Žádáme nejvyšší možný nepodmíněný trest za extrémní týrání štěněte panem J.L. z Prachatic.

My, zde podepsaní, žádáme orgány činné v trestním řízení o řádné a rychlé vyšetření případu extrémního týrání štěněte osobou J.L z Prachatic, ke kterému došlo v březnu 2018. Případ je veřejně znám. Žádáme, aby, s ohledem na důkazní materiál - video zachycující konání pachatele, byl čin posuzován jako trestný čin a soud uložil pachateli trest podle § 302, odst.2, písm.b) Trestního zákona, a to trest odnětí svobody v trvání 3 léta nepodmíněně, pokud byly psu způsobeny trvalé následky nebo smrt. Pokud trvalé následky nebo smrt nenastanou, žádáme pro pachatele trest odnětí svobody v trvání 2 roky nepodmíněně podle § 302, odst1, písm.b) Trestního zákona. Chceme aby lidé, kteří týrají zvířata byli nadále odsuzováni přísně, neboť týrání zvířat je, s ohledem na naprostou bezmocnost obětí, mimořádně zavrženíhodné a pokud pachatelé odcházejí od soudů s podmíněnými tresty nebo nejsou stíháni vůbec, je to pro slušné lidi pobuřující a pro Českou republiku ostudné.  

------------------------------------------------------------------------------------------------------------

V úterý 27.3.2018, tedy přesně 14 dní ode dne, kdy Veterinární ordinace Prachatice přijala k ošetření bestiálně ztýrané štěně labradora Marleyho, sdělili Prachatičtí kriminalisté pachateli tohoto činu Jakubovi L. podezření z přečinu týrání zvířat. Marley nebude mít snad (naštěstí) trvalé následky a pachateli tedy hrozí trest odnětí svobody v trvání 2 roky nepodmíněně. Před soudem by měl stanout do dvou týdnů. Nyní je jen a pouze na tomto soudu, jaký trest udělí člověku, který napadl, dlouze mučil a téměř zabil bezbranné štěně.

DNES 27.3.2018 v 19:00 hodin TUTO PETICI UKONČUJI.

Všem, kteří jste podepsali petici, upřímně děkuji. Za Marleyho a za všechny ty zanedbávané, ponechané svému osudu, týrané a zabíjené. Za všechny, kterých se nikdo nezastal tak jako vy všichni Marleyho.

Aby se nevytratilo z paměti proč petice vznikla, umísťuji zde článek, ve kterém je video, na kterém Jakub L. mučí Marleyho. Upozorňuji, že video je mimořádně drastické: https://budejovice.idnes.cz/tyrane-stene-prachatice-mladik-vimperk-venceni-policie-pid-/budejovice-zpravy.aspx?c=A180319_122747_budejovice-zpravy_khr 

Marley po intenzivní léčbě :): https://www.facebook.com/Jaggypraha

Čím bezbrannější je živá bytost, tím větší nárok má na lidskou ochranu před lidskou krutostí. Mahátmá Gándhí  

Dáša Karlová

Marleyn.jpg

 


JUDr.Dagmar Karlová    Kontaktujte autora petice
Script executed with success this is not html: Array ( [type] => 2 [message] => Trying to access array offset on value of type null [file] => /home/petitions/public_html/sign_petition.php [line] => 31 )