DRDS

Kontaktujte autora petice

Téma diskuze bylo automaticky vytvořeno DRDS


Nepřihlášený uživatel

#151

2014-10-28 16:50

Vážení a milí Fléglovi,posílám Vám vřelé pozdravy z Bělé pod Bezdězem-z rodiště M.Dismana.Držím Vám palce a věřím,že Ti,co rozhodují od stolu musí být tvrdě potrestáni.Věřím,že se zase v Bělé s Dismančaty sejdeme.Mgr.Marcela Nigrínová

Nepřihlášený uživatel

#152

2014-10-28 17:41

Pan Simon by si měl uvědomit, že úkolem manažera není nezbytně a primárně "zanechat - nějakou - stopu", ale mnohem důležitější bývá udržet stabilitu existujících a fungujících struktur...snad se mu to podaří.

Nepřihlášený uživatel

#153

2014-10-28 22:12

Jsem dětský lékař a univerzitní učitel , studenty učím, že dítě potřebuje vzor a příklad. Vrstevníci dětí z DRDS, kterými jsou i naši nemocní si dobře pamatují jejich hlasy a mnohým to pomáhá více než naše "meducína". Děti z DRDS jsou naši potřební spolupracovníci, nedovolte, prosím, aby tento léta skvěle fungující tým zmizel škrtnutím pera úředníků.
doc.MUDr Jozef Hoza, CSc, 1.lékařská fakulta UK Praha.

Nepřihlášený uživatel

#154

2014-10-28 22:57

Hloupost se dá těžko komentovat. Rozhodnutí, které se schovává za kouřovou clonou "racionálního řízení" je vždy podezřelé. V tomto případě to odnese přesně to co DRDS udržovalo na světoví úrovni: generace absolventů, kteří ovládají kulturu jazyka a udržují jazyk kultury.
Olga Janáčková
Nepřihlášený uživatel

#155

2014-10-29 01:10

Pěvecký sbor je založen na zcela jiné komunikaci než soubor jako je DRDS. Každý z těchto souborů potřebuje mít "svého" vedoucího, toho, komu věří. Racionalizace o jakou usiluje pan Simon a ti druzí je přesně tím, co osobní komunikaci mezi vedoucím souboru a jemu svěřenými "dušičkami" ruší. Samozřejmě, že tuto skutečnost nejsou schopni pochopit lidé, kterým jde pouze o vlastní kariéru a zcela postrádají schopnost empatie. Těm to nevysvětlíte. Ale je potřeba bránit zbytky svobody v rozvoji dětské kreativity. Reorganizace ji ruší. V ní nastupují právě ti "druzí" - ti, co mají před sebou jen svůj vlastní prospěch, svou moc, svou kariéru. Svěřit komukoli tolik moci, kolik jí v současné době má v Českém rozhlase pan Simon, je od ředitele Českého rozhlasu čiré bláznovství, které se obrátí proti němu.

posluchačka
Nepřihlášený uživatel

#156

2014-10-29 05:06

Dobrý den,
co se dělá pro děti je vždy dobré. Místo, aby vedení podporovalo tento soubor tak se nechá slyšet p. navrhovatelem, že neznemaná když to někdo dělá 25 let, tak to dělá dobře. To mě zvedlo adrenalin i 350 km od Prahy. Jsem z Paseky u šternberka , okres Olomouc. Ne na všem se musí vydělávat. Dejte p. navrhovateli průměrnou mzdu, nic jiného si nezaslouží za ta slova. Vyjádřením mě absolutně nepřesvědčil. Místo, aby jste si zakládali, že máte přínosný historický soubor, který slouží dětem, tak to bortíte. Co nestačili zničit komunisti, tak Vy je chceete zastoupit.  posluchačka


Nepřihlášený uživatel

#157

2014-10-29 05:22

Bořit je o moc jednodušší, než stavět, ale je to NEVRATNÉ!

Nepřihlášený uživatel

#158

2014-10-29 07:01

Je škoda, že v této republice funguje něco hezkého až po pedepsání petice a ani to není vždy jisté.

Nepřihlášený uživatel

#159

2014-10-29 09:27

Připadá mi velká škoda rušit něco,co funguje.

Nepřihlášený uživatel

#160

2014-10-29 09:55

Zachovejte DRDS,celé generace se z jeho činnosti radovaly a my to zničíme?

Nepřihlášený uživatel

#161

2014-10-29 10:26

Čistému rozumu se vzpírá,proč se chce rozhlas zbavit lidí,které sám ocenil?Zdena a Václav Fléglovi svou dlouholetou prací dokázali,že se DRDS stal ozdobou Českého rozhlasu!

Nepřihlášený uživatel

#162

2014-10-29 10:50

Držím Vám palce. Už pan Simon starší byl proslulý ničením a likvidací, historie se bohužel až příliš často opakuje...

Petr Svoboda
SaxyGirls Bigband

Nepřihlášený uživatel

#163

2014-10-29 14:24

Nerušte drds, zrušte pana Simona...

Nepřihlášený uživatel

#164

2014-10-29 14:49

Je nehoráznost jedním škrtem zničit něco, co se budovalo s obrovským nadšením 80 let. Nikdy jsem si nemyslela, že by toho byl někdo v Českém rozhlase schopen. Šetřete na jiných věcech než na dětech, které se neumí bránit! M.Žáková.

