Otevřený dopis ministryni školství proti násilné inkluzi


Nepřihlášený uživatel

#1

2015-10-05 19:25

Soňa Szwajnochová Sušice- matka dítěte s autismem- prosím neberte synovi možnost úspěšně absolvovat praktickou školu v klasické základní s 28 žáky bude naprosto ztracený a na asistenty pedagoga, který by pokryl celé školní vyučování peníze v životě nebudou, již v Mš jsme se setkali s diskriminací- kterou prokázala i ombusmanka


Nepřihlášený uživatel

#2

2015-10-05 21:10

100% SOUHLAS
Tomáš

#3

2015-10-05 23:41

Celá tahle inkluze je neskutečný nesmysl, který nemohl vymyslet duševně zdravý člověk. Sloučením hendikepovaných dětí s normálními se jednak zbrzdí tempo výuky a odnese to třída jako celek a talentované děti pak ve školách úplně zakrní a nevyužili svůj potenciál, jednak bude docházet u slabších žáků k vyčleňování z kolektivu a zbytečnému stresování a s vysokou pravděpodobností i k šikaně. Někdy vážně pochybuji o duševním zdraví zákonodárců.


Nepřihlášený uživatel

#4

2015-10-06 06:31

nemám k tomu techniku

Nepřihlášený uživatel

#5

2015-10-06 07:11

Souhlasím s peticí, jsem proti slučování, neprospěje to ani jedněm


Nepřihlášený uživatel

#6

2015-10-06 09:42

Dítě s postižením patří do běžné základní školy v případě, že je to MOŽNÉ. Dítě s postižením patří do základní školy praktické v případě, že je to NUTNÉ!!!!


Nepřihlášený uživatel

#7

2015-10-06 09:46

i když už nemám malé děti ale mám vnoučata a přide mi to scestné aby se omezovala výuka zdravých dětí myslím rozumově na úkor dětí které na to nemají a nebylo by ze žádného dítěte nic jo bylo ale to by musel tady ta vláda ustoupit a dosadit tam své následníky které by vychovali sloučením pomocných a normálních škol

Nepřihlášený uživatel

#8

2015-10-06 10:31

děkuji, před "humanismem " idiotů se musíme bránit

Nepřihlášený uživatel

#9

2015-10-06 10:56

Díky této inkluzi se sníží úroveň vzdělanosti našeho národa. Je to snad cíl EU z nás udělat nevzdělance ? Chápu že určitá skupina lidí má na této inkluzi finanční zájem a proč právě tato skupina dává své děti do soukromých škol . Většinová společnost si to finančně dovolit nemůže.
Je mi líto že o inkluzi rozhodují lidé kteří tomu nerozumí .

Nepřihlášený uživatel

#10

2015-10-06 15:18

Dobrý den, jsem velice ráda, že se někdo konečně ozval (ukázal) a začal podporovat speciální školství. Děkuji za všechny děti, které tuto pomoc opravdu potřebují R. Humlová

Nepřihlášený uživatel

#11

2015-10-06 15:38

PODEPSALA JSEM....JIRINA LAJEROVA....

Mam syna s detskym autismem LMR ale zadne sicualnu chovani a agrese.....vzdelava se ve spec. tride ,ale IVP praktickou skolou.....absolutne si neumim predstavit,zd by mel zvladnout 20deti ..kdyz nezvladne po 4letech 4spoluzaky(ve tride jich je 5)...kdo vymysli a dela tak uboze hloupe rozhodnuti...posila tim cele skolstvi....do haje zeleneho(sproste to psat nebudu):-(


Nepřihlášený uživatel

#12

2015-10-06 16:03

inkluzí, k lepším zítřkům a sociálním inženýrstvím do prdele.
Marcela

#13

2015-10-06 17:20

Dobrý den, jsem matka tří dětí. Dvě starší studují úspěšně vysokou školu a nejmladší dcera má mentální retardaci a navštěvuje devátou třídu praktické školy ve Zlíně. Dceru jsem přihlásila do první třídy normální základní školy.V žádném případě jsem ji nechtěla dát na praktickou.Vyhledala jsem si malou školu na vesnici. Vydrželi jsme dva roky. Učitelé se snažili, maximálně se dceři věnovali, ale teď s odstupem času vidím, že to byla velká chyba. Dcera trpěla v kolektivu a přibrzdilo ji to v jejím vývoji a prvním seznámením se školu.Učební tempo bylo pro ni naprosto neadekvátní.

V nynější škole jsem naprosto spokojena, má dcera má kamarády, zažije úspěch, výuka je velmi pestrá, respektuje náročnost, jež jsou tyto děti schopny akceptovat a učí se věcem,které jsou pro normální děti samozřejmostí.

Moc děkuji profesionálům, jež se o naše děti starají, vědí jak na ně a umí je motivovat k jejich maximálnímu výkonu jejich možností. Jejich trpělivost a obětavost nemá mezí. Věnují se dětem i ve svém volném čase, učí je sportovat, poznávat přírodu a život. Prosím neničte ten skvělý systém, který funguje.


