Petice proti plánovanému vykácení 48 stoletých lip u Velkých Opatovic.

Kontaktujte autora petice

Dobrá zpráva

2022-11-07 07:27:00

Dobrý den všem signatářům petice proti pokácení Svárovské aleje!

Mám jednu dobrou zprávu, ovšem ty z vás, kteří se zaradovali, že už je vyhráno, zklamu. Dostali jsme možnost stát se jedním z subjektů, kterým půjdou dary během adventních trhů v Brně. Byla by to opravdu velká pomoc a stačí "pouze" získat hodně lajků, abychom se dostali do první trojice. Tedy moje dobrá zpráva je vlastně zase prosba, ale tentokrát pouze o dvě kliknutí - jedním otevřete odkaz a druhým dáte to se mi líbí. Vás signatářů je více než dva tisíce, tak bychom s výsledkem měli zásadně pohnout.

Na tomto místě chci velice a s hlubokou úctou poděkovat všem, kdo jste pomohli finančními dary, opravdu moc si toho vážíme a je to zavazující pro další pokračování našich snah. Děkuju jménem spolku  a děkuji za sebe a děkuju za alej. Jste úžasní a moc nás to posiluje....

 

Tak tady je ten odkaz ( samozřejmě bude dobré i šířit věc mezi vaše přátele atd. )  a já už vám popřeju jen krásný den.

Srdečně všechny zdravím, Alice Hrbková

https://www.facebook.com/photo/?fbid=174553371896918&set=a.174554028563519&notif_id=1667243231812285&notif_t=feedback_reaction_generic_tagged&ref=notif


Alice Hrbková

Svárovská alej je stále ve hře

2022-09-22 09:10:44

Milí signatáři, podporovatelé a sympatizanti Svárovské aleje a krajiny vůbec.

 

 V blízké budoucnosti poběží v ČT nový díl Nedej se věnovaný (nejen) Svárovské aleji.  Chtěla jsem původně využít tuto příležitost, abych vás všechny požádala o pomoc. Bohužel věc  nesnese odkladu a proto se na vás obracím už teď.

 
Kauza Svárovské aleje se táhne a ještě snad potáhne a bohužel jsme už dávno vyčerpali finance ze sbírky a řekněme si to na rovinu - máme už nějaké dluhy
(dlužíme Ing. Jelínkové 30 000 za dendrologický posudek).
Prosím, podpořte naši věc a přispějte třeba i menší částkou, každý příspěvek se počítá. Čekají nás momentálně tyto výdaje:
 
- úhrada znaleckého dendrologického posudku na Svárovskou alej
- úhrada advokáta - podání návrhu předběžného opatření k žalobě napadající stavební povolení, kterým soud nařídí, že alej nesmí být vykácena do té doby, než dojde k rozhodnutí o platnosti či neplatnosti stavebního povolení
- MěÚ Boskovice vydal souhlasné stanovisko k zásahu do krajinného rázu, spolky se odvolaly k Jihomoravskému kraji.  Kraj patrně odvolání zamítne, bude nutné podat další žalobu na Jihomoravský kraj ve věci krajinného rázu (a žalobu musí připravit advokát).
 
Pokud nebudeme dost rychlí, za měsíc začíná mimovegetační období (kácení) a alej padne ihned poté, co kraj potvrdí zásah do krajinného rázu.
 
Potřebujeme zkrátka minimálně 50 000 a moc doufáme, že nám s tím pomůžete. Děkujeme předem za každý váš dar.
 
Srdečně  Alice Hrbková
 

 


Alice Hrbková

Svárovská alej bilancující

2021-12-17 10:51:04

Vážení přátelé a příznivci Svárovské aleje, milí podporovatelé.
Rok se blíží ke konci, je čas bilancovat. Určitě Vás zajímá, čeho jsme dosáhli a jak jsme naložili s penězi, které jste nám mnozí poslali.
Svárovská alej stále stojí, i když rozhodně není vyhráno. Napadnutím chybně a neúplně připraveného stavebního řízení se nám podařilo
oddálit začátek rekonstrukce silnice. Nyní je čerstvě podána žaloba „proti stavebnímu povolení", tedy zásadní krok.
Na hospodaření s penězi je možné se podívat na náš transparentní účet (ČSOB 298015415/0300), mimo jiné tam najdete i částku za entomologický výzkum. Hmyzolog v aleji nenašel vzácné druhy a vysvětlil to tím, že je alej prostě ještě moc mladá. My si to myslíme taky....

