Petice proti pausalizaci romskeho problemu


Nepřihlášený uživatel

#51

2011-11-23 14:32

Připojuji se ke všem těm, kteří odmítají předsudky, paušalizaci Romů, nepřátelské chování k menšinovým skupinám obyvatelstva a diskriminaci v oblasti bydlení, vzdělání a zaměstnanosti. Připojuji se k těm, kteří namísto toho touží po respektu a rovnocennosti.

Nepřihlášený uživatel

#52

2011-11-23 21:43

Nejsem Romka, ale naprosto s vaší peticí souhlasím. Doufám, že jednou naše společnost nebude rasistická a všem se nám bude dobře žít ve vzájemné úctě. Přeji hodně sil pro nesnadný život v naší xenofobní společnosti.

Tento příspěvek byl odstraněn jeho autorem (Zobrazit podrobnosti)

2011-11-23 22:15Nepřihlášený uživatel

#54

2011-11-23 22:16

Udělejte už konečně s těma cikánama pořádek!

Nepřihlášený uživatel

#55

2011-11-24 20:42

souhlasim s podpisama podepisujte se vsechny romove at je nas hodne

Nepřihlášený uživatel

#56 Re: NESKUTEČNÉ

2011-11-26 05:53


Nepřihlášený uživatel

#57 Re:

2011-11-26 19:08

#51: -  

 moc pekne napsane, dekujeme


Nepřihlášený uživatel

#58 Re: NESKUTEČNÉ

2011-11-26 19:12

#45: Chce se mi blít Velebnosti - NESKUTEČNÉ 

 ja mam prosim vzteklinu a pokousu kazdeho, kdo mi neda praci, protoze jsem Romka, kdo me deti bude chtit strcit do specialni skoly, protoze jsou romske, kdo mi nebude chtit pronajmout byt, protoze jsem Romka atd...


Nepřihlášený uživatel

#59

2011-11-27 13:18

-pozn-slušný anesluený v tomto případě neni na místě-když většinová společnost-má pouze jedno označení.Odcházet nemíním nikam-hodlám pokud mě sily budou stačit-bojovat proti nesmyslnostem.

Nepřihlášený uživatel

#60

2011-11-27 14:03

podepisuji se

Nepřihlášený uživatel

#61

2011-11-27 16:23

Paušalizace rómského problému je jeden velký nesmysl chorých mozků gadžovských politiků. Mnozí si akorát tím mastí kapsu a preference do příštích voleb, kterou jsou stejně cinknuté, jako karty v pekelným mariáši. Starejte se, aby lidi jako všichni v Česku nejedli kořínky místo chutného jídla.

Nepřihlášený uživatel

#62

2011-11-27 21:29

drzim palce.............vsem slusnym romum.....za lepsi budoucnost jejich deti...........

Nepřihlášený uživatel

#63 Re: DRAHOMIR

2011-11-27 22:29

#54: -

NEBOJ UDELAME STEBOU PORADEK JEN VYDRZ RASISTO VYDRZ!!!!!!!!

 


Nepřihlášený uživatel

#64

2011-11-28 12:05

Je nutné už s tím něco dělat, nečekat!. My Romové jsme čekali velice dlouho, a nikdo to nebral vážně!. Proto, se této Petici přidávám!. Je nutné, abychom si jeden druhého vážili, což se u nás neděje! Nač máme slavnou Agenturu? Co členové Rady pro záležitosti romské záležitosti? Hlavně, že nám sedí na krají, kde mají teploučko!. Je opravdu nutné, už s tím něco dělat, nečekat!. Jan Rác,badatel romské kultury

