Coffee on the go a kulturu na Sokolském ostrově

Na trávu u Slepého ramene přijela naše bílá dodávka v září roku 2012. Začínali jsme jako dva studenti vysoké školy.  Za téměř 10 let jsme dokázali sami bez dotačních programů vybudovat, troufám si říci, jedno z nejoblíbenějších míst v Českých Budějovicích. 

Dříve Sokolák nebyl moc oblíbený, navštěvovaný a ani zcela bezpečný. 

Postupně se nám spolu s Klubem K2 podařilo na Sokolák přilákat čím dál více lidí, kteří toto místo vyhledávají k odpočinku, relaxaci a zábavě a zároveň se stal místem setkávání lidí, kteří zde rádi tráví volný čas. Mnoho lidí si oblíbilo pohodovou atmosféru v kavárně u autíčka a stejně tak nespočet lidí navštěvuje akce pořádané Klubem K2, které jsou kulturním oživením v našem městě.

V současné době chce město stávající kavárnu zrušit a na jejím místě vybudovat novou, která by měla mít podobu lodních kontejnerů. Zároveň město plánuje omezení kulturních akcí. Tímto bohužel dojde k likvidaci stávající přátelské atmosféry.

Měli jsme možnost tu s Vámi strávit řadu let a moc nás naplňovalo pořádat pro Vás různé akce a místo pro Vás stále zvelebovat. Proto by nás velmi zasáhlo, kdybychom s Vámi dále nemohli být. Rádi bychom pro Vás dále vytvářeli přátelskou atmosféru, kde si na nic nehrajeme.

Místo kontejnerů, které zde město plánuje instalovat, bychom rádi uvítali:

  • Rekultivaci tenisových kurtů na nové dětské hřiště včetně workout zóny, rozšíření terasy kavárny
  • Podzemní velkokapacitní kontejnery na odpad a zvýšení počtu odpadkových košů po celém Sokoláku
  • Pravidelný úklid a údržbu ostrova, včetně vysazení nové zeleně
  • Posílení strážníků MPO
  • Funkční, zpoplatněné veřejné toalety, navýšení kapacit toalet
  • Podporu kvalitních kulturních akcí ve městě
  • Informační a komunikační prostor pro akce pořádané místními organizacemi

 

Níže podepisuji, že nesouhlasím s likvidací stávající zavedené kavárny a se zrušením kulturních akcí. V případě, že bude město chtít rekultivovat toto místo, mělo by vše nejprve projednat se stávajícími provozovateli  Coffee on the go a Klubu K2, kteří díky své píli a aktivnímu přístupu stojí za tím, že se místo stalo ve městě tak oblíbené. Prosíme o zachování současné kavárny Coffee on the go a o zachování pořádání akcí všeho druhu, aby byl Sokolský ostrov i nadále oblíbeným kulturním místem Českých Budějovic.

Srdečně Vám děkujeme za Vaši podporu

Za Coffee on the go a za Klub K2

David Dvořák a Lukáš Michal


David Dvořák a Lukáš Michal    Kontaktujte autora petice

Podepsat tuto petici

Svým podpisem uděluji David Dvořák a Lukáš Michal svůj souhlas s předáním informací, které uvádím v tomto formuláři, těm, kdo mají v této záležitosti moc.


NEBO

Obdržíte e-mail s odkazem na potvrzení podpisu. Abyste si byli jisti, že budete e-maily dostávat, přidejte si prosím info@petice.com do vašich kontaktů nebo seznamu bezpečných odesilatelů.

Vezměte prosím na vědomí, že svůj podpis nemůžete potvrdit odpovědí na tuto zprávu.
Placená propagace

Tuto petici nabídneme 3000 lidí.

Zjistit více...

Script executed with success this is not html: Array ( [type] => 2 [message] => Trying to access array offset on value of type null [file] => /home/petitions/public_html/sign_petition.php [line] => 31 )