Napadlo nás vytvořit na příští rok kalendář s naší alejí a vzniknul cyklus fotografií Michala Šicha, který opravdu krásně zachycuje stoleté lípy v mnoha jejich podobách. Přikládáme ukázku a budeme moc rádi, pokud si kalendář objednáte. Jeho cenu jsme nastavili tak, abychom část mohli použít na další výdaje, které nás v souvislosti se soudní žalobou brzy čekají.
Kdo má doma překalendářováno, může si objednat aspoň maličkost - keramický přívěsek v podobě lipového květu, který vyrábí pouze pro přátele Svárovské leje zelenohorská dílna paní Blažkové. Samozřejmě můžete přispět jakoukoli částkou a to velice jednoduše opět na https://www.darujme.cz/projekt/1205673. Chcete-li poslat kalendář či přívěsek, napište kam je poslat mailem na aja.hrbkova@seznam.cz.

I když nepřispějete penězi, můžete pomoci. Svárovská alej stále ještě stojí hlavně díky mediálnímu zájmu v souvislosti s vítězstvím v soutěži alej roku. Letos je mezi adepty mimo jiné jírovcová alej Malá Klajdovka v Brně, která roste v podobných podmínkách jako Svárovská alej. Oprava silnice procházející touto alejí proběhla na jedničku. Chceme jejím případným úspěchem v anketě zodpovědným osobám ukázat, že když se chce, tak to jde. Hlasovat můžete na https://alejroku.cz/2021/alej-jirovcu-u-male-klajdovky.
Nebo napište mail hejtmanovi Jihomoravského kraje na grolich.jan@kr-jihomoravsky.cz, že si přejete, aby rekonstrukce silnice v úseku proběhla citlivě, tak aby nebylo nutné alej kácet. Hejtman maily čte a někdy i odpovídá. Pokud politici neslyší žádný hlas svých voličů,nemají důvod na svém konání cokoliv změnit.
Ať už jste udělali nebo uděláte pro Svárovskou alej cokoli, udělali jste to i pro další ohrožené stromy v budoucnosti, a máte náš velký dík.
Přejeme Vám krásné Vánoce, pevné zdraví a život v zeleni.

Srdečně Alice Hrbková, Hana Rozbořilová, Jiří Židů, Hynek Skořepa a další spolčenci aleje

 

 

 Kalendar_A3_2022-nahled_Stránka_08.jpglist.jpg


Alice Hrbková

Lipový květ ze Svárovské aleje

2021-06-30 10:59:51
Dobrý den pro všechny příznivce Svárovské aleje.

 

Stoletá Svárovská alej prokázala svoji životaschopnost.

Chceme postupně ukazovat, těm kdo rozhodují o její 

budoucnosti, jaké přínosy může mít alej pro krajinu a 

její obyvatele.

 

Přišel čas uskutečnit záměr obdarovat pana hejtmana

a další veřejné činitele lipovým květem přímo z aleje.

Pomocí lipového květu lze  lépe zvládnout  chřipku, kašel,

ale i problémy s trávením či pocuchané nervy. 

 

Sběr květů proběhne v sobotu 3.7. 2021 od 14.00

Zájemcio o akci se musí předem prřihlásit telefonicky

u Jirky Židů na telefonu 777 724 456.

 

Pokud nám to počasí dovolí, bude po sběru následovat

tradiční opékání buřtíků na gruntu u Rozbořilů ve Svárově 

s povídáním o historii Svárova. 

 

Důležité upozornění

Lipový květ je bezpodmíněčně  nutné sbírat za sucha. 

Podle předpovědi počasí mají být v sobotu přeháňky. 

Ale sami víte, jak to s předpověďmi bývá. Někdy má být 

bouřka a je z toho tornádo. Někdy nemá pršet vůbec

 a lokálně leje jako z konve.

 Proto definitivní potvrzení o konání akce budeme

 posílat sms zprávou mezi 12.00 - 12.30. 

 

Srdečně zve Alice Hrbková a Spolek Svárovská alej svobody z.s.

Alice Hrbková

Oslava je za námi...

2021-06-03 14:41:49

Oslava v aleji byla skvělá, pokud se chcete podívat na fotky, najdete je na našem facebooku.

Dnes jsme použili peníze ze sbírky k platbě jednoho ze znaleckých posudků.
Účet Svárovské aleje u ČSOB je transparentní, takže se o tom můžete přesvědčit.
 
Vaše pomoc je fantastická. Moc děkujeme, že jste přispěli a že třeba ještě o sbírce řeknete dalším přátelům.
 
