Chceme čistý a bezpečný Novas pro všechny!
Vážení zástupci města Slaný a příslušných úřadů,
obracíme se na Vás jako občané, návštěvníci a milovníci přírody s žádostí o důkladnou revizi a nápravu stavu rybníku Novas ve Slaném.
Voda v rybníku je dlouhodobě znečištěná, zapáchá, a přesto je rybník veřejně přístupný. Lidé se v něm koupou, psi se napájí, rybáři loví ryby – to vše s reálným rizikem zdravotních potíží.
Žádáme:
- provedení aktuálního rozboru vody a jeho zveřejnění,
- informování veřejnosti o (ne)bezpečnosti užívání rybníku,
- případné dočasné označení či uzavření prostoru, pokud je hygienicky závadný,
- dlouhodobé řešení vedoucí k vyčištění a zajištění bezpečného využívání.
Nechceme rybník zavřít – chceme ho zachovat čistý, zdravý a bezpečný pro všechny – lidi, děti, i zvířata.
Děkujeme za vyslyšení
Kontaktovat autora petice
Spravujte svoje podpisy
Nedostali jste potvrzovací e-mail nebo chcete odstranit svůj podpis?
Spravujte svoje podpisy| Chcete-li svou petici spravovat, přihlaste se. |
Bude-li člověk mlčet, nic se nezmění.
Autor této petice se rozhodl něco změnit a jednat. Uděláte to samé?
Další petice, které by vás mohly zajímat
Poskytujeme zdarma hosting pro on-line petice. Vytvořte profesionální on-line petici díky našim výkonným službám. Naše petice jsou každý den uvedeny v médiích, takže vytvoření petice je skvělý způsob, jak upoutat pozornost veřejnosti i těch, kteří o daných věcech rozhodují.