Nepřihlášený uživatel

#65

2011-11-28 23:15

To si snad děláte z čechů, kteří celý ten neudržitelný stav, svou prací živí, s touhle peticí legraci?
Víte kolik je v ČR menšin ? němci, poláci, slováci, maďaři, řekové, cikáni...
Víte která menšina má drtivý podíl na kriminalitě, zneužívání dávek, distribuci drog?
Víte která snad jediná menšina je z 95% doma na dávkách?
Víte která menšina je silně neoblíbená drtivou většinou obyvatelstva ČR?
Víte z jakých peněz vám stát vydává dávky?
Víte že na ně češi musejí denně vydělávat?
Víte jak moc to všechny pracující slušné lidi v ČR štve?
Víte že vaše přínosy jsou čechům a nejen těm známé už minimálně 400 let?
Víte že za první republiky, za Masaryka, existoval zákon o cikánském zlořádu?
Víte že je v Indii, vaší domovině, teplo, aniž by se muselo platit, a domy lze postavit z kusu plechu kdekoli?
Víte jak velké množství ćechů, ale i angličanů a kanaďanů by vám zamávalo kdyby jste vrátili do země původu a oblažovali jste tam svými dovednostmi tamní obyvatelstvo?
Víte kolik je mezi vámi skutečně vzdělaných a slušných lidí?
Víte že český stát nemá na platy policistů, učitelů, úředníků, lékařů, kteří této zemi skutečně něco přinášejí?
Víte kolik miliard ročně spolyká z peněz čechů vaše menšina, zatímco u ostatních menšin jsou to jen miliony?
Víte kolik jednotlivé menšiny českému státu naopak přinesou? nemyslím kriminality a nákladů, myslím peněz zpátky do systému..

Češi to vesměs dobře ví, pokud to vy nevíte, doporučuji dostudovat... jde to rychle když se chce, nejdřív se naučit písmenka a pak .. jako ty paní, co údajně vytvořily tuhle petici.


Nepřihlášený uživatel

#66 Re: DRAHOMIR

2011-11-29 14:01

#65: -

vis kolik je tady rasistu a buzerantu

vis jake utrpeni musela prozit mala Natalka kvuly Tvim predsudkum??????a tobe podobnym

vis kolika zverstva jses dopustil ty a tobe podobnym???

vis kolik cikanu dostalo od takovych jako jsi ty negativni odpoved ohledne zamestnani jen proto ze je cikan

vis kolik je mezi nama studovanych lidi????nevis hlupaku

vis kde mame domov my ty hlupaku???nevis,? v Ceske republice

vis kolik je tu pedofilu a vrahu  ???nevis

Jestly vime kolik miliard rocne spolykaji takovy podvodnici jako jsi ty a z vlady ??? ANO VIME!!!!!!!!!! cela zkurvena vlada a polovina teto zeme ale porad jsme tu  doma a lide s predsudkami axenofobii a rasizmem by tu davno nemely existovat parchante!!!!!!

Ps:Nemusel jsem se ani ucit pismenka ty troubo abych dokazal zvladnout napsat ti tenhle komentar na tvoji stupidni otazku

JINAK ROMOVE TO VESMES VSICHNI VEDI POKUD NEZNAS STATISTIKY DOPORUCUJI SE DIVAT NA VECI KOLEM SEBE OBJEKTIVNE A NEE SUBJEKTIVNE TY TRUBKO JEDNA RASISTICKA

lojza

#67 Re: Re: DRAHOMIR

2011-11-29 18:51

#66: - Re: DRAHOMIR

Ano Drahomíre, tleskám, písmenka už skutečně umíš, ale takový pravopis, tvrdý y a měkký i, nebo skloňování, to ti už moc nejde, co? Kolik máš tříd základky? Patříš už mezi ty vzdělané nebo ještě ne? aby bylo jasné jak to vlastně počítáte.

A jakou si myslíš že seženeš práci, když neumíš ani psát? práci  učitele, soudce, právníka? k tomu jsou zapotřebí jiné školy než 2 třídy na základce, víš? a kopání příkopů už dneska v ČR dělají bagry, víš? Takže když ses nenaučil ani psát, co od tebe může zaměstanavatel očekávat? proč by tě měl zaměstnávat? každej si může zaměstat koho chce , podle toho jakou práci ten člověk odvede, víš, Drahomíre? Práce nepadá z nebe, peníze taky ne, sociální dávky tuplem ne, už ti o tom někdo vyprávěl, Drahomíre, že tyhle věci na stromech nerostou?

