
http://www.blisty.cz/art/61808.html
Jo, i to byl Václav Havel... A po takovém řiťolezci by mělo být pojmenováno letiště?

Nepřihlášený uživatel

#3537

2012-01-13 06:31

Pro mě zůstane letiště navždy Ruzyně a ten kdo vymyslel takovou pitomost má dle mého názoru nízké IQ anebo vymytý mozek.Totˇmůj názor.Slávek M.

Nepřihlášený uživatel

#3538

2012-01-13 07:06

Tato petice je vyborny napad,vlastenecky smyslejicich Cechu.
Myslim,ze V.H.,nic prospesneho pro narod neudelal.Sledoval jen sebe a ukajel sve velikasske Ja.

Nepřihlášený uživatel

#3539

2012-01-13 07:35

komentar uz byl napsan. Havlo-letiste by byla dalsi saskarna.

Nepřihlášený uživatel

#3540

2012-01-13 07:56

Přijde mi to opravdu dost nevkusné a nechutné, to vynášení Havla do nebes, vzpomínám si, když jsem byl malý kluk, jak jsme povině oplakávali s.Stalina a Gottwalda, ale každý na to může mít svůj názor. Zdeněk


Nepřihlášený uživatel

#3541 Když chceš někam psát, tak se nauč pořádně česky.

2012-01-13 07:57


Nepřihlášený uživatel

#3542

2012-01-13 08:03

Zvyk,že vládnoucí garnitury mají potřebu budovat pmníky,které další generace opět zbourají v duchu písně V+W+J - Konšelská.Začal to Franta Sauer - Mariánský sloup a získalo u nás širokou tardici.Proto skocovat s pochybnou slávou i obrazoborectvím.Potřeba vládnoucí garnitury slavit je nepřímo úměrná výsledkům vládnutí.

Nepřihlášený uživatel

#3543

2012-01-13 08:23

myslím, že se skutečně těžko najde kladný rys této "osobnosti".

Nepřihlášený uživatel

#3544

2012-01-13 08:47

Konečně se toho někdo ujal,ale obávám se,že řiťolezectví je v našem národě natolik zakořeněno,že lidé nedají najevo svůj skutečný názor

Nepřihlášený uživatel

#3545

2012-01-13 08:51

Myslím, že je naprosto nesmyslné, aby už vžitý název letiště byl změněn. Ano, pan Havel byl významný muž v dějinách republiky, ale zanechal po sobě sám dost patrnou stopu v paměti lidí (jak u nás tak i ve světě). Nevím, jestli to má být vyjádření úcty, ale tento pokus se mi zdá velice nezdařený. Nehledě na finanční náročnost už v tak zadluženém státě.

Nepřihlášený uživatel

#3546

2012-01-13 08:51

Je spousta věcí, pro které bych si ho mohl vážit. V mnoha případech s ním nesouhlasím. Jedno mu však nikdy neodpustím a to, že rozdělil Čekoslovensko, republiku T. G. Masaryka.
Miloš H.

#3547 Postačí podpořit P. Čtvrtníčka

2012-01-13 08:56

Myslím, že přejmenovat letiště po člověku, který až tak moc rád nelétal, není to pravé ořechové. Nehledě na ne zcela jednoznačné páně Havlovy zásluhy o tuto zemi po roce 1989 (za činnost před rokem 1989 všechna mu čest, to ať si "soudruzi" za Svazu mladých komunistů Československa ráčí za ouška zapsati). Úplně postačí, pokud podpoříme pana Čtvrtníčka v pojmenování jeho syna http://www.havelctvrtnicek.cz/
občan

#3548 Text petice

2012-01-13 08:56

Tahle petice mi přijde hodně "protihavlovská". Jinak jsem také proti přejmenování letiště.

Nepřihlášený uživatel

#3549

2012-01-13 08:57

Niloliv zrušit přejmenování(to je už nemožné),ale nepřejmenovat!

Nepřihlášený uživatel

#3550

2012-01-13 08:58

Plně souhlasím s článkem,ale musím konstatovat,že lidi ve své podstatě,zničí vše.Cesta pravdy a lásky nevede přes peníze a moc,ale říkejte to lidem.Pan Havel je školní případ.