Nepřihlášený uživatel

#14

2015-10-06 18:28

Jsem učitelka i speciální pedagog. Mám postiženou holčičku. Bohůžel tyto hrozné kroky vymýšlí ten, kdo si to nikdy nevyzkoušel. Je mi z toho smutno. Těm dětem se hrozně ublíží.


Nepřihlášený uživatel

#15

2015-10-06 19:31

Jsem pro integraci! Ovšem jen v případě, že vznikne určitá harmonie v trojlístku dítě - rodiče - škola, která rozhodně není samozřejmostí. Pokud tam ta harmonie není, nejvíce trpí právě dítě s postižením! 

Jako speciální pedagog jsem učila na běžné zš ve speciální třídě (skupinová integrace).  Nechápu, proč chce ministerstvo školství vzít rodičům možnost volby! Pokud by byla plošná inkluze tak skvělá, myslím, že by k ní systém dospěl sám (prostě by klesala poptávka po ZŠ praktické a stoupla by poptávka po integraci). Takto násilně to nepřinese nic dobrého...

Přeji všem pěkný den a hlavně zdravý rozum!

 

Petr

#16

2015-10-06 20:03

Tohle je nesmysl, absurdita, výplod volskýho mozku. Proč rušit praktické školy, které jsou na zacházení s duševně slabšími dětmi úzce specializované a mohou jim nabídnout rozhodně kvalitnější péči než standardní školy a složitě je začleňovat do kolektivu, kde nebudou přijímány, způsobí chaos, zbrždění výuky, budou se zde cítit zbytečně stresované, bude to zbytečná přítěž jak pro žáky, tak pro pedagogy, tak ve výsledku i pro rodiče, to je přece blbost! Bude to stát zbytečné miliardy, aby se za pár let zjistilo, že to stejně nefunguje a zase se vrátíme k původnímu modelu. Politici kteří takové nesmysly vymýšlí, by měli být za svoje činy trestně odpovědní, aby nevymýšleli takové kraviny, ale konečně uvažovali hlavou a užívali SELSKÝ ROZUM, který jim evidentně zcela chybí !!


Nepřihlášený uživatel

#17

2015-10-06 21:12

Podepisuji s nadějí. Doufám, že už se konečně někomu podaří tuto prohnilou a úplatnou ministersko neziskovou lobby porazit. Je to úplatkařství maskované projekty EU, a kolik lidí parazitů se na tomto byznysu živí... Mně se to nepodařilo, i když to vím ani se 74 000 hlasy (jsou v tom i petiční archy, které obešly celou republiku) sesbíranými za 14 dní viz 8. místo v nejpopulárnějších peticích. Držím palce, rodiče díky za všechny děti, jejich rodiče a speciální pedagogy, kteří ví o čem tato práce je. Gordon Brei
Karel

#18 Nesmyslné argumenty

2015-10-07 00:25

Nejvíc mě zaráží neustálé opakování nemyslu, že chudáci jakkoliv hendikepovaní budou mít nepříjemné pocity, že budou frustrovaní atd.  Vtloukat jim do hlavy "na normální škou nemáte" je přijemnější?


Nepřihlášený uživatel

#19 Re: Nesmyslné argumenty

2015-10-07 08:14

#18: Karel - Nesmyslné argumenty 

 Proč draze kloubit běžnou výuku se speciální, když v praktické škole mají děti vše, co potřebují a dokáží se o ně postarat s větší kvalitou než v rámci škol běžných? Prostě je to další nesmyslné rozhodnutí, které z někoho vylezlo.

dejavu

#20 Re: Nesmyslné argumenty

2015-10-07 08:21

#18: Karel - Nesmyslné argumenty 

 Karle, nevíte o tom vůbec nic, jen prudíte. Když petice před 3 lety začala obíhat, právě nejvíce byli motivováni rodiče postižených dětí, aby praktické školy byly zachovány. I z reakcí výše je vidět proč. Začlenění dětí do normálních škol by mělo být dobrovolné, rodiče sami vědí, co je pro jejich dítě nejlepší.


Nepřihlášený uživatel

#21

2015-10-07 09:00

Zároveň jsem ostře proti povinné docházce do mateřských škol!!!!

Nepřihlášený uživatel

#22

2015-10-07 10:21

Petici jsem podepsala,protože je nanejvýš rozumná a nutná.Jako bývalá učitelka mám bohaté zkušenosti.O.S.

Nepřihlášený uživatel

#23

2015-10-07 10:53

Diky, že petice vznikla,podepisují s radostí.

Nepřihlášený uživatel

#24

2015-10-07 12:16

Přidávám i můj podpis. Inkluze je modní trend a poškodí jak děti ze běžných základních škol, ale ještě víc ty děti z bývalých zvláštních. Když už si ta EU tak vymýšlí, nechte praktické školy, nebo speciální třídy pro ty děti, které nemají šanci uspět v ZŠ, můžete i pro ně prodloužit dobu vzdělávání, tak by měly možnost se lépe připravit pro běžný život. Asistenti nepomůžou, když tyto děti potřebují víc času na pochopení a opakování na zapamatování

Ladislav Angelov

#25 Re:

2015-10-07 12:32

#6: -  

 Tady bych ještě dopnil, že pokud rodiče chtějí, bylo by dobré dítě zařadit do praktické školy na jejich přání.