Řekněme NE smlouvě ACTA

http://imgup.cz/images/e/620x1000af58acta.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Smlouva ACTA má reagovat na obchod s díly, jejichž nelegální šíření porušuje autorská práva. A nejedná se pouze o padělky hmotného zboží, ACTA je specifická svým zaměřením i proti internetovému pirátství.

V překladu to také znamená, že pokud třeba kamarádovi pošleš .mp3 soubor, nahraješ video z nějáké párty s muzikou, která je pod autorskými právy nebo pošleš článek z novin, chráněny AP, přes mail POTRESTAJÍ TĚ!

Budeme stále sledování v jakýhkoli aktivitách na internetu (chatování, sdílení, sociální sítě, sledování videí na Youtube, ....)

Následkem tohoto bude totální potlačení svobody internetu a svobody slova, které internet doposud nabízel.

Myslíte si, že alespoň z tohoto sledování a z tohoto dohledu budou mít peníze právoplatní majitelé autorských práv? Nikoliv, ti budou také platit, protože budou chráněné všechny nápady, které nebudou moci být znovu použity!

Tohle všechno nahráva jen tzv. „Mediální mafii“ (RIAA & MPAA)

 

A co je vůbec nejhorší? Pokud jsi evropan/ka podepisují tuto dohodu lidé, kteří nebyli zvoleni veřejností!

 

Pošleme tuto dohodu zpátky, odkud se vzala!  ACTA

 

Znění našeho nesouhlasu se smlouou ACTA:

Vážení zástupci, kteří jste ve čtvrtek 26. ledna 2012 podepsali dohodu ACTA.

Prosíme, zamyslete se nad zákony, kterým jste touto smlouvou dali zelenou. Opravdu si myslíte, že těmito zákony nějak podpoříte antipirátství? My si to nemyslíme, máme názor takový, že touto smlouvou pouze podpoříte tzv. „Mediální mafii“ a zcela omezíte svobodný internet a svobodu projevu na něm.

Doufáme, že alespoň díky této petici se úplným zněním dohody ACTA začnete zabývat trochu více...