CESKÁ PROTI SLOUCENÍ

Kontaktujte autora petice

Téma diskuze bylo automaticky vytvořeno CESKÁ PROTI SLOUCENÍ

Tento příspěvek byl odstraněn jeho autorem (Zobrazit podrobnosti)

2011-05-28 18:38


Reg.

#277 Oč jde?

2011-05-28 18:42

Nejsem nikterak stoupencem veřejných diskuzí, jako je tato, protože se většinou zvrhnou ve vulgární a nenávistné osočování protistrany či někoho s jiným názorem. Ale světlé body v podobě některých příspěvků (díky, Petře, díky, Emile, díky dalším), ale nejenom ty, mě dovedly až sem. Tak tedy:

1/ Kdysi na České po nějaký čas též fungovaly třídy Sportovní školy. Znamenalo to omezení pro oba typy škol. Ale nepamatuji se, že by se studenti navzájem nenáviděli jenom proto, že studují jiný obor. Ale pamatuji se, že i mezi studenty Sportovní školy byli vynikající lidé, kteří byli schopni dělat sport v odpovídajících požadavcích, studovat s vyznamenáním a někteří z nich dokonce vynikali i jinak, třeba jako hudebníci. Učila jsem je a jejich jména si pamatuji dodnes. Mezi studenty Sportovní školy byli i tací, kteří tváří v tvář srovnání se rozhodli přestoupit ze sportovního na naše gymnázium a věnovat se jen studiu. Po některých z nich se slehla zem, jiní dnes vynikají ve svém oboru. Byli samozřejmě i ti, kteří zůstali v průměru či pod ním v obou oblastech - tak jak je to běžné ve všech školách. - To, že se nakonec Sportovní škola osamostatnila, byla samozřejmá a přirozená potřeba.

2/ Jak z názvu naší petice vyplývá - Česká je proti sloučení - a uvádí své racionální důvody. A čte-li někdo v podtextu něco o namyšlenosti či opovržení druhou školou, pak se domnívám, že pouze promítá své vlastní vnímání situace. Každá škola má své nároky a priority a je tedy snad logické, že je uvádí jako své argumenty. - Je také GON proti sloučení?

3/ Krajem plánované sloučení rozhodně povede ke kompromisům - v ideálním případě spravedlivě by se ubralo na obou stranách. Je však spravedlivým dělením plánovaný výsledek této akce? V cíli má přece dojít k tomu, že GON ze 2/3 a Gymnázium Česká z 1/3 osídlí původně budovu Gymnázia Česká - pracně budovanou oběma řediteli a všemi učiteli a žáky po 30 let. A to je důvod, proč Gymnázium Česká jde do boje - protože jde vlastně o vše.


Nepřihlášený uživatel

#278 počet podpisů

2011-05-28 19:46

můžu se zeptat, kolik už je po sečtení elektronické i papírové petice dohromady podpisů?
dr

#279 Re: Oč jde?

2011-05-28 19:49

#277: Reg. - Oč jde?

Ve druhém bodě Vašeho příspěvku čtu: "Jak z názvu naší petice vyplývá - Česká je proti sloučení - a uvádí své racionální důvody." A dovoluji si nesouhlasit! Racionálním požadavkem je zachování osmiletého studijního oboru. A to zejména. Čtyřletý studijní program všeobecného zaměření je, dle mého názoru, pro Gymnázium Česká postradatelný. Se skřípěním zubů připouštím, že může být, za určitých předpokladů, nahrazen dvěma čtyřletými programy GONu. Největší devizou Gymnázia Česká je jeho identita, se kterou se beztak během čtyř let ztotožnit nelze.

 

Petr Pouzar

#280 Re: počet podpisů

2011-05-28 20:02

#278: - počet podpisů

Myslím, že v současné době by celkový počet mohl být okolo čtyř tisíc, možná i o něco víc.
Díky za zájem!


Nepřihlášený uživatel

#281 Re: Re: Oč jde?

2011-05-28 20:07

#279: dr - Re: Oč jde?

Nesouhlasím s tím, že by se člověk nemohl s identitou ztotožnit během 4 let. Přesně tak dlouho gymnázium studuji a proti sloučení bojuji stejně, jako bych tam byla let osm. Jde o to, že až se jednou budu rozhodovat, kam dát děti na školu, (pokud budou mít na to studovat gymnázium), chtěla bych, aby to byla Česká. Ale pouze v podobě, v jaké je dnes.


