Petice za záchranu porodnic v ČR

Kontaktujte autora petice

Téma diskuze bylo automaticky vytvořeno Petice za záchranu porodnic v ČR


Nepřihlášený uživatel

#176

2011-12-17 01:06

Nerušte je!!!!!

Nepřihlášený uživatel

#177

2011-12-17 01:37

takže se nakonec bude rodit doma??? nevíte, co chcete

Babyweb.cz

#178

2011-12-17 02:33

Děkujeme všem, kteří podepsali petici a není jim lhostejný osud nastávajících maminek a jejich miminek. Šiřte prosím tuto informaci dál, jakmile bude dosažena hranice 3000 podpisů, můžeme petici oficiálně předat na příslušná místa a politici se jí budou muset zabývat. Doporučujte a sdílejte též náš profil Zachraňme porodnice na facebooku, kde je již více než 800 fanoušků.

Nepřihlášený uživatel

#179

2011-12-17 02:59

byl jsem u porodu svych děti ve meske porodnici a vydel jsem jak nestihaji ja jsem se staral o svou ženu a sestry dosli zbydou 3krat za celej den a dokonce jsem je volal ja že manželka asi začina rodit tak nevym proč chcou rusit male porodice když ve velkych nestihaji a neni tam peče jaka by mela byt

Nepřihlášený uživatel

#180

2011-12-17 06:56

zachovat porodnice

Nepřihlášený uživatel

#181

2011-12-17 09:57

pro zrušení mohou hlasovat jen blbci kteří nikdy nerodili a rodit nebudou,protože nevědí jak jsou porodnice důležité

Nepřihlášený uživatel

#182

2011-12-17 10:11

Já jsem ješetě rodila v Turnově, tam je porodnice už taky zrušená.. a že byla vyhlášená..to samé Frýdlant..v Liberci nemají sestry čas se věnovat maminkám jak by bylo třeba..a bude hůř..a přitom vím sama, jak je to důležité, seznámit se se vším co se mrňouska týká,když je vaše první...

Nepřihlášený uživatel

#183

2011-12-17 10:39

Přála bych našim panům ministrům aby si oni 9 měsíců odnosili a pak porodili děťátko a aby si oni vyzkoušeli jaký je to stres jet i několik desítek kilometrů a mít strach, zda dojedu včas, jen kvůli tomu, že někdo si myslí, že na tom ušetří.

Nepřihlášený uživatel

#184

2011-12-17 10:50

Myslím si,že zrušením menších porodnic se vrátíme k dobám,kdy naše maminky ležely na pokoji po deseti,neměl se jim kdo pořádně věnovat a dodnes to berou jako hororový zážitek.
Navíc maminky z hůř dostupných míst budou dopředu stresovány,jak se dostanou včas do porodnice,mnohdy kilometry vzdálené.
Lucie

#185 Re:

2011-12-17 10:58

#121: -

Dobrý den,

já si nemohla vynachválit porod v malé porodnici, díky tomu jsem se necítila jako kráva na porážce:)

Starali se o mě od začátku až do konce porodu, sestry byly úžasný. Pokud budu rodit podruhé, chtěla bych jít znovu do Neratovic:)


Nepřihlášený uživatel

#186

2011-12-17 11:28

Je to největší blbost co můžou udělet.Ja osobně jsem rodila v Opavské porodnici malý se narodil předčasně a byl přidušený museli ho na sále oživovat ja jsem silně krvácela a šili mě přesně 2hodiny a dostala jsem 3kapaky.Tak si to nedovedu představit jak by to dopadlo kdybych to do porodnice nestihla jak to tetka maminky nebudou do některých hodně vzdálených míst stíhat.Tak se vratíme do dob minulých kdy umíraly rodičky a děti.Nebo chce stát aby jsme nerodili děti?

