CESKÁ PROTI SLOUCENÍ

Kontaktujte autora petice

Téma diskuze bylo automaticky vytvořeno CESKÁ PROTI SLOUCENÍ


Nepřihlášený uživatel

#376

2011-05-30 20:32

teď jsou školy poloprázdné a za čas nebude místo.zodpovědní mají statistické údaje ale nemají selský rozum.budova se patrně hodí nějakému papalášskému kámošovi.
Lucie

#377 Re:

2011-05-30 20:39

#40: -

Chodim na Jírovcovku, zvládám školu i sport- jsem v reprezentaci- a ani na to nepotřebuju nákou speciální školu... Celkem by mě zajímalo, kolik je takových lidí na GONu!
P.S.: Sice máte možná stejný osnovy, ale u nás se učí mnohem víc než je v nákých pitomých osnovách a krom toho v osnově je daný co tě maj naučit, ale neni tam do jaky hloubky to máš probrat a to je celkem velkej rozdíl!


Nepřihlášený uživatel

#378

2011-05-30 20:44

Gymnázium Česká má dlouhou tradici,tuto školu absovoval můj manžel, ročník 1940, syn i snacha a nyní vnuk. Přála bych si, aby gymnázium Česká zůstalo zachován o v současné podobě a pokračovalo ve svém dobrém jméně. Je škoda měnit něco, co dobře funguje. Sportovní školy jsou jiného zaměření, vím o tom také své. Jana Kyselová a Ing. Karel Kysela
Tereza Chuchmová

#379

2011-05-30 22:13

Jak to dopadlo na zasedání zastupitelstva? Děkuji za odpověď.

....aha, já už mám úterý.. Nu nic, přeji hezký večer =D


Nepřihlášený uživatel

#380 Zasedání zastupitelstva

2011-05-30 22:23

Dobrý večer. Zasedání zastupitelstva se koná zítra tj. 31.5.2011 od 10:00 a je veřejně přístupné. Proto kdo byste se ho chtěl osobně zúčastnit a případně se zapojit do diskuze můžete !! Přijďte nás podpořit ! Bod jednání číslo 41.


Nepřihlášený uživatel

#381 Re:

2011-05-31 00:47

#355: r58 -  

 budova je města :D Takhle to tu vážně funguje, neni to vtip :D

Mra

#382 Re:

2011-05-31 01:53

#379: Tereza Chuchmová -

Terezo, přijďte nás podpořit. Vím, že maturujete, ale pak máte cestu kolem. Myslím, že kolem poledne bychom mohli přijít na řadu.

Mra

#383 Re: Re: Re:

2011-05-31 01:57

#366: - Re: Re:

Zítra vyvěsíme na web výsledkové listiny soutěží, bohužel pouze za poslední 2 roky. Prosím, nezapomeňte je prostudovat. Děkuji.


Nepřihlášený uživatel

#384

2011-05-31 08:03

Máme dvě děti, které absolvovaly Gymnázium Česká. Syn Tomáš studuje UK,katedru částicové fyziky a dcera Tereza ČVUT/FJFI katedru matematického modelování. Oba jsou již ve stádiu magisterského studia. Úroveň 8 letého gymnázia doporučujeme zachovat a děkujeme škole za kvalitní přípravu dětí.
Rodiče Michael a Marie Jindrovi

Nepřihlášený uživatel

#385

2011-05-31 12:07

Nesouhlasím se spojením těchto dvou škol

Nepřihlášený uživatel

#386

2011-05-31 12:46

souhlasím s názorem, že sloučení dvou kvalitativně různých škol té lepší výrazně ublíží. Proto se sloučením nesouhlasím.
SV

#387 Re:

2011-05-31 14:03

#3: -  

 Přečetla jsem si reakce na sloučení gymnázií a mám velikou potřebu se k tomu jako matka dcery, která studuje GON, vyjádřit. Toto osočování ze strany studentů, pedagogů a rodičů studujících GČ hraničí s honem na čarodějnice. Mohu jen napsat, že dcera se musí připravovat na vyučování stejně, jako by se musela připravovat na GČ, má dopolední i odpolední tréninky, o víkendech závody. Na GON šla s velice dobrými výsledky ze ZŠ. Myslím, že sport v mladých lidech pěstuje sebezapření, učí se prohrávat a to je, myslím, velice důležité pro jejich další život, který není jen o výhrách. Znám absolventy GONu, kteří úspěšně vystudovali VŠ a jsou např. dobrými pedagogy. Je velice smutné, že se kvůli sloučení talentovaní mladí (ať už ve vědeckých či sportovních disciplínách) rozdělí na dva tábory, které bude provázet nenávist. Škoda.