Nepřihlášený uživatel

#282 Re: Re: počet podpisů

2011-05-28 20:07

#280: Petr Pouzar - Re: počet podpisů

skvělé... počkej ale co bude dělat Míra Duník, když se opravdu dostaneme na těch 5 nebo 6 tisíc

Emil S.

#283 Re: Re: Oč jde?

2011-05-28 20:28

#279: dr - Re: Oč jde?

Souhlasím se slečnou (paní), co psala příspěvek přede mnou - s identitou gymnázia Česká se určitě během čtyř let ztotožnit dá!!! Většina absolventů čtyřletých oborů ráda vzpomíná na Gymnázium (projekt Alumni) , někteří se sem vrácí i učit (pan profesor Kotlas). Podle jejich i mého mínění je Gymnázium Česká identické a případné sloučení by jí výrazně narušilo.


Nepřihlášený uživatel

#284

2011-05-28 20:45

..

Nepřihlášený uživatel

#285 Žádné talenty na GONu?

2011-05-28 20:52

Kdopak se to letos stal nejlepším střelcem 1. fotbalové ligy? Že by absolvent GONu....
Pročpak asi český reprezentant a nejlepší ligový střelec David Lafata nestudoval "prestižní" ČG, ale vybral si "podřadný" GON. Že by GON poskytnul ideální podmínky, jak skloubit trénink a studium?
Kam asi půjdou studovat další Lafatové, pokud GON zanikne? Skutečně je to rok před krajskými volbami politicky únosné, zrušit tuto školu?

Nepřihlášený uživatel

#286

2011-05-28 20:55

Nechci to!!!!!!!

Nepřihlášený uživatel

#287 Re: Žádné talenty na GONu?

2011-05-28 20:58

#285: - Žádné talenty na GONu?

Děláte, jak kdyby Česká chtěla zrušit GON. To nechceme! Jen chceme, aby obě školy zůstaly odděleně a kraj si své finančí problémy vybil někde jinde.


Nepřihlášený uživatel

#288 Re:

2011-05-28 21:46

#79: -  

 Nedá mi to  a musím reagovat. Ano, jste absolventka na Ceskem, ale jak to, že máte informace, že se úroveň obou škol nedá srovnávat, když druhou školu neznáte  a nevíte, jaká je úroveň na straně druhé, tak se zkuste zamyslet čistě objektivně nad tím, co píšete a hlavně, co si myslíte!


Nepřihlášený uživatel

#289 Re: Žádné talenty na GONu?

2011-05-28 21:54

#285: - Žádné talenty na GONu?

Našel bys víc příkladů? Byla jsem studentkou GONu dva roky, pak jsem přestoupila na gymnázium Česká. Nebyla jsem jediná, kdo takto učinil. Za celou dobu na GONu jsem se nesetkala s nikým, kdo by měl šanci uspět na profesionální úrovni. Jasně někdo na to má někdo ne, ale proč slučovat školy, které jsou zaměřené zcela odlišně. To i ty/vy jako obhájce GONu zdá se, musíte uznat! A navíc na České je daleko nižší pravděpodobnost nadržování studentům, kterého jsem byla svědkem na slavném GONu. Upřímně řečeno GON je pro studenty, kteří mnohdy nemají vlohy na učení, a tak tento nedostatek kompenzují sportem. Čistě osobní názor, kterého jsem nabyla za své pouhé dva roky na této škole.


Nepřihlášený uživatel

#290 Re:

2011-05-28 22:01

#152: -  

 Teda bývalá paní učitelko, jak tohle můžete napsat? Kdepak vy ste vystudovala střední školu, žřejmě za totáče, což? Myslim, že nemáte právo se k něčemu takovému vyjadřovat, evidentně neznáte fakta a vlastně nic.

 

Eliška

#291 Re: Re: Re: host

2011-05-28 22:01

#21: - Re: Re: host

Nechcete? Vy snad zoufale nesháníte prostory, aby váše škola mohla vůbec existovat? Tím lépe, podepište naši petici a při troše stěstí budeme mít pokoj všichni.


Nepřihlášený uživatel

#292 Re: úroveň výuky

2011-05-28 22:03

#156: Jan Vávra, absolvent 1999 - úroveň výuky 

 Je moc pěkné, že to takhle říkáte, ale prosím uveďte mi nějaké přépadné úspěchy absolventů gymnázia Česká, ráda bych o nich něco vědela, do této doby jsem o nikom z této školy neslyšela, čímpak to asi bude???