Nepřihlášený uživatel

#165

2014-10-29 21:17

Doporučuji všem těm ředitelům a subředitelům všech těch center,odborů a oddělení, co jich ve všech institucích je (Český rozhlas rozhodně nevyjímaje!), aby se namísto "reorganizací", "optimalizací", "nastavování procesů" či "zkvalitňování komunikací" raději tu a tam inspirovali taoistickou zásadou "wu-wej". Co to je? Inu, zjednodušeně, komunálně řečeno, znamená asi toto: nevrtej, debile, do věcí, které si našly svou cestu, svůj vlastní řád a které dobře fungují (nota bene skoro 80 let!) - raduj se z toho a nech je bejt, nebo naděláš vždy víc škody než užitku...
(ale vysvětlujte to manažerům a technokratům!)

Nepřihlášený uživatel

#166

2014-10-29 21:20

Nesmíme dopustit nesmysly.

Nepřihlášený uživatel

#167

2014-10-29 22:34

Nevím, proč se náš národ (více než jiné) vyznačuje tím, že neschopní a hloupí se zviditelňují tím, že z pozic mocných (kam jsou dosazováni na základě politických dohod) likvidují schopné a úspěšné a odstraňují je z cesty pro možnost uplatnění dalších méně schopných.

Nepřihlášený uživatel

#168

2014-10-30 00:35

Jmenuji se Pavel Žák, jsem m.j řadu let znám i jako autor mnoha desítek nejpopulárnějších písní let 1966-88, které se v rozhlase hojně hrají až dodnes
Dlouhá léta jsem byl ovšem rovněž autorem a režisérem řady známých rozhlasových pořadů
JUNIOR 30
Dálnice pro písničku
režie Houpačky,Mikrofóra
3 x 60 a to stereo atd atp. a dlouhé řady dalších dalších
Mnohokrát jsem pracoval v rozhlase, v televizi i na jevišti jako režisér s dismaňáky a velmi blízce jsem znal i samotného pana prof. Dismana.
Poznal jsem jejich práci i pospolitost ze všech možných úhlů a dnes kdy moje vnučka Marie Žáková nadšeně navštěvuje dismančata nemohu uvěřit ani jako rozhlasový profík, ani jako divák, či prarodič tomu co a jakym zcela nepřijatelným způsobem se z moci čs. rozhlasu s tímto souborem má stát, nebo se již stalo.
Protože jsem po dlouhou řadu let s členy DRDS pracoval více než 200 krát, vím o čem mluvím. Chování, jakého jsme svědky nyní jak vůči souboru jako takovému, tak jeho uměleckým vedoucím nemohu a nechci chápat. Nesmyslná slova pana Simona i to s čím přichází samo ustřední vedení rozhlasu mi připadá tak příšerně a neuvěřitelně neprofesionální a nemorální (o lživosti, pokrytectví, nevděku a hlouposti ani nemluvě), že se začínám stydět, že jsem se skoro 40 let za rozhlasáka považoval. Takže protestuji a nesouhlasím co mohu.
Pavel Žák
režisér, scenarista, textař, hud.skladatel

Nepřihlášený uživatel

#169

2014-10-30 19:46

Každý člověk, který se chce a umí věnovat dětem, je vzácný a je třeba si ho vážit a pokud možno ho i podporovat.
A pak si nejsem jistá, zda sloučením nejen nezanikne duch souboru a pospolitost jeho členů, ale zda nezaniknou i někteří jeho dětští členové z důvodu nadbytečnosti a nemožnosti řídit kvalitně takový kolos.

Nepřihlášený uživatel

#170

2014-10-30 19:46

Podepisuji, protože si přeji, aby byl Dismanův soubor zachován!! Hanba Českému Rozhlasu! Zrušili a stále ruší to co se osvědčilo: například název stanice Praha je nyní pouhá "Dvojka", pořad Stanislava Komárka "Moskytiera" zmizel, zmizela úspěšná a pro posluchače poutavá stanice Leonardo, atd.


Nepřihlášený uživatel

#171

2014-10-31 09:00

Nevycházím z údivu, jak může takový muzikant -pan Simon, tak necitlivě přistupovat ke kultuře a kulturním tradicím! Plně podporuji další činnost DRDS a jejich vedoucích. Mgr. Milena Holečková

Nepřihlášený uživatel

#172

2014-10-31 12:11

Dismančaty se staly v určité době 4 moje děti a jejich pobyt zde měl pro ně veliký význam. Ač jsem jako rodič i jako přímý spolupracovník na projektech měl oproti vedení občas jiný názor, soubor je pod profesionální péčí manželů Fléglových jedinečným fenoménem v oblasti divadelní kultury a pedagogiky. Rozhodnutí o sloučení/zrušení DRDS považuji v tomto ohledu za neodborný, nekompetentní a nenahraditelný zákrok.

Nepřihlášený uživatel

#173

2014-10-31 14:01

Vybudovat takový soubor není snadné a každý to nedovede. Oč snazší je, ho prostě zrušit - to dokáže každý nekulturní hlupák. A přesně o to zde jde!
Jiří Laburda.
Brtník

#174 Vedení ČRo sleduje vytyčenou linii.

2014-10-31 14:25

Dobrý den, kdesi jsem napsal:
„Lidstvo druhdy sužovaly války či epidemie, nyní mu o existenci ukládají „projekty“.“
Bezpochyby i toto je obdobný případ i když v menším – národním rozsahu. Stejně jako zrušení Rádia Leonardo a „Šestky“ a jejich „ekonomické“ spojení ve „Flus“ vysílající na středních vlnách amplitudovou modulací... Věru dílo hodné rozhlasáka!
Myslím, že pláčeme dobře, dokonce i na správném hrobě, leč nejspíš zcela zbytečně. Politici i Rada mají své starosti...


Nepřihlášený uživatel

#175

2014-10-31 19:18

Nad touhou zničit hodnoty, které láskyplně budovalo ,pěstovalo a rozvíjelo několik generací se mi zastavil dech....