Nepřihlášený uživatel

#187 Re:

2011-12-17 12:41


Nepřihlášený uživatel

#188

2011-12-17 12:43

To už mame jako rodit kde?Na ulici?Nebo kde?I ja jsem prvorodicka a mame ted s malou komplikace a jsem rada,ze nas maji doktori pod kontrolou a mame si kde lehnout at nas muzou hlidat odbornici.Neberte nam proobha vse.!!!!!!!!!
Mirka

#189 Re: Perte do mě ať je po mě :D

2011-12-17 13:02

#22: Beast - Perte do mě ať je po mě :D

Váš názor mě nerozezluje, protože jste muž, a to muž, který zřejmě ještě nemá děti. Prolustrovat by se měly především veřejné zakázky a nikoli porodnice. Pokud "Rodina základ státu" tak porodnice by měly přijít na řadu až poslední. Hezký den.


Nepřihlášený uživatel

#190

2011-12-17 13:18

Každý má právo volby. Nechceme rodit ve velkých porodnicích na běžících pásech.

Jsme lidské bytosti, které
můžou mít strach

a potřebují cítit oporu i ze strany personálu a ne že jste pro ně vzduch,

jak tomu mnohdy bývá ve velkých porodnicích.

A když už se vám někdo věnuje, tak nemá dostatek času... je tam totiž ještě asi 50 jiných maminek...

Jednoznačně malé porodnice nerušte!


Nepřihlášený uživatel

#191

2011-12-17 14:18

Nevím jak maminka, které v okolí zruší porodnici a začíná rodit se má včas dostat k lékařské péči. Pojede autem třeba 30km a děti se budou rodit po cestě, což ohrožuje jejich život i život a zdraví jejich matky....

Nepřihlášený uživatel

#192

2011-12-17 14:25

Nesouhlasím s rušením menších porodnic.Je to absolutní hloupost.Už vidím,jak některá rodící žena objíždí zbylé porodnice a bude se modlit,aby neměli plnou kapacitu,aby nemusela zase o další kus dál...

Nepřihlášený uživatel

#193

2011-12-17 14:40

V této zemi,už je všechno špatně....nejen,že budeme umírat ,protože budeme nevylečitelně nemocní...nikdo,nás,nebude léčit,ale ,ještě maminy,budou rodit doma a to není zrovna malé riziko...lidi,proboha,už je na čase vzít do ruky hole...!!!

 


Nepřihlášený uživatel

#194 Nesouhlasím s rušením!

2011-12-17 15:58

Rozhodně nesouhlasím s rušením menších porodnic a to z několika důvodů......všechny porody se stáhnou do velkých nemocnic,tam se potom i může stát,že rodička bude odmítnuta,protože budou mít plno a bude nucena jet x dalších km do jiné větší nemocnice a porod potom může proběhnout v autě:-(.....a pokuď přijatá v té porodnici bude,tak tam moc na jednotlivé rodičky porodní asistentky čas mít nebudou,všechno bude jak na běžícím páse a tudíž se může i stát,že přibude mnohem více kopanců a nešťastných událostí:-(

Nepřihlášený uživatel

#195

2011-12-17 16:54

rodila jsem dcerku v rokycanech, vse tam bylo na jednicku, tak nechci aby tutu skvelou porodnici zavreli.

Nepřihlášený uživatel

#196

2011-12-17 16:56

Dobrý den,
8.10.2011 jsem rodila v porodnici v Chrudimi, jelikož tou dobou byla z důvodu malování zavřena porodnice Pardubice, byla kapacita Chrudimi přeplněná. Nebylo místo na oddělení matek po porodu - musely jsme s dalšíma maminkama zůstat na předporodních pokojích, které naprosto nevyhovovaly péči o miminka (nebyly postýlky, přebalovací pult, umyvadlo na koupání,..., na pokoji zima). Poslouchat celý pobyt další rodící maminky taky nebylo příjemné. Největším problémem ale byla naprostá vytíženost a vyčerpanost sestřiček, které nevěděly, co dřív (některé byly tak nepříjemné a protivné, že by je člověk nejradši poslal domů). Proto zastávám názor, že porodnice s menšími počty porodů dají maminkám i jejich miminkům kvalitnější péči, jelikož sestřičky mají větší čas se jim věnovat. Nechci, aby se z porodnic staly továrny na děti.