Nepřihlášený uživatel

#293 Re:

2011-05-28 22:10

#49: -

Ano, zvládat školu a sport jistě není jednoduché. A ví to spousta studentů z České, kteří se věnují sportu nebo i jiným koníčkům, jako je hudba apod., ale narozdíl od GONu jim k tomu u nás nejsou poskytovány žádné úlevy. Prostě buď jsou tak dobří, že zvládají své koníčky i náročné gymnaziální studium, nebo mají smůlu.


Nepřihlášený uživatel

#294 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: host

2011-05-28 22:13

#57: - Re: Re: Re: Re: Re: Re: host

Vy přijdete o prostory na trénování, které u nás ve škole nejsou, my přijdeme o osmileté gymnázium na úkor vašich sportovních tříd.


Nepřihlášený uživatel

#295 Re: Re:

2011-05-28 22:14

#194: r58 - Re:  

 To snad není pravda, pořád jen vychvalujete to své, což je na jedné straně pochopitelné, ale na té druhe...poněkud krátkozraké, nemyslíte? Že by absolventi GONu nikdy nevystudovali VŠ nebo nestudovali nějaký ten semestr v zahraničí. Nepatří dnes snad již k běžnému standartu jít studovat někam ven? Tohle vy nazýváte něčím vyjímečným? ja bych to teda určitě takhle nenazvala.


Nepřihlášený uživatel

#296 Re: predmet

2011-05-28 22:20

#92: vybrat prezdivku - predmet

Což trochu popírá původní význam a funkci gymnázia. Gymnázium a sport nejde dohromady. Naopak, gymnázium by se mělo ubírat tou "vědeckou" cestou.

 

radim kouba

#297 a dost už!

2011-05-28 22:22

#292: - Re: úroveň výuky

nejspíš tim, že se o to nezajímáš. stejně jako já nevim, že je lafata z gonu, protože mi to doteď bylo šumák. přijde mi, že sice strašně kritizujete způsoby lidí z český, ze kterých jste udělali nějaký namachrovaný idioty, ale sami se chováte arogantně až to bolí, slušný příspěvky buďto ignorujete anebo se do nich strefujete a snažíte se akorát ponižovat lidi, tkerý se rozhodli nesedět na zadku a něco změnit, podpořit principy fungující demokratický společnosti, aby to tu dvacet let po revoluci nevyopadalo pořád jak za komanče.
kdybych si měl teď vybrat na kterou školu pudu, vyberu si českou, protože tam jsou lidi, který se nebojí podepsat pod to co říkaj, rozumně argumentujou a snaží se bejt milý a korektní i vůči lidem, který si to vůbec nezasloužej. a hlavně lidi, kterým došlo, že nejde o boj mezi školama, ale o boj s krajem - dokonce ještě předtim, než to tu někdo třikrát napsal...což se o tobě očividně říct nedá.
vzájemným hádkám třikrát nazdar, sportovkyně


Nepřihlášený uživatel

#298 Re: Re: úroveň výuky

2011-05-28 22:22

#292: - Re: úroveň výuky

Jen tento rok dva studenti Gymnázia Česká zvítězili v krajském kole soutěže SOČ a postoupili do kola státního. Dále mnohá další umístění v olympiádách z bilogoie, matematiky, českého jazyka...

 


Nepřihlášený uživatel

#299 Re: Re: Žádné talenty na GONu?

2011-05-28 22:35

#289: - Re: Žádné talenty na GONu? 

 Kompenzují sportem? Opravdu jste s tímto vystudovala na České? Víte, to je podobné jako byste napsala, že konzervatoristé si nedostatečné vlohy ke studiu exaktních věd kompenzují hraním a umprumkáři malováním. Ve stejném duchu by se dalo i tvrdit, že studenti tradičních gymnázií si nedostatek sportovních vloh kompenzují řešením rovnic či biflováním dějepisu. 


Nepřihlášený uživatel

#300 Re: Re: Re: úroveň výuky

2011-05-28 22:38

#298: - Re: Re: úroveň výuky 

 Ale prosím vás, to je moc hezký výsledek, že se vaši studenti dostali do krajského kola, moc jim to přeju, ale na GON se normálně přijímají studenti s krajskými rekordy v tom či onom sportu. Asi byste argumentoval, že to není srovnatelné, ale o to tu celou dobu jde, chcete porovnávat v podstatě neporovnatelné. A mimochodem úspěch studenta či absolventa se nepoměřuje vyhráním okresního kola, ale jeho přijetím a absolvováním VŠ a dalšími úspěchy v životě, s tím se mnou zřejmě budete souhlasit.