Kolik je rasistů ( tedy v překladu do češtiny  těch kteří už nehodlají podporovat parazitický a ktiminální způsob života kohokoli bez ohledu na jeho barvu pleti)? to určitě víš sám.

Kolik je buzerantů? optej se kolem sebe, vyndej obě ruce z kapes a spočítej si je když tě to tak zajímá.

Kolik je vzdělaných cikánů? Já jsem kupodivu v životě naživo  nepotkal ani jediného cikána inženýra ani doktora, přesto tvrdíte že jich máte spoustu? kde jsou?

Sprostota, agresivita, napadání, útočnost  se kterými jsi mě oslovil, ačkoli mě neznáš, to je další seznam vlastností, kterými nás tady "obohacujete" - díky nechte si je, o takovéhle multikulti nikdo z čechů nestojí, tím si buďte jisti.

Přístup ke vzdělání i ke všemu ostatnímu máte naprosto stejný jako všichni jiní, naopak dostáváte stipendia na která nemá čech nárok. Existuje samozřejmě i pár slušných cikánů , kteří se ovšem od své komunity striktně distancují, a ona se kupodivu distancuje od nich . Tito nikomu nevadí, tak jako nikomu nevadí japonci, maďaři ani eskymáci, čili není to o žádné barvě pleti, ale o chování , slušnosti, zodpovědnosti a pracovitosti. Ani mě nevadí nikdo kdo se chová slušně, pracuje, žije za své a neohrožuje okolí, bez ohledu na bravu pleti. Aź tě párkrát pokouše cizí modrej pes, kterej ti k tomu bude doma, zatímco ty budeš jako učitel pravopisu v práci, denně vyžírat ledničku, budeš si na modrý psy dávat velkej pozor, co ,Drahomíre? A co myslíš, budeš rasista Drahomíre?

Věřím že už to nebude dlouho trvat a veškeré nesmyslné obrovské dávky, kterými vás nebohý český národ živí, a které oplácíte bohužel zejména kriminalitou a zneužíváním dávek, brzy skončí. A budete se muset živit tak jako ostatní, prací, nebo zase kočovat do dalších zemí, kde vám budou lítat pečený holuby do huby tak jako je to dneska v ČR.. anebo se vrátit do země svých předků, do vaší pravlasti, tzn. do Indie. Tam budete moct ukázat svou pracovitostí a vzdělaností jak jste tady byli diskriminovaní, a jistě svou pílí a prací uděláte z Indie druhé Švýcarsko. Všichni se na to těšíme. Ostatně nikdo vás tady nedrží, i když jste tak skvělí jak říkáte, a nikdo vám nebrání jít jinam, naopak, většina lidí i rozpočet státu by si hodně odlehčili.

A na závěr, kolik myslíš že je v Indii čechů, kteří jsou tam živeni indickým státem tak že mají víc peněz než Indové kteří pracují, a oplácejí pohostinnost kriminalitou a zneužíváním dávek, a řvou že indové jsou rasisti když jim nedají víc peněz a chtějí po nich aby pracovali a chovali se slušně? Troufnu si to odhadnout, ani 1. Takže není ani žádný diplomatický důvod k tomu aby setrval dnešní neuvěřitelný stav který v ČR panuje.

Vidíš, Drahomíre, že je možné být slušný, nenapadat, nenadávat, neútočit, a přesto říci to co už totálně s..e drtivou většinu slušného a pracovitého obyvatelstva ( včetně těch několika málo slušných a pracovitých cikánů) v ČR ?

Sbohem, Lojza

 

 

 

 


Nepřihlášený uživatel

#68

2011-11-29 18:53

Plně souhlasím ...

Nepřihlášený uživatel

#69 Re: Badatel romské kultůry

2011-11-29 19:02

#64: -

Ano, vážený badateli romské kultůry, přesně tak, na nic už nečekej a klidně jeď, na kraj nebo do středu Indie, nebo někam úplně jinam, to je už celkem jedno.  A řekni to i ostatním , už jste tady skutečně čekali dost dlouho a stáli jste českou republiku v nákladech nepředstavitelné peníze, desítky až stovky miliard. Vsadím boty že nikdo z čechů brečet nebude


Nepřihlášený uživatel

#70 Re: nepřihlášená 52

2011-11-29 19:17

#52: -

Skvelé želanie, žije se nám všem čím dál lépe a ve vzájemné úctě , např. v Sokolově, Havířově, Břeclavi, Brně, Matiční či v Chanově. Gadži máme ve velké úctě, dyk pracují a my se zatím můžeme doma dívat na telku, super ! to nikde na světe neexistuje, i na slovači už to skončilo !