Nepřihlášený uživatel

#197

2011-12-17 17:03

Rušení porodnic jenom na základě počtu porodů při nastavení limitu, který je likvidační pro většinu nemocni mimo velká města je absolutně krátkozraké a nekoncepční.
Pokud jde o ušetření financí je podstatně přínosnější "zplnomocnit" porodní asistentky k vedení porodu tak aby lékař byl volán jen v případě rizikového porodu, či komplikací. Tak to funguje ve všech vyspělých zemí, včetně Německa, Anglie atd. Prudce se tím snížily finanční náklady na vedení porodnic.
V současnosti musí nemocnice "prezentovat" i takové úkony jako je měření tlaku jako úkony provedené lékařem (ačkoliv to zcela fundovaně provede sestřička-porodní asistentka ještě něž se k lékaři vůbec dostanete). Pokud by tento a spousta jiných úkonů byly oficiálně nahlášeny jako provedené sestrou-porodní asistentkou tak nebudou proplaceny pojišťovnami.
Další důvod proč nesouhlasím se zrušením malých porodnic je ten že si nedovedu představit jak s rozjetým porodem jedu někam hodinu nebo i déle. V horší variantě ještě k tomu v zimě, v noci a za hnusného počasí.
Ministerstvo zdravotnictví de facto zlikvidovalo samostatné porodní asistentky a teď bere ženám další možnosti jak v pohodě a klidu porodit.
Technokratům zřejmě vyhovuje jenom tabulka s velkými čísly a vůbec je nezajímají lidé za těmito čísly.

Nepřihlášený uživatel

#198

2011-12-17 17:45

Obě moje děti se narodily "akutním císařem". Bydlet třeba v Rokycanech, kde chtějí výbornou porodnici také zrušit, druhé dítě mohlo zemřít. O mě nemluvě.

Nepřihlášený uživatel

#199 Re:

2011-12-17 19:05

#121: -

1-2 porody denně=nezkušení lékaři? V malých porodnicích, kde jsou 1-2 porody denně jsou 4 lékaři. Tam, kde je 10 porodů denně, je 20 lékařů. Takže? Počítat asi umíte.
Prošla jsem si jak malýma, tak velkýma "porodnicema" a jediné, co k tomu mohu dodat je, že úroveň a kvalita lékařů a PA nezávisí na počtech porodů.
Sama mohu uvést, kde v jedné velké je přístup takový, že vás domů klidně pošlou, když jste v 8. týdnu těhotenství a krvácíte. A víte proč? Protože je rušíte ve 2 ráno. A že potratíte? No co, bude další. Nebo jste v 8 t.t. a máte bolesti břicha, pošlou vás v 5 ráno také domů, bez vyšetření, ať si ráno dojtete ke svému gynekologovi. A ono se z toho vyklubalo mimoděložní těhotenství. Následky, kdyby praskl vejcocod ani nechci domýšlet. A do třetice: v 1  ráno mi na porodním sále jedné malé prorodnice zvoní paní s pláčem, . Ve velké porodnici jí poslali domů, že nerodí, ale že má poslíčky. No a milé poslíčky mi na malé porodnici porodily za půl hodiny. Udivuje mě, že Ti zkušení lékaři, co měli v té velké porodnici 20 porodů denně nepoznali probíhající porod a já z té malé to poznala? Nechápu, kde jsem mohla ke svým znalostem dojít....
Takže milá zlatá, vůbec nezáleží na počtech porodů, ale na tom, co máte v hlavě a jaký postoj zaujímáte k člověku jako takovému. Statistiky mluví za vše. copak mají malé porodnice větší % komplikací, úmrtí novorozenců, nebo matek? Naopak, větší porodnice mají statistiky mnohem horší. Ale jelikož jsem férová, tak Vám také sdělím proč. Protože mají vyšší procento komplikovaných porodů, předčasných porodů, než ty malé.

Je jednoduché kritizovat..... Jak říkám, je to o tom, co máte v hlavě....


Nepřihlášený uživatel

#200

2011-12-17 19:43

Domnívám se, že pro nastávajcí maminky je daleko větší riziko jet mnoho kilometrů do porodnice a případně rodit někde cestou v autě než dojet včas do blízké byť menší porodnice.