Dopis k hlasování o pandemickém zákonu

Paní poslankyně, pane poslanče,

 

po dlouhém jednání poslanecká sněmovna dospěla k bodu, kdy se má hlasovat o novele pandemického zákona. 

 

Apeluji tímto hlavně na vás, poslance koaličních stran, aby ste při hlasování zvážili, jestli pro tento kontroverzní zákon zvednete ruku. 

Naše republika má pro případy epidemie kvalitní zákon o veřejném zdraví a epidemický plán. Nepotřebujeme nový zákon, který směřuje k dosud bezprecedentnímu potlačení práv a svobod, které jsou základem naší demokratické společnosti. 

 

Při projednávání tohoto zákona v poslanecké sněmovně, vás, poslance, ministr zdravotnictví ujišťoval, že tento zákon má být pouze pojistkou pro případ další vlny pandemie na podzim. V senátu již vyhrožoval, že pokud nebude schválen, bude nucen požádat o vyhlášení nouzového stavu, s tím, že tento zákon potřebuje hned. Nač jej potřebuje hned? Teď, v době, kdy i podle výsledků povinného testování je pandemie na ústupu? 

Nejen toto potvrzuje slova právníků a jiných odborníků na tento zákon. 

 

Proto vás, paní poslankyně, pane poslanče, žádám, aby ste se zachovali zodpovědně k občanům naší země, a nehlasovali pro přijetí tohoto totalitního zákona.

Naše republika je parlamentní demokracií, nikoli koaliční. Každý poslanec by měl jednat a hlasovat dle svého nejlepšího svědomí a vědomí, nikoli dle zadání politické strany, nebo koalice. 

Při hlasování si prosím vzpomeňte na slib, který jste nedávno skládali. 

 

S pozdravem 

Miroslav Barčuk a dalších .... občanů ČR, kteří připojili svůj podpis pomocí petice.com

 


Mirek Barčuk    Kontaktujte autora petice

Podepsat tuto petici

Svým podpisem uděluji Mirek Barčuk svůj souhlas s předáním informací, které uvádím v tomto formuláři, těm, kdo mají v této záležitosti moc.Placená propagace

Tuto petici nabídneme 3000 lidí.

Zjistit více...