Přijeďte paní gadžová medzi nas, nebo radši nám pošlete adresu a napiště kdy jste/nejste doma a jestli máte psa, my vás rádi navštívíme , vezmem ještě přibuzné ze slovenska a chvilku u vas pobudeme,  jste taká hodná a milá , těšíme se na vás, na naši návštěvu do smrti nezabudnete, ne more :-)


Nepřihlášený uživatel

#71 Re: Re: Re: DRAHOMIR

2011-11-29 21:56

#67: lojza - Re: Re: DRAHOMIR

Precetl jsem si Tvuj vystizny neurazlivy dopis po kterem jsem usoudil, ze Ti to opetuji take slusnou formou odpovedi.Je pravda ze nejsem zadny lekar, pravnik, fizik ,ucitel, nybrz obycejny clovek se vzdelanim jako je opravar zemedelskych stroju vystudoval jsem hudebni konzervator a kapelnickou skolu.Ja vim, neni to nic moc ale preci jen me to staci k tomu abych uzivil svou rodinu a nezatezoval tim stat.

Ptas se, jakou sezenu praci se svim vzdelanim?mam plat 1870€  a celkovy prijem s manzelkou mame kolem 3000€ mesicne. Tak co myslis, postaci mi to k poklidnemu zivotu s moji rodinkou??

Ohanis se tu pravopisem a sam to mas slohove pekne nahnute a co se tyce pravopisu, ten prvni dopis jsem psal v takovem rozcileni,ze jsem ani nestihal rozlisovat mekka i nebo tvrda y,protoze co me muze dopalit,jsou lide kteri me nekam porad posilaji do nejake Indie.Pokud tam chces zajet na dovolenou ja budu takovej frajer,ze Ti to zaplatim,kdyz tolik places jak za me platis dane a ja zatezuji socialni system.Jak omleta pisnicka,hruza!!!!To slysim stale dokola.

A chces se bavit o rasistech?????To vis urcite sam nejlepe jake  jsou dnesni statistiky v Ceske republice myslim ze vetsina populace!!!!Pokud se ptas,kolik je vzdelanych cikanu,uz o tom svedci tvoje neznalost a informovanost jen s doslechu(jedna baba povidala, kazdy Cech takhle place).Je jasne, ze se divas kolem sebe jen subjektivne a ne objektivne proto mas takoveto informace.V tomhle jsi tak nejak zaostaly dle tveho blaboleni.

Jsou i taci Romove, kteri nepotrebuji se snizovat k tomu aby se museli vyjadrovat neslusne ne-li vulgaristicky,kdyz chci byt slusny k tomu kdo se chova ke me slusne, dokazi to bez nejakych problemu.Modre psi jsem jeste nikdy nevidel,(nehul tolik to skhero)takze Ti na to nebudu ani odpovidat,sorry.Jinak samozrejme ze za svuj domov,povazuji Ceskou republiku a vim s naprostou jistotou,ze se to nikdy nestane abychom museli do budoucna opoustet sve domovy kvuli takovim lidem jako jsi Ty kteri nedokazi respektovat jinou rasu nez-li tu svoji(jak primitivni).Nikde ve svete neslysis, ze jsou problemy s Romy jen v Ceske republice!!!

A na zaver,pises o pracovitem obyvatelstvu,tim mas namysli jako Vas????Nenech se vysmat clovece,jakto ze se valite po Praze po nadrazi ozrali pochcany a somrate cigarety a na krabicove vina????Proc Ti pracujici nejsou v zamestnanich  a nepracuji,jak je to mozne??? Tohle mi hlava nebere a nutno podotknout,ze maji mnohem vetsi moznosti nez-li Romove protoze se povazujete  za nadrazenou rasu.