pohled z návsi

#388 Re: Re:

2011-05-31 15:20

#387: SV - Re:

tzv. osočování je jen vnější projev reakce na realitu neuváženého, nezralého a účelového rozhodování místní elity. Schopnému a nadanému člověku je primárně jedno, jakým školským systémem projde a co při tom dělá ve volném čase či v čase organizovaném školou, prostě na to má a splní proto požadavky školy od cvrkání kuliček přes recitování oslavných básní na diktátory přes čuchání H2S a kuňkání rosniček po derivování složených funkcí.  To že sportovní zaměření GONu je terčem, je právě jen díky potřebě vymezit v čem je vlastně podstata nesouhlasu se sloučením a to především veřejnosti spojené s GČ. Veřejnosti spojené s GON je to víceméně jedno, co se s GON a GČ děje. V očích mých je GČ představitelem tradice, skvělé atmosféry, která může přinést absolventu víc, než co přinese pouhé maturitní vysvědčení. Tradice a atmosféry, která ale není postavená na soutěžení ve sportu, proto ostatně chodí i schopní žáci na GON, protože chtějí hlavně dál sportovat ve svém sportu, zatímco jsu i takoví, kteří místo na GON jdou na GČ či GJ a sportují dál ve svém volném čase a na i srovnatelné úrovni se studenty na GON. Takže žádný hon, jen hledání, vymezování rozdílů, u kterých se očekává vliv na současných stav na GČ.

Lucie Bohoňková, 3.A, GČ

#389 Re: Re:

2011-05-31 16:46

#387: SV - Re:

Právě proto by se měla zachovat obě gymnázia. A konečně překonat ten pohled dvou táborů.

Tereza Chuchmová

#390 Re: Re:

2011-05-31 17:06

#382: Mra - Re:

Ráda bych se postavila za školu, která mi tolik dala, i na zastupitelstvu, bohužel jsem musela být v práci..


Nepřihlášený uživatel

#391

2011-05-31 17:11

Mám tříletou dceru, kterou kvůli nedostačující kapacitě míst nevzali do školky, nerada bych podobné situace zažívala znovu za pár let. Myslete prosím na budoucnost!!! Kdo to za vás bude řešit za několik let?!

Nepřihlášený uživatel

#392 Výsledek?

2011-05-31 19:11

Jak to dneska dopadlo? Ví už někdo bližší informace?
host

#393 Re: Výsledek?

2011-05-31 20:00

#392: - Výsledek?

Podle rozhodnuti, ktere jsem nasel bude Gymnázium Česká sloučeno s Gymnáziem Olympijských nadějí


Nepřihlášený uživatel

#394 Re: Re: Výsledek?

2011-05-31 20:06

#393: host - Re: Výsledek? 

 Muzu se zeptat, kde jste rozhodnuti nasel?


Nepřihlášený uživatel

#396

2011-05-31 20:17

Nevidím důvod pro slučování jakýchkoliv gymnázií.

Nepřihlášený uživatel

#397 Re: Re: Re: Re: Výsledek?

2011-05-31 20:21

#395: host - Re: Re: Re: Výsledek? 

 To je ale jen návrh změn zřizovacích listin, pokud by návrh na sloučení prošel - je to příloha k projednávanému bodu číslo 41.


Nepřihlášený uživatel

#398 Re: Re: Re: Re: Re: Výsledek?

2011-05-31 20:29

#397: - Re: Re: Re: Re: Výsledek?

Je to opravdu jen návrh?

Napište, prosím, jak to dopadlo a kolik bylo nakonec podpisů.

Děkuji

 

Frantisek Stech

#400 výsledek

2011-05-31 22:19

Krajské zastupitelstvo dnes rozhodlo o sloučení Gymnázia Česká s Gymnáziem olympijských nadějí... úspěchem naší iniciativy však je skutečnost, že zůstane (alespoň prozatím) osmileté gymnázium. O dalších postupech, které se budou týkat praktické realizace sloučení bude jednat grémium, které vytvoříme tento týden na platformě školské rady gymnázia Česká. V tomto grémiu budou zástupci vedení, vyučujících, studentů i školské rady. O dalším postupu budeme informovat. Za "Česká proti sloučení" F.Š.