Srdečně Alice Hrbková a spol.
Díky!.jpg

Alice Hrbková

Reportáž a připomínka oslavy

2021-05-26 14:26:10

Jen připomínám, že oslava Aleje roku 2020 se blíží. V pátek v 17.00 začne podle plánu na Chlumu, změna je jen v místě konání pikniku, nakonec jsme se rozhodli pro ev. faru ve Vanovicích.

Reportáž si můžete pustit zde:

https://www.youtube.com/watch?v=nzIp5QLq6-M&t=9s

 

Zdraví Alice Hrbková


Alice Hrbková

Oslava Aleje roku 2020

2021-05-18 07:32:49

Dobrý den všem našim signatářům!

Stručné zprávy:

28.května v 17:00 bude na Chlumu u zastávky odhalena cedule upozorňující na fakt, že Svárovská alej je alejí roku, program bude pokračovat procházkou alejí se symbolickým zahájením nového ročníku ankety a následovat bude piknik na výletišti ve Svárově. Akci pořádá Arnika a zúčastní se jí její zástupci.

Pokud byste kdokoli měl chuť přijít, budeme velice rádi. Napište, že se na akci chystáte, nebo přijďte jen tak.

Snad ještě naléhavěji vám chci napsat, jak moc nás těší reakce na sbírku  pro alej. Všem dárcům opravdu děkujeme, nečekali jsme, že vaše dary budou tak velkorysé...

Vznikla mini reportáž o důvodech a okolnostech nešťastného projektu rekonstrukce silnice a kácení části aleje, máte-li chvilku, podívejte se.

https://www.youtube.com/watch?v=y8uHBResIwg

Krásný den a snad brzy na viděnou v aleji! Alice Hrbková a spol.


Alice Hrbková

Finále se blíží

2021-05-10 17:15:50

Zatím se nám podařilo kácení oddálit a upozornit na kauzu veřejnost prostřednictvím tv reportáží, článků, fb stránky, petice atd. Nyní však musíme přikročit k razantním právním krokům. Je potřeba vypracovat nový, tentokrát objektivní znalecký posudek významu aleje z hlediska krajinného rázu, znalecký posudek entomologa a požádat o pomoc advokáta.

Protože zajištění těchto položek by pro nás bylo finančně velice náročné, založili jsme sbirku na darujme.cz.
Velice děkujeme za jakoukoli podporu.Přispět se dá jednoduse zde: https://www.darujme.cz/projekt/1204599

Velice děkujeme za jakoukoli podporu.


Alice Hrbková

Alej má facebookovou stránku

2021-04-09 10:50:50

Zdravím všechny milé lidi fandící aleji. Čas se krátí a nemáme vůbec vyhráno, spíš to vypadá špatně. V tuto chvíli čekáme na zápis do rejstříku jako spolek a pak z tohoto titulu znovu budeme zkoušet co se dá.

Založila jsem facebookovou stránku Svárovské aleje, která snad bude fungovat jako místo pro rychlé a výmluvné sdílení informací o tom, co se děje nebo co by se dít mohlo, mělo nebo nemělo. 

https://www.facebook.com/Sv%C3%A1rovsk%C3%A1-alej-svobody-zapsan%C3%BD-spolek-102295271981276

Budu velmi ráda, pokud začnete fejsalej sledovat, komentovat, přidávat příspěvky, šířit, sdílet.... Jakákoli podpora se počítá, zejména solidarita a pomoc místních, kterou dost možná brzy budeme opravdu potřebovat.

 

Díky a hezký víkend vám všem, Alice Hrbková


Alice Hrbková

Počtení na Velikonoce

2021-04-01 13:02:15

Zdravím všechny přátele a přikládám čerstvý článek o naší aleji otištěný v časopise Veronica.

Krásné Velikonoce! Alice Hrbkováver_1_21.jpgver_1_21a.jpg


Alice HrbkováSdílet tuto petici

Pomozte této petici získat víc podpisů.

Jak petici propagovat?

  • Sdílejte petici na své facebookové zdi a ve skupinách souvisejících s tématem vaší petice.
  • Spojte se s přáteli
    1. Napište zprávu s vysvětlením, proč jste tuto petici podepsali. Lidé ji totiž podepíší spíše, když budou chápat, o jak důležité téma se jedná.
    2. Zkopírujte adresu webových stránek této petice a vložte si ji do vlastní zprávy.
    3. Pošlete zprávu přes e-mail, SMS, Facebook, WhatsApp, Twitter, Skype, Instagram a LinkedIn.Placená propagace

Tuto petici nabídneme 3000 lidí.

Zjistit více...