Za záchranu starého Proseka

Kontaktujte autora petice

Téma diskuze bylo automaticky vytvořeno Za záchranu starého Proseka


Nepřihlášený uživatel

#1

2016-04-19 16:32

Jen pořád bourat !! Co necháme lidem co přijdou po nás?
Školník

#2 Šíření petice

2016-04-19 16:39

Odkaz na petici a stránky ProProsek jsem vyvěsil na serveru Spolužáci na nástěnku školy ZDŠ U prosecké školy 92 a do své třídy.


Nepřihlášený uživatel

#3 Re: Šíření petice

2016-04-19 19:35

#2: Školník - Šíření petice 

 děkujeme velice, moc si Vaší spoluúčasti vážíme. nevěřili jsme, že bude o věc takový zájem, obávali jsme se, že je náves všem lhostejná, je skvělé vidět, že snad tomu tak není. Máme to tu na Proseku rádi..


Nepřihlášený uživatel

#4 Re: Re: Šíření petice

2016-04-19 19:49

#3: - Re: Šíření petice 

 Dík si zaslouží Vaše aktivita. Moji malou podporu si zaslouží :-)


Nepřihlášený uživatel

#5

2016-04-19 19:49

Na Proseku je krásně, staré baráky sem patří a bez nich by se tu tak dobře nežilo

Nepřihlášený uživatel

#6

2016-04-19 20:27

Prosecká náves je podle mne nejkrásnější část Proseka. Bydlím nedaleko a proto tam můžu každou chvíli zajít. Má takovou nezaměnitelnou atmosféru, která by se demolicí hostince u Brabců nesmazatelně zničila.


Nepřihlášený uživatel

#7

2016-04-21 08:50

Už takhle ty novostavby v blízkosti historického kostela hyzdí starý Prosek až nadmíru, ještě by zbourat historické náměstí chtěli. Žádná úcta k historii.

Nepřihlášený uživatel

#8 Re:

2016-04-21 08:51

#1: -  Železobetonové krychle s životností 15 let. :-(

 

Fanda historie

#9 Re:

2016-04-21 19:51

#1: -  

 Asi to všichni nevědí, ale Radnice loni koupila kolem Děčínská,Teplická pozemek od soukromé společnosti ODIN za 22 mega. Aby tam ODIN nepostavil další 12 podlažní barák. Je potřeba aby podobný výkup udělala Radnice i i jinde, v sousedství nejstaršího kostela sv. Václava na světe. Tady to má ještě větší smysl. Ráj developerů by měl být ve Vysočanech (tam je stále spousta brownfields). Nekažte nám starý Prosek ! a jednejte na Radnici odpovědně a dlouhodobě. Ukažte soukromému kapitálu, že ještě v Čechách na Radnici existuje zdravý rozum, odpovědnost a úcta k minulosti.


Nepřihlášený uživatel

#10

2016-04-22 09:05

"Nemám rád developery" Přijde mi velká škoda zbourat tuto budovou proto připojuji svůj podpis.

Nepřihlášený uživatel

#11

2016-04-28 21:00

Chci zachovat starý Prosek a hospodu U Brabců. Myslím, že by bylo dobré zachránit tuto významnou památku a lokalitu.
S pozdravem
Marek Pisko ( Praha 9 - Letňany )

Nepřihlášený uživatel

#12

2016-05-04 18:29

Každá investice s sebou nese i odpovědnost. Dobrý developer pochopí hodnotu místa a pokusí se ji zachovat pro budoucí majitele i veřejnost. Špatný developer se zachová jako buran. Prosím, zamyslete se, kam chcete patřit.

Nepřihlášený uživatel

#13 Re:

2016-05-10 15:48

#1: -  novostavby 

 


Nepřihlášený uživatel

#14

2016-05-11 18:47

Starý Prosek necitlivým developerům s energeticky předraženými krabicemi NEDÁME!!!!

Nepřihlášený uživatel

#15

2016-05-16 07:53

Tuto petici jsem podepsala proto, že jsem donedávna bydlela v sousedních Bohnicích a vím, jakou oázou jsou Staré Bohnice, které se ocitly v sousedství gigantického sídliště. Je to místo, kam člověk rád uniká z prostředí jednolitých paneláků. Totéž by mohlo zůstat na Proseku.

Nepřihlášený uživatel

#16

2016-05-16 10:47

V Praze je potřeba obecně zachraňovat to "staré", osobité ... , je to výpověď naší minulosti a dává v jakékoliv nové době punc lidskosti,
pozitivní nálady, je co obdivovat. Tyto pocity jsou potřeba stále uchovávat pro další generace, jinak bude znát jen tísnivý monument vysokých moderních budov, shon mezi nimi, stres a dopad na jejich zdraví. JE POTŘEBA SE POSTAVIT ZISKUCHTIVÝM DEVELOPRŮM, kteří nám bourají naše tradice, historii, zabírají zeleň. Schvalování však je na zodpovědných úřadech a lidech tam pracujících. Pokud oni nás nechtějí chrání, pryč s nimi!! Věra Brandýsová

Nepřihlášený uživatel

#17

2016-05-24 13:42

Jsem historik architektury a vůbec jsem proto nemohl uvěřit, že by se v 21. století mohlo uvažovat o tak vážném poškození historického prostoru prosecké návsi. Pokud by k demolici opravdu došlo, mělo by to obdobu v činnosti "triumfující bestie" úřednicko průmyslnické lobby, které kdysi padlo za oběť pražské židovské město, nebo ve výstavbě obludných komunistických obchoďáků na náměstích ve Znojmě, Jihlavě či Olomouci.

Tomáš Dittrich


Nepřihlášený uživatel

#18

2016-05-24 16:19

Nebourejte hospody!!!

Nepřihlášený uživatel

#19

2016-06-09 15:57

Snad jsou na radnici moudří lidé a nedopustí udělat takovou hloupost. Hospoda u Brabcu prostě na Prosek patří.

Nepřihlášený uživatel

#20

2016-06-12 21:47

Kdy necháme zbourat Pražský hrad a nahradí me Karlův most ?!
Lukáš

#21 Historie

2020-08-28 12:20

Zdravím nejsem sice z Prahy ale myslím že takové staré budovy pokud stále kulturně slouzi pro lidi by se určitě nemla bourat! Kvůli takovým https://novostavby.com/cs/ projektům a měl by  se vydat nějaký zákon aby nedocházelo k takovým věcem jako bourat nějaké takové historické domy , a to za jakým koliv účelem.