Nedavno probehla v Ct1 reportaz jak se jdou ptat na praci dve slusne Romky jedna dokonce si zahrala nedavno i v serialu ''Expozitura'' samozrejme ze byli odmitnuti a primo na kameru a paradox toho vseho byla majitelka svedska, (kolotocarka)dnes to resi ministerstvo prace za prokazanou diskriminaci vuci etniku a dokonce i prokazany rasovy motiv.Takze cim se to tu vlastne ohanis?Tim, ze Ceska republika je tak zadluzena protoze to je samej podvodnik, tunelar a zlodej.Tim chces argumentovat?Tohle je pro me teda smesna argumentace.

Timto uzaviram svuj komentar na tvou adresu a taky s radosti pisi      Sbohem       Drahomir

Kelly

#72 Re:

2011-11-29 23:43

#65: -

Jsi na tolik trapný a ještě více mimo realitu která navíc zavání velmi silně hákovým křížem že nemíním na Tvé pseudo otázky vůbec odpovídat. Ačkoliv se snažím odpovídat i na takovéto napadání decentně. Pro Tebe konkrétně mám jedinou větu která je i odpovědní na Tvou hromadu otázek na které si hned sám odpovídáš,( tak na co se vlastně ptáš ). Jednou větou jdi do prdele !!! ( Pro pána pseudointelektuála )


Nepřihlášený uživatel

#73 Re: Re:

2011-11-30 00:16

#72: Kelly - Re:

Jo , tohle umíte naprosto  dokonale, když se někdo zmíní o reálných věcech, o práci , o dávkách a o kriminalitě, hned se vytasíte s hákovým křížem, rasismem atd., pořád stejné schema.  A bejt "decentní" - po cikánsku v reálu sprostá/tý, to je taky samozřejmost která nás má asi kulturně obohatit ? Čemu se divíte, že vedle vás nechce většinou nikdo ani bydlet v sousedství? Nejen v ČR, ale i v SR, Maďarsku, Rumunsku, ale i v Anglii a Kanadě?

lojza

#74 Re: Re: Re: Re: DRAHOMIR

2011-11-30 00:50

#71: - Re: Re: Re: DRAHOMIR

No vidíš Drahomíre,

pokud je skutečně pravda to co tady píšeš , pak máte měsíční příjem v rodině 78.000,-Kč čistého, čili ty jako vyučený opravář a hudebník k tomu 49.000,-Kč čistého, a mnaželka 29400,-čistého. V hrubé mzdě cca. 66.000,-Kč ty a 37.000,-Kč manželka.

Drahomíre, tolik jako tvoje manželka si nevydělá ani lékař po mnoha letech studia a 10 letech praxe, a tolik jako ty vydělává schopný manažer s vysokou školou a znalostí několika jazyků, nebo soudce.

Drahomíre, nepleteš si náhodou výplatu ze zaměstnání se sociálními dávkami a všemi možnými přídavky a dávkami hmotné nouze? Pak bych té částce spíše uvěřil..

Pokud to skutečně vyděláváš vlastní prací, pak zaloužíš pochvalu  a jistě nejsi státu na obtíž, a to je dobře. Otázka je, zda představuješ 1 nebo 2% z celkové populace cikánů v ČR? Zbytek je na tom bohužel zcela opačně a stát / čili ti co pracují/ je neúměrně zatěžován, neb na dávky pro ty ,co v nejlepším případě sedí doma u bedny, musejí nejen češi, ale i ti slušní cikáni kteří pracují, pracně vydělávat den co den.

Do Indie jezdit nepotřebuju, viděl jsem dokumenty které jí odhalovaly v plné nahotě ( děti pavouci, tzn. bez nohou, kdy z jedné vesnice je kradli do druhé, sekali jim nohy a oni pak pro ně museli jako invalidi po rukou žebrat , a sousedi z druhé vesnice jim to opláceli -  necenzurovaný cestopis herců z divadla Sklep po Indii, vysílala to česká televize, velmi nechutná podívaná na indický venkov) , a byl jsem pracovně i kolem ghet, která jste si v ČR vytvořili naprostou devastací paneláků i jiných domů, za které nikdo z vás nikdy nešel do lochu, ačkoli jste tím zlikvidovali obecní majetek a pak dostáváte byty nové. Takže díky, Indii nemusím navštívit ani v příštím životě, stačí mi vážně to co tady vidím od potomků emigrantů z Indie a jsem z toho slušně řečeno nejen já hodně hodně znechucený.

