Chceme Gambrinus ligu ve hře FIFA!

Fotbalová asociace České republiky (FAČR) si klade nesmyslně přehnané finanční nároky za poskytnutí licence, která by umožňovala mít český fotbalový národní tým a českou Gambrinus ligu ve videohře FIFA, kterou produkuje EA Sports. Podle neoficiálních informací chce FAČR dokonce víc peněz, než např. anglický fotbalový svaz! Cílem této petice je ukázat, kolik fanoušků postoj FAČR zklamal (nebo cokoliv horšího) a kolik fanoušků opravdu chce vidět svůj oblíbený klub v této hře, aby ho mohli podpořit i na virtuálním poli, tak jak to úspěšně dělali poslední 4 roky.

Standardní součástí hry FIFA jsou licencované ligové soutěže a národní týmy již více než 15 let v čele s Anglií, Španělskem, Německem, Itálií, Francií, Brazílií, Argentinou a spoustou dalších. Donedávna mohla být součástí této vybrané společnosti i Česká republika a její fotbalisté od reprezentačních hráčů až po náhradníky klubů jako např. Ústí nad Labem.

Výsledkem nepochopitelného postoje FAČR je skutečnost, že v tomto roce nebude ve hře česká fotbalová liga a ani český národní tým - obě soutěže byly ve hře za standardních obchodních podmínek poslední 4 roky. Český národní tým možná tvůrci do hry zahrnou, ale bude nuceně obsahovat smyšlená jména hráčů a náhodně vytvořené dresy, což bude v porovnání se všemi ostatními týmy velmi komické a ponižující zároveň.

Tuto petici tvoří a zaštiťuje komunitní server FIFA.cz, který je reprezentován svým níže uvedeným vlastníkem, ve spolupráci s dalšími organizovanými skupinami fanoušků, kterým záleží na tom, aby měl český národní i klubový fotbal odpovídající prezentaci i v elektronických médiích, které současná generace vnímá jako velmi důležité a/nebo jako součást běžné zábavy stejně jako televizi, časopisy nebo kino.


Ing. Jan Pořízka    Kontaktujte autora petice