Žádám, aby vláda ČR podporovala diplomacii namísto eskalace, zbrojení a destrukce.

Vážený pane premiére, 

Žádám Vás, abyste Vy i celá vláda v rámci zahraniční politiky namísto eskalace, zbrojení a destrukce podporovali diplomacii. Pouze diplomacie, která respektuje mezinárodní právo a lidská práva pro všechny, dokáže zajistit bezpečnost pro Evropu, Českou republiku a potažmo i pro celý svět. Jednání a respekt vůči ostatním státům přinese rozhodně větší šanci na mír než hrozby, zbrojení a válečné štvaní.

Finance, které vynakládáme na zbrojení, by se měly v první řadě věnovat na rozvoj naší občanské společnosti. Investice do zdravotnictví, vzdělanosti, kultury, výzkumu, životního prostředí a dalších oblastí potřebujeme, abychom se mohli dobře připravit na výzvy budoucnosti v podobě klimatické změny, nástupu robotizace, umělé inteligence a dalších posunů v současné civilizaci.

Postoj, že státy mimo tzv. západní demokratický okruh nemají kapacitu na pochopení konceptu lidských práv, a proto je třeba s nimi jednat z pozice síly, je velmi nebezpečný. Tento postoj totiž pouze poskytuje roušku pro vyvolávání konfliktů a následné destrukce těchto společností, bohatých na přírodní zdroje, které beztrestně vykořisťujeme formou tzv neo-kolonialismu. Tento postoj je tedy velmi krátkozraký - přináší nám sice vítané zdroje, na druhé straně ale ve světě vyvolává nestabilitu, odpor a migraci, všechno jevy, které nám v konečném důsledku škodí, zvyšují nebezpečí světové války a hrozí zničením naší civilizace. 

Kromě toho, že je tento postoj velmi nebezpečný, je také velmi lživý. Společnosti mimo tento tzv. západní demokratický rozvoj mají bohaté kultury s dávnou historií, kde se lidé radovali a respektovali, stejně jako to platí pro naši civilizaci. Snižováním jejich důležitého odkazu snižujeme jejich přínos pro lidstvo a v konečném důsledku je antagonizujeme, provokujeme k odporu proti západní dominanci. Takto se skutečně míru na světě nedobereme, tímto způsobem bohužel pouze sami vytváříme brutální prostředí. Svět nemusí být brutálním prostředím, jak tvrdí premiér Fiala, pokud ho sami nepomáháme vytvářet. Měli bychom být upřímní a přiznat, přes naše spojenectví s USA, že americký imperialismus je jedním z největších výrobců tohoto brutálního prostředí. 

Prosím proto o upřímnost a objektivitu a nestrannost jak vlády, jejích ministrů, Parlamentu ČR, tak médií a vzdělávacích institucí. Česká televize a Český rozhlas se ukázaly jako naprosto neprofesionální veřejnoprávní média. Staly se nositelem propagandy nejhrubšího zrna. Ani ve školství se neučí objektivně o škodlivé roli západních impérií pro rozvoj míru ve světě. 

 

Jménem všech občanů, kteří věří v možnost mírové spolupráce a diplomacie pro klidný rozvoj života na této planetě Vám předem děkuji za vyhovění této žádosti.

 

S pozdravem,

 

Mgr. Romana Howe

Podepsat tuto petici

Svým podpisem akceptuji, že Romana Howe bude moci vidět všechny informace, které v tomto formuláři uvedu.

Vaši e-mailovou adresu nebudeme veřejně zobrazovat online.

Vaši e-mailovou adresu nebudeme veřejně zobrazovat online.


Souhlasím se zpracováním informací, které jsem poskytl/a v tomto formuláři, a to pro následující účely:
Placená propagace

Tuto petici nabídneme 3000 lidí.

Zjistit více...