Když někoho kousne 5x fialovej králík , a sousedy taky, pak je jasný že na fialový hady vznikne alergie a ostražitost. To není žádnej rasismus, rozumíš?  Čechům nevadí japonec ani korejec, neb se chovají slušně. Apropo Evropan je indoevropská rasa, čili češi a cikáni jsou kupodivu jedna rasa, čili těžko lze jednoho nařknout že je rasista, uvědom si to, Drahomíre.

Domovy se opouštějí třeba v okamžiku, kdy už nejsou dávky jen tak, bez práce, není na nájem a na energie, a o kus dál je země předků, kde se nájem neplatí, a je tam pořád takové teplo že se ani netopí, takže tam lze nechodit do práce a válet se doma aniž by vznikaly nějaké dluhy, víš Drahomíre?

Pokud nějaká paní odmítla zaměstnat uchazečku ( češku, cikánku, japonku), byla v plném právu. Každý si přeci může zaměstnat koho chce podle svého uvážení, vám už nestačí že většina z vás je na dávkách které platí češi, a ještě byjste chtěli diktovat zaměstnavatelům že vás mají přijímat, když neumíte povětšinou číst ani psát? kam by s takovými pracanty došli, leda ke krachu a pak by museli jít sami na sociálku . A dostali by polovinu toho co dostáváte vy automaticky bez toho aniž byjste v životě sahli na práci, uvědomuješ si to Drahomíre? A aby bylo na kde brát na dávky, musejí fungovat firmy, protože peníze nesklidíš zdarma na poli, víš?

Je li česká republika samej jak říkáš podvodník, tunelář a zloděj, proč tu ještě jste? nikdo vás tu nedrží, naopak byjste spoustě lidí udělali radost, a zbylo by dost peněz na výplaty policistů, hasičů atd, kteří tomuhle státu skutečně něco přinášejí .Ono to bude spíš o tom, že v některém etniku je nějaký poměr slušných a grázlů, např. 95%  a 5 %, a v jiném etniku je to přesně naopak. Co myslíš?

Já už taky nemám čas ani chuť vysvětlovat takovéhle základní věci, Drahomíre, přeju hodně úspěchů v práci, jsi li slušný cikán, nikdo si tě ani nevšimne, tak jako si nevšimne japonců a korejců nebo řeků . To je celé, jednoduché a prosté.

Sbohem Drahomíre

 


Nepřihlášený uživatel

#75

2011-12-01 20:29

nelibi se my vubec to co posledni doboupripravuji hlavne proti romum a este budou sme tez obcane ceske republiky jako i cesky narod dane odvadime tez aspon ja a jak rychle vzrostl v ceske republice rasismus a proc neni pro vsechny stejny pravidla a proc kdyz neco udela rom sou hned rasistycky pochody a kdyz znasilnuji male deti a tyraj a vrazdej je to pouze jeden den a pak je ticho po pesine a co se tyce prace tu nam sebrali cesky narod tak co ponas chtej at daj takovy zakon ze v prvni rade at zamestnaj romove a ne na mesic aby mohli podnikatele z inkasovat 25 000 a pak je vyhodili myslim si ze snad mam stejna prava jako ostatni ze jsem se tady narodila a ne nekde na anktartide nebo v indie ze je to moje rodna zem jako ostatnich ceskych lidi jenze tohle je uz v ceskem narode ta skryta nenavist a rasismus hlavne v severoceskem kraji mam strach o sve vnoucata co se jim tu este muze stat proc rozkradaj papalasi v miliardech a pak ten zbytek lidi tech chudsich si mysli ze je to k vuli nam musej jit stavkovat k vladni vile ta nam utahuje opasky pomalu a jiste az nas zadusi to je vse