Chceme na nádražích vodu bez nutnosti mít aplikaci v mobilu!

Oceňujeme, že Správa železnich se snaží zpřístupnit vodu cestujícím na nádražích.  Zvolené řešení, kdy si bude možné napustit půl litru vody jen pokud si člověk stáhne aplikaci do mobilu, ale považujeme za opravdu špatné. 

Voda pouze s aplikací vytváří zbytečné překážky pro velké skupiny lidí: lidi bez chytrého mobilu (což jsou mnohdy starší nebo chudší lidé), ale také pro mladší děti. Pro cizince nebo pro náhodné cestující - kteří mobil mají, ale kvůli troše vody si nebudou instalovat aplikaci.
 
Ale i pokud smartphone člověk má, může se třeba po cestě vybít nebo člověk zrovna nemá data a na nádraží není wifi. Nebo nechce poskytovat přístup ke svým datům další společnosti nebo člověk spěchá a stahování vás zdrží. Nebo prostě zrovna byste užili více než půl litru, protože se vaše dítě zapatlalo zmrzlinou nebo máte větší lahev.
 
Podle Správy železnic nepatří klasická veřejná pítka nepatří k preferovaným zdrojům pitné vody, především z důvodu jejich hygieničnosti. Může být. Ale příklady z jiných zemí ukazují, že je možné udělat automaty na naplnění lahví, které hygienické problémy nemají.
 
Voda má být dostupná všem. Zvláště pokud neustále rostou teploty a cestování ve vedrech je náročné, zejména pro starší lidi, lidi se zdravotními potíži nebo malé děti. Dostupná s co možná nejmenšími bariérami.
 
Jinde to jde - podívejte se na příklady z Nizozemí, Švýcarska nebo Británie. Tam všude jsou ve veřejných prostorech jako jsou nádraží instalována moderní pítka, ve kterých je možné si vodu napustit. Bez aplikace, jen stiskem tlačítka.
 
Vyzýváme Správu železnic a jejího ředitele Jiřího Svobodu, aby tento, byť dobře míněný projekt, přehodnotila. Aby hledala řešení, které nebude bariérové, které bude možné instalovat rychle na velké množství nádraží a které udělá cestování příjemnější opravdu všem lidem.
 
voda1.jpeg
voda2.jpeg
voda3.jpeg

Michal Berg, Strana zelených    Kontaktujte autora petice

Podepsat tuto petici

Svým podpisem akceptuji, že Michal Berg, Strana zelených bude moci vidět všechny informace, které v tomto formuláři uvedu.

Vaši e-mailovou adresu nebudeme veřejně zobrazovat online.

Vaši e-mailovou adresu nebudeme veřejně zobrazovat online.


Souhlasím se zpracováním informací, které jsem poskytl/a v tomto formuláři, a to pro následující účely:
Placená propagace

Tuto petici nabídneme 3000 lidí